škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Adblue tavsiye ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

dün şöyle bir uyarı verdi. aracım garantili servise mi gitmem gerekiyor ? yoksa piyasadan güvenilir kaliteli bir marka alıp kendim mi ilave edeyim ? tavsiyeleriniz nelerdir ? teşekkür ederim.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devran23;655247

dün şöyle bir uyarı verdi. aracım garantili servise mi gitmem gerekiyor ? yoksa piyasadan güvenilir kaliteli bir marka alıp kendim mi ilave edeyim ? tavsiyeleriniz nelerdir ? teşekkür ederim.

Bende de aynı uyarı çıktı. Aracı sıfır aldığımda 7000km menzil vardı. 9000km sonra 2400km kaldı diye uyarı verdi. BP'den 10lt adblue alıp doldurttum, şimdi yine 7000km menzil gösteriyor.
BP'de iki farklı marka vardı birisi yerli ve 10lt 20tl. BP marka olan 10lt 55tl. Ben BP markayı aldım. Bence bunun için servise gitmeye gerek yok herhangi bir petrolden temin edebilirsiniz.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
AdBlue'nun içeriği aynıdır, markadan markaya fark edecek ürün değil. Servise gitmeyi gerektirecek bir uğraş değil. AdBlue bittiğinde, araç beyni, aracı çalıştırmanıza izin vermeyecek. Çevreye zararlı olan NOx ve CO2 gazlarını bertaraf etmeye yarıyor. Adblue azaldıkça, emisyonlarınız artacak ve katalizör etkilenmemesi için böyle bir yol izleyecek.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Pompadan dolan ucuz,bıdon pahalı,ambalajdan ziyade kalite farkıda var.Marka tercih edilmeli.Depo 17 litre alıyor

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SCR motor kadar karışık bir sistem ve adblue %32,5 luk üre çözeltisi ama yağlı akışkanlığı sudan daha az olan bir madde. Kalitesiz bir ürün dolayısıyla sorun yaşayacak olursanız garanti kapsamında değerlendirilmez ve yüksek bir maliyetle karşılaşabilirsiniz. Depo ise 13 lt hacme sahip.

Çevrimdışı sferk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Shell Adblue ile Opet tavsiyesi duydum. Servislerde Polisan dolduruluyor bilginize. Adblue® ISO 22241 standardında olmak durumunda zatem farlklı standart adblue bakarken hiç görmedim.

0 arabada içinde Polisan oluyormuş.

Skoda uluslararası herhangi bir marka önermiyor (Türkiye'de de böyle bir zorunluluk yok sadece iso standardı zorunlu) yağ gibi. İlkini 10.000 km'de serviste doldurtmuştum. Bundan sonra ya shell kullanırım ya da opet.

Marka bildirilmemeli idi ise forum kurallarını bilmiyorum kusuruma bakmayın.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2020, 14:42:50 Gönderen: sferk »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yolumun üstündeki opet yeni adblue pompa dolum getirmiş,tereddütsüz alırım artık.Marka önemli...İstasyonlar sürekli denetleniyor.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
adblue koyarken taşma olursa boya üzerine mutlaka silinmesini öneririm.Kimyasal ürün olduğundan boyaya zarar veriyor