škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kapı açılmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
heryere yazdım son olarada buraya yazayım dedim sol ön kapı ne içeriden nede dışırıdan açılıyor. nasıl açılır arıza ne olabilir

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
içindeki kilit mekanizmasında çubuklar çaprazlanmış yada çıkmıştır.

bizim felicialarda merkezi kilit açıp kapatırken biri tez canlı davranıp kapı açmaya kalkarsa o kapı sıkışıyor. tekrar aç kapa çoğu kez sorunu çözerken arka sağ kapı direk sıkışıp döşemesini sökmek istiyor.

büyük ihtimal sizin kapının döşemesi sökülüp durumu incelendiğinde sorunu daha kolay görülecektir.

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
döşemeyi sökmek için kapıyı açamıyorum döşemenin altında vidalar var kapı kapalı olduğu için işlem yapamıyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ahmet'in dediği gibi kilide kumanda eden mekanizma yerinde kurtulmuştur. Sanırım senin yapabileceğinin ötesinde, serviste hallolur gibi...

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
burda servis yok balıkesir edremitteyim boschcar var onlarda bakarmı bilmiyorum birazdan çıkıp bakcağaım

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bügün çıkamadım ama aklıma geldi. döşeme sökülürken yanlış hatırlamıyorsam iç açma kolu çıkıyordu yerinden. bu durumda açma telini çekip açabilirim kapıyı gerisi kolay zaten. yarın deneme yapacağım

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zor bir durum Allah kolaylık versin.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
denedim ama olmadı açma kolunun tutucu kısmı görünüyor ama tel ortalıkda yok. gözümü karartıp gittim oto kilitciye adam bunların kilittleri açılmaz dedi anahtarı istedi aç kapa yaptı kumanda ile kolu çekti kapı açıldı. soğuktan olmuştur dedi. yarın artık açıp yapabilirim. birde iç kısım çok tozlu kirli heralde temizlemek için çbs belco kir pas sökücü http://www.cumapazarlama.com.tr/?urun-detay_22063_Cbs_Belco_Pas_sokucu_Yaglayici_ve_Koruyucu_200ml_095616.html
kullansam olumu temizlik için ne kullanmam gerekir sonrasında yağlamayı neyle yapsam iyi olur

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, doktorunu görünce iyileşivermiş desenize :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ama öğleden sonra söktüm kapının dösemesini denerken damak kapalı şekilde kaldı ve ne içerden nede dışar açılmadı. hava yağmurluydu açtım camı elim kapıda tuta tuta aynı ustaya gittim. adam görünce noldu kim  açtı diye sordu. başka bir yere gittiğimi düşündü heralde. kendim açtım deyince şaşırtı. 30 tl ye anlaştık yaptı. ama ben kilit mekanizması bozuldu sandım 30 u duyunca hemen kabul ettim Allaha şükür güzel oldu.

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yapılışını anlatayım belki ihtiyacı olan çıkar. foto çektim ama bilgisayar teli görmiyor sonra yüklerim. açma kolunun teli kopmuş sadece 1 2 tane parça kalmış tutan. diğer siteden hakan48 isimli arkadaşın otoyedekparcacım adresinden parça fiyatı aldım 10 lira dedi. beklemek istemedim. kopan kısım ve tutucu U şekindeki başlık araya parca atılarak kayak yapıldı. kendim yapamadım çünkü kilidi çıkartamadım. ustada kendi yaparken gösterdi nasıl yaptığını. kapı üzerinde plastik damağın oldu yan kısımda 2 tane plastik kapak var bunları çıkartıp aynı ev kapılarındaki göbek çıkarma işlemi gibi vidaları gevşeterek anahtar yuvası çıkartılıyor. ama vidalar tam sökülmüyor üstteki gevşedikten sonra alta olanda gevşetilirken kapı kolundan yavaşca çekiyoruz yerinden oynamasını bekliyoruz göbek çıktıktan sonra 2 tane göbeği tutan vidayı sökünce dikkatli bir şekilde hem asılıp hemde elimizle görünen kısımdan itip çıkartıyoruz. gerisi yapacağınız işleme göre değişiyor biz teli yuvasından çıkartıp taktık sadece. takarkende aynı şekilde sıkarken tak diye bir ses geliyor yuvasına oturmuş oluyor sonra vidaları sıkma işlemi ve toparlama yapılıyor.

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yanlız içi açılınca gördümki sıkıntıyı tozlanma çıkarmış üst üste yapışıp tabaka oluşmuş. şimdi diğer kapıların tozunuda almak geriyor diye düşünürum bunu nasıl yaparız sökmeden. ve tozlanmayı nasıl engelleriz. birde bu switch nerede bi dahakine onuda elden geçirmek gerek herzaman çalışmıyor

Çevrimdışı oktavia25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracın arka kapısı da açılmıyor
araştırıyoruz

Çevrimdışı oktavia25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracımın sol arka kapısı ne içten nede dıştan açılıyor. içten nasıl sökülür.
yardımlarınızı bekliyorum