škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kiş lastiği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Arkadaşlar araca kış lastiği taktırmayı düşünüyoruz aklımızda

Mıchelın Prımacy Alpın var sizce iş görür mü İstanbul gibi yerde aslında fazla gerek yok ancak illa kara gerek yok soğuk hava da kış lastikleri daha güvenli gibi :D

Ayrıca Kış lastiği taktık diyelim kullanırken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir 4 mevsim lastiği gibi kullanabilirmiyiz max.hızı var mıdır kış lastiğinin...Aracın yol bilgisayarında Kış Lastiği bölümü kış lastiği takınca o menüye girip ayar filan mı yapmak gerkiyor acaba ordan sanırım Max.Hızı seçicez

?
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;66383
Arkadaşlar araca kış lastiği taktırmayı düşünüyoruz aklımızda

Mıchelın Prımacy Alpın var sizce iş görür mü İstanbul gibi yerde aslında fazla gerek yok ancak illa kara gerek yok soğuk hava da kış lastikleri daha güvenli gibi :D

Ayrıca Kış lastiği taktık diyelim kullanırken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir 4 mevsim lastiği gibi kullanabilirmiyiz max.hızı var mıdır kış lastiğinin...Aracın yol bilgisayarında Kış Lastiği bölümü kış lastiği takınca o menüye girip ayar filan mı yapmak gerkiyor acaba ordan sanırım Max.Hızı seçicez

?

Bence michelin e gerek yok çok tuzlu fiyatları var ama genede siz bilirsiniz tabi:)

Hız konusunda ise lastiklerin üzerinde hız kodları vardır zaten V kodlu lastikler max 240 destekliyor H kodlular ise 210 size kalmış iki kodlu lastik arasında adet başına nerden baksan 20-30 tl oynama yapıyor.Kullanırken biraz dikkatli olmak gerek genelde kar lastiğim var bana bişi olmaz deyip basan çok insan var sonra buzda kızaklıyor elbette :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 mevsim kullanamazsın kış lastiğini.Yazın parçalanır ziyan olur.

Kış lastiği olarak Conti winter contact TS830 öneririm..

Biraz uygun fiyatlı olarak Kumho KW17
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim arabada bridgestone var memnunuz.4 mevsim olarak kullanamazsın yazık olur.Yüksek hızda ses yapar kış lastiği tabi passat o sesi içeri alırmı bilemem:D

Bu arada Sercan kış lastiği için biraz geç kalmadın mı:D
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2010, 23:12:02 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben geçen ay pirelli settozero aldım , aradığım ebatta conti ve goodyear bulamadım , nakit 185 tl ye aldım tanesini( yanında mont ve 1 yıllık yol yardım ).

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;66404
bizim arabada bridgestone var memnunuz.4 mevsim olarak kullanamazsın yazık olur.Yüksek hızda ses yapar kış lastiği tabi passat o sesi içeri alırmı bilemem:D

Bu arada Sercan kış lastiği için biraz geç kalmadın mı:D

söz konusu birdgestone olunca öylede bir alırki o sesi tecrübe ile sbit. bridgestone bayisinin bile önünde geçmiyorum artık düşünün o kadar midemiz bulandı o lastiklerden.

ben leon aracımda goodyear ultragrip 7 kullanıyorum. 205/55/16 H serisini 165 liraya aldım. lassada aynı paraydı mischelin 205 dedi altına inmedi. verdiğim paraya göre harika bir lastik olduğunu düşünüyorum kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 mevsim kullanmaktan kastım şu an ki lastikleri kullanıyormuş gibi kullanabilirmiyiz yani ekstra dikkat edilmesi hususları nelerdir anlamında ;) Kış lastiğini yazın kullanmak cinayet işlemek gibi olur yav :D :D

Sanırım kış lastikleri arasında en iyi konforu ve sessizliği sağlayan Mıchelın Prımacıy Alpın PA3 ancak Bridgestone LM22-LM25 gibi kar performansı yokmuş yine de kar da iyi gittiğiniz söyleyenler var Mıchelın için ;) Babam yıllar boyu Mıchelın kullanmış tutturdu illa Mıchelın olsun diye bir bak dedi nasıl diye Mıchelın ler :D Aklımda o var ama bakalım her an değişebilir...

Geç kaldık gerçekten aslında 1.5 ay önce filan takılması gerekiyordu ancak babam kışın 4 mevsim lastiklerle nasıl zorlandığını en ufak bir karda bile patinaj çektiğiniz fark edince ve yolda kalınca anladı :D Şimdi taksak 31 Mart'a kadar götürür kış lastikleri Marttan sonra 10 derece üzerine çıkmaya başlıyor sıcaklıklar..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mischelin illaki güzel lastik. connectte kullanıyoruz alpin leri goodyeara göre daha sessiz ve konforlu. ama bridgestone ASLA michelin konforunu sunmaz direkt uzak durun ondan :) ben yinede goodyear UG7 tavsiye edeirm. çok daha uygun fiyata bulma şansınız var.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bridgestone LM22-LM25  bu lastiği testlerden geri çektiler diye okumuştum...

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir tanıdığım eskiden kullanmış bu lastiği karda ki performasnı iyimiş ama gerçekten çok ses yapıyormuş ve konforlu değil miş daha sonra Mıchelım Prımacy Alpın 'e geçtiği an çok daha konforlu sessiz bir lastik ile karşılaşmiş ancak karda Lm22-Lm25 daha iyi demişti...Konforun olmadığı yerde istersen en kral lastik olsun :D Biraz daha bakıcam hafta sonu Balıkesir'e gidicez dönüşü Uludağ'a çıkıcaz şöyle zincir ile uğraşmak da istemiyorum babam eskiden hep bana taktırırdı :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
O zaman fazla açılmaya gerek yok, Gökhan'ın yazdığı Kumho ve Hankook'un 2009 adac ödüllü modelleri var. sahibinden'de bakabilirsiniz. Fiyatları makul gerçekten.

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün araç 30.000 km bakıma girmişken Kış Lastiklerini de takalım dedik ;)

Mıchelın Primacy Alpın PA3 - 205 / 55 / R16 takıldı aslında 215 takıcaktık ancak ellerinde kalmadığı için bizde 205 taktık VW servisinde takıldı ve bir sorun olmaz dediler

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın Sercan.Normal ölçüsüde 205,55,16 demi?

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 Mevsim olarak takılan lastikler 215 - 55 - R16 :) Yetkili servis 205 taktığına göre bir sorun olmaz dedik onayladık ve takıldı....

Yani arada 1 cm fark var galiba...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısını bizde yaptık 195.55.15 di 185.55.15 taktık  bizimkinide yetkili servis dışında herkes onayladı:D