škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Urfa balikli göl + hatay amik ovasi

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tek buralara geldin bi pm çakmadın hı.

eline sağlık çok güzel kareler.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;71424
tek buralara geldin bi pm çakmadın hı.

eline sağlık çok güzel kareler.
toprak adana merkezde kalmadim koydeydm ya yoksa haber ederdm :)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;71428
toprak adana merkezde kalmadim koydeydm ya yoksa haber ederdm :)
varlıgın yeter.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
soluk fotoların dışında ki tümü güzel fotolar.iyi bilgilerin yanında bazı yanlış bilgilerde var.Balıklı gölde ki balıkların asker olması,savaşa katılması safsataları tamamen mitolojiktir.Eski Türklerin inançlarından kalma inançların etkisi bugün halen devam etmektedir.Ruhların ölmediği,aramızda hergün gezindikleri,kabirlerine ziyarete gelenlerin ayak seslerini işittikleri safsatalarını hergün duyarız.Türkler islam dinini kabul ettikten sonra bile halen şamanist kültürün etkisinden kurtulamamıştır ve yeni girdikleri(islam)dinede inançlarını taşımıştır.Bunları yaparkende her zaman kılıflarını hazırlamıştır.Bugün hala duyarız kıbrıs barış harekatında(!)(bu nasıl bir barış ben 41 yaşına geldim savaş yaparak nasıl barış oluyor anlamakta zorlanıyorum,anlayan bana anlatıversin.savaşa barış diyen bizden başka bir millet daha varmıdır dünyada)kutsal göllerdeki kutsal balıkların(!)savaşa katıldıkları ve savaştan döndükten sonra sırtları yara bere içerisinde kaldıkları,bu balıkların yenirse ölecekleri ve hatta haram olduklarına dair efsaneler ve safsataların hattı hesabı yoktur.Azıcık bir kur-an bilgisine vakıf olanların bu safsatalara inanmıyacağı aşikardır.Kur-an da helallar ve haramlar belli olmasına karşın bir sürü haramlar icadedegelmişiz ve sanki Allah bazı haramları unutmuşda sanki Allah'a biz senin unuttuklarını -haşa- hatırlatıyoruz der gibi bir tavır takınagelmişizdir maalesef.
Velhasıl bu mevzu çok su götürür.konuyla ilgili bir soru olursa ben buradayım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.sayfadaki fotolar daha güzel.eline sağlık.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel yerler.güzel fotolar.
ellerine sağlık
bende 15 tatilde batman hasankeyf malabadi köprüsü urfa balıklı göl adana y ıkapsaayn bi gezinti yaptım.işe yarar fotoları en ksıa zamanda paylaşırım.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilgileri vikipedia dan aldim illaki mitolojiktir efsanelesmis konular sonucta.

Alıntı yapılan: fenomen;71521
2.sayfadaki fotolar daha güzel.eline sağlık.
ilk fotolar cok kotu bir saatte acele ile cekmek zorunda kaldiim icin cok iyi cikmadi tum fotolari ayni makine ile cektm.