škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni skoda octavia tsi hakkinda

VOKLÜZ · 49 · 20980

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VOKLÜZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Siteye yeni üye oldum.2010 model 1.4 tsı octavia aldım henuz 500 km de suanda.bazı sorularım olacak:
1-araba su anda gercekten fazla yakıyor.1-2 viteste 45-50 km:/h kadar cıkıyor.zamanla düzelirmi.
2_araba bostayken km/h göstergesi azalmıyor.
3_bu rodaj olayı ne zamana kadar sürer.

baska tsı kullanan arkadaslar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim .şimdiden tesekkur ederım.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: VOKLÜZ;68996
Siteye yeni üye oldum.2010 model 1.4 tsı octavia aldım henuz 500 km de suanda.bazı sorularım olacak:
1-araba su anda gercekten fazla yakıyor.1-2 viteste 45-50 km:/h kadar cıkıyor.zamanla düzelirmi.

baska tsı kullanan arkadaslar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim .şimdiden tesekkur ederım.

araç yeni oldğu için biraz fazla yakar. anca tsi motoru atmosferik makine gibi kullanıyorsanız dahada çok yakar. kllanım tarzı farklıdır. kitapçığınızda ekonomik sürüş açıklamaları olması gerekiyor incelemenizi tavsiye ederim.

1-2 viteste 40 50 olayını anlamadım.

rodaj olayı içinde kitapçığınızda uygun açıklamalar mevcut.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni olan her araba ilk 5000 km içerisinde fazla yakar, yavaş yavaş normale dönecektir.
40-50 anlık yakış değeri sanırım? Şayet bu ise normal o,99'ları bile gösterir ama birkaç saniye sonra normal değeri gösterir tekrar.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
0 km aldığım arabanın galeriden çıkar çıkmaz motor ısındıktan sonra çevre yolunda piston kafalarında orta çağı yaşatırım. Yani bi 30 km falan gaz yerde gittim.

Hiç yakma sorunum olmadı araç yeniyken bile, tabi bir tavsiye olarak algılamayın yine.

Boşta iken araba gidiyorsa km saatinizdeki ibre zaten düşmez.

1. viteste 45-50 ye kadar çıkarırsanız fazla yakar.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkçe kılavuzda rodaj:

büyük boyut resimler için: http://www.flickr.com/photos/10014289@N06/sets/72157618749434925/
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani ilk bin km yavaş yavaş gidicen 1000 1500 arası Allah ne verdiyse yüklenecen rodajda:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
İşte orda yazanı yapınca arabalar uyuz oluyo biraz.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;69041
İşte orda yazanı yapınca arabalar uyuz oluyo biraz.

Motorun sağır kalması sürekli kullanımda oluyor Hakan'cığım. Ablamlarım 2.el aldığı 60 binde mi ne Broadway vardı bayandan(ilk sahibi sıfır almış), 120'i geçmiyordu araba :hanz: sürekli şehir içi ve acemi kullanmıştı,eniştem al aç bunu ver bana demişti :hanz: 6 ayda anca toparlandı araba altımda :hanz: İlk binler özen gösterin genede,he ben aldığım gün devir kesicide vites değiştiriyordum o ayrı bir tartışma konusu :hanz::hanz::hanz::hanz:

octaviaman

• Ziyaretçi
Hayırlısı olsun.Octavia ya 1.4tsi yakışır.güle güle kullanın.
Fanatikleri de 1.2 tsi bekliyorlar.gelince 40-45 sayıp alacaklar.Bizlere izlenimlerini ve garanti ettikleri sürüş zevklerini anlatacaklar.Ben de zevkle dinleyecem.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;69045
Motorun sağır kalması sürekli kullanımda oluyor Hakan'cığım. Ablamlarım 2.el aldığı 60 binde mi ne Broadway vardı bayandan(ilk sahibi sıfır almış), 120'i geçmiyordu araba :hanz: sürekli şehir içi ve acemi kullanmıştı,eniştem al aç bunu ver bana demişti :hanz: 6 ayda anca toparlandı araba altımda :hanz: İlk binler özen gösterin genede,he ben aldığım gün devir kesicide vites değiştiriyordum o ayrı bir tartışma konusu :hanz::hanz::hanz::hanz:

Ben bilmem gaptan, kimseyede tavsiye ettiğim yok ama bir geyik var yeni arabalarda böle bişi yok diye, sanki yeni arabalarda farklı bir sistem var, sürtünme yine aynı prensip yine aynı prensip.

AhmetH'nin bu konuda çok güzel açıklamaları var. Babamın oğlu gitse 0 km Mercedes alsa aynı gün o kadranda gazda yerde olacaktır.

Eniştem 40 senelik E sınıfı şöför, 5000 çeşit araba geçti elinden, ne zaman araba alsa çağırırdı beni bilir severim gel açalım motoru diye :D

0 km Renault 19 Europa 1.4 ile 180 yapıştırdıydık koltuğun naylonları dururken. Babam 93'de Vectra aldıydı yine aynı şekil, beni sokmadı arabaya yaştan ötürü ama alındığı gibi yola çıkılır, 220 yaptığını söylüyordu daha odometre 150 km'de iken ve Vectra'nın hikayesini forumu takip eden ahali bilir.

Broadway alındı 94 de 0 km Ankara'dan, o yıllarda Erzurumda yaşıyoruz, arabayı aldık dönüyoruz bir okudum 170 km/h on the clock, naylonlar daha duruyor. O Renaul 9'umuzda köpek oğlu köpek gibiydi. Bi depoya İstanbul-Antalya yapardı ama yapıştırdın mı 175 e kadar temiz soluksuz çevirirdi.

Yere basmazdı ayrı mevzu, kamyon geçse sallardı :++:

Benim Fabia'm aynı şekil, alındı ve daha odometrede 15 km yazıyordu çevre yolunda 170-180 arası dalgalanıyordum, sonra inişimi buldum bi dipçik daha 180-185, 100 km gaz yerde gezdim geldim eve. (bkz. Ankara Çevreyolu 1 tur)

1.4 TDI Fabiası ile 200 görebilen %5 lik bir kesim bile değildir, alayı TDI Fabiaların 180-185 dedin mi şişer. Rodajsızdır.

Ben ayrıca uzunca bir dönem 1750-2000 rpm gittim, ama her hafta 190-200 yapıştırmayı ihmal etmedim ki motor mal olmasın.

Her neyse, ben inanmıyorum. Alır almaz yapıştırılır o pedal yere.

Ahmet Abinin çok çok önemli tespitleri var bu konuda, okumak faydalı olacaktır, tabi elin gavuru bakın neler yazmış çizmiş...

http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2010, 13:45:35 Gönderen: hakanerdogan »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;69049
...Ahmet Abinin çok çok önemli tespitleri var bu konuda, okumak faydalı olacaktır, tabi elin gavuru bakın neler yazmış çizmiş...

http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm
Ahmet' in tercüme ettiği bir de metin var. Tekrar paylaşalım bari:

http://www.modifiyem.com/forum/f51/yeni-otomobillerde-rodaj-63444/

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: VOKLÜZ;68996

öncelikle sitemize hoşgeldiniz.mesaha hızlı girmişsiniz kendinizi tanıtmadan yani.Aracınızın alış serüveninin nasıl olduğunu merak ediyoruz.aynı zamanda foto beklerüz ayrıntılı bir şekilde bu forummda bu adettendir.sorularınıza ilgili deneyimli ve tecrübeli arkadaşlar cevabı vermişler/vereceklerdir.iyi forumlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı VOKLÜZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet baya bir hızlı girmişim.coğrafya öğretmeniyim çorumda.araba gayet konforlu ve sürüşü oldukca güzel.sadece su anda yakıt problem benım ıcın.siteyi görmeden ve forumları okumadan  ve kılavuzu okumadan önce de zaten arabayı hiç zorlamadım.bakalım cok merak ediyorum rodaj olayı bıtsın bakalım ne kadar yakıyor.birde ben rodajın bitmesi için 1500 km gereklimi yoksa dahada fazlamı .fotolarda yakında inş.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk sayfada kılavuzdan verdiğim iki sayfa dışında, 1500 km'nin üzeri ile ilgili bir bilgi yok
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral