škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

favorit yakıt

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
son zamlardan sonra araca tek seferde 5 liradan fazla benzin almadım.son bir haftadırda bi kaç defa kullanmam gerekti favoyu.her zamankı gıbı yol üstünde 5 liralık benzin aldım.eve gelip arabayı park ettiğimde 12-13 km yaptıgımı görüyorum.dahası bır daha kı sefere aracı kullanmak ıstedıgımde petrole gıdene kadarda 2 km yol gidiyor.kullanım olarak aracı hiç zorlamıyorum.vitesine göre 30-40 km ile gidiyorum.bu sonuçla bu araba kmde 120-130 kr yakıyor sanırsam.yanlışım varsa matematıgı ıyı olan arkadaslarımzdan yardım beklerım

not:aracın yağ değişimi geldi.hatta geçiyor
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2010, 12:30:17 Gönderen: demir_01 »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hesap hatası var, çok yakıyor. 120 kuruş = 1.20 TL  ;)

Tüketimi en doğru ölçmek için fulle, belli bir km git yeniden fulle, aradaki miktardan güzel hesap çıkar.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;66746
Hesap hatası var, çok yakıyor. 120 kuruş = 1.20 TL ;)

Tüketimi en doğru ölçmek için fulle, belli bir km git yeniden fulle, aradaki miktardan güzel hesap çıkar.
fullemek mi:hanz:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa mesafede, az yakıtla, hem de motor tam anlamıyla ısınmayacak kadar mesafede ölçüm hatadır  ;)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslına bakarsan abi,bu arabayı alalı 3 sene oldu hiç ölçüm yapmadım.genede yapmam.benım burda demek ıstedıgım 5 lıralık benzınle benzin ipresi hep diplerde olmasına rağmen 12-13 km gıtmesı.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;66746
Hesap hatası var, çok yakıyor. 120 kuruş = 1.20 TL ;)

Şakacı insan lrfan.:kiki:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi senin yorum nedir.senin favoya göre nasıl az mı yakıyor çok mu yakıyor :):D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;66759
Şakacı insan lrfan.:kiki:

O konuda haklsınız tabi, ben bile 6 yıldır Skoda'larıma toplasan 6 kere fulleme yapmışımdır, yılda bir uzun yola çıkarken  :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;66760
abi senin yorum nedir.senin favoya göre nasıl az mı yakıyor çok mu yakıyor :):D
5 liralık benzin olsun olsun 1,5 litre olsun. Kısa mesafede kullanıyorsun ve 12-13 km. kadar gidiyorsan gayet iyi bence.
 Bizimkisi 40-45 kuruş kadar yakıyor. Bakımları geldi de geçiyor tabii.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kurtis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
skoda kullanıcıları ve hayranları için bu forum çok güzel bir alan istenen bilgiler bulunabilmekte, favorite gibi efsane model için paylaşımlar çok başarılı  :hanz:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5/ 12 km dersek yaklaşık 41 kuruş yakar kmde :) o yaş ve teknolojideki bir araç için normal bence.

mertcankar

• Ziyaretçi
arkadaşlar bende 1993 favorit 1.3 benzinli var km göstergesi çalışmıyor o yüzden ölçemiyorum :(  kafama göre dolduruyorum tahmini 25krş diye yakar hesabından.. 40-45 krş gerçek olamaz yaa

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ankara'da her araba az yakar :hanz:

Eğer uzun mesafe kat ediyorsanız benim gibi tek seyahatta (görece uzun tabi.) Günde 40 km kadar, biraz daha az çıkar. Ama 25 kuruş bence biraz fazla iyimser.

Yanınıza 5 litre bidonda benzin alın, depo bitsin emin olun bittiğinden, sonra bittiğiniz yerde 0 layın km'yi, odometre çalışıyordur umarım, sonra fulleyin pompa atasıya dek, ödediğiniz parayı ve/veya aldığınız litreyi belirleyin, araba tekrar bitirince hesap çıkar :)

mertcankar

• Ziyaretçi