škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sunroof su akıtıyor :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar iyi günler 2004 model laguna aracımın orjinal sunroof olmasına rağmen su sızdırıyor acaba sebei ne olabilir çözümleri nelerdir. çok sağnak yağışda 1-2 damla damlatıyordu. ön yolcu koltuğu makyaj aynasının lambasından akıtıyor. tavanda baska hiçbiryerde ıslaklık yok fakat bu son üstünde 3-4 gün kar durduktan sonra bugun bi girdim arabaya yolcu paspası sırılsıklam hatta soğuktan dolayı donmuş su üzerinde 2-3 cmlik bir buz tabakası oluşmuş  

daha önce böyle birsey yasayan eden varmıdır yada ne yapmam gerekir bilen?

şimdiden herkese teşekkürler

Çevrimdışı agoksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmişte sıfır km aldığım 2003 model 307 aracımda başıma gelmişti. Ama bende su bagaja akıyordu. Sunroofun 4 bir köşesinde tahliye noktaları ve bu noktalara bağlı hortumlar var. Su hortum vasıtasıyla tavan boyunca ilerleyip aracın ön ve arkasından tahliye oluyor. Bende hortumun bağlandığı plastik parça kırıkmış. Garanti kapsamında komple sunroof ve tavan döşemesi değişmişti.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yandık o zmaan :( yağmur ne kadar şiddetli yaarsa yaasın bi kaç damla damlatıyor da kar da baya su akmış

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kronik sunroof sorunu,olmayan araba neredeyse yoktur,açıkcası sunroof'lu arabada başa derttir.Tahliye sisteminde veya izolasyonunda sorun başlamıştır.Açılıp bakılması gerekiyor,umarım fazla can sıkmadan çözülecek biçimdedir sorun.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baya zor bir işçiliktir soonrof işi.kolay gelsin diyeyim sana.ama bilen birilerine baktir umarim basit bişidir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

octaviaman

• Ziyaretçi
geçmiş olsun.Arkadaşların söylediği gibi tahliye kanalları tıkalıdır.Su birikip sızıyor olmalı.Kanalları ince çelik telle açabilirsiniz.Ayrıca sunroof lastiklerinide kontrol edin.İhtiyaç varsa güzel bir havada gerekli yere silikon sürülebilir.Kötü ihtimalle de servis de sunroof tamir takımı değişimi gerekebilir,umarım gerek kalmaz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik değişim büyük ihtimalle sorunu çözeceğine inanıyorum.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki ben bu söylediklerinizi tek basıma yapabilirmiyim yoksa bir servisten yardım almam mı lazım? çünkü tavan döşemesi fln komple sökülecek galiba bunun için

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;67656
peki ben bu söylediklerinizi tek basıma yapabilirmiyim yoksa bir servisten yardım almam mı lazım? çünkü tavan döşemesi fln komple sökülecek galiba bunun için

Alet takımı olduktan sonra ve biraz bu işlere el yatkınlığı varsa motoru bile indirip kaldırabilirsiniz :ok:Çokta yapılamayacak bir iş değil,helede birisi bir ucundan tutup yardım ederse yapabilirsiniz gerek ve yeter şartlar sağlanırsa:)
İş sorunun tam kaynağını bulun yeter ki:ok:

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tavan lambasının düğmesinin yanında,onu sökebildiğiniz takdirde orada motoru göreceksiniz zaten.motorla ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum ama önce lastik izalayonunun sağlam olup olmadığını kontrol edin.su ordanakarak gelir tahliye kanalları da tıkalıysa yol bulamayıp oralardan çıkar gelir.

Çevrimdışı EMR®AH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Korkacak bişey yok anlamıyorsanız servise veya bu tarz işlerle uğraşan bir yere gidin sunroofun tahliye kanalları tıkanmıştır ki arabanız 2004 modelse hiç temizlenmediyse çok normal.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için