škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza Sonrası Far Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erman17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,

Park halindeki aracıma maalesef tır dorsesi çarptı. Son ön çamurluktan dorsenin demiri girdi ve saplandı. Çıkarırken de aracın farı bağlantı yerinden çıktı/koptu ve yere düştü. Dışarıdan bakıldığında herhangi bir problem gözükmüyordu. Bağlantı ayakları ne durumdaydı bilmiyorum. Aracı servise bıraktım ve yenisi ile değişimi yapıldı. 2022 Model Fabia far fiyatı 20 bin tl.
Sorum şu: Bu farın onarılıp takılmadığını veya yeni bir far takıldığını nereden anlayabilirim. Servisin dediği şey şu: çıkan far sigorta şirketi hurdalığına gidiyor biz yenisiyle değiştiriyoruz.
Dışarıdan bakarak bunu anlamam veya konu hakkında bilgisi olan var mı?
Teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Öncelikle geçmiş olsun, tatsız bir durum olmuş gerçekten.

Far yere düşecek kadar hasar aldıysa onu tutan ayaklar ve bağlantı noktaları kırılmıştır. Sanayide sıcak tel atarak plastikleri birbirine bağlıyorlar, böyle bir tamiratla servis uğraşmaz. Telefon kamerasını farın arkasına sokarak farklı açılardan bağlantı noktalarına bakabilirsiniz.

Farların arkasında etiketleri görünüyorsa iki farın üretim tarihleri arasında fark var mı bakılabilir, etikette üretim yılı ayı yazar.

Çevrimdışı erman17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı geriye doğru iterken çamurluk yırtıp çıktı ve far da yere düştü. Aslında servise sadece far için gitmedim. Aracın salıncak falanda kırıldı yani. Ancak dediğiniz gibi arkasındaki üretim yılı ve ayına bakmaya çalışacağım. Kaput içerisinde ne kadar gözükür bilmiyorum tabi.
Aslında dediğim gibi merak ettiğim bu farları dedikleri gibi değiştiriyorlar mı? Çünkü başkalarından çok farklı hikayeler de duyuyorum servislerle alakalı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Far etiketi kaputu açınca farın üstünde oluyor, genelde kolay görünen yerde. En azından bendekiler öyle

Ayrıca servis foto çekmiştir, çıkan parçaları ve yapılan onarımı, onları isteyebilirsiniz. İleride lazım olur belki bir şekilde, kaza durumunu sorgulayanlar için vs.

Çevrimdışı erman17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Etikete tekrar dikkatlice bakacağım. Servis fotoğrafları gönderdi ancak far ile ilgili bir fotoğraf gözükmüyor. Sadece faturaya işlemişler.