škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik yarılması sebebi hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, önceki gün 70 km'ye yakın, 5-6 yüz metresi taşlık toprak yol olan bir sürüş sonrası eve döndüğümde, ön sol lastiğin yarıldığını farkettim. Hava kaçıracak seviyede olmasa da tehlike arz ettiği görünüyor. Stepne ile değiştirip lastikçiye gideceğim. Öncesinde görsellerini kendilerine gönderdim, getirirsen bakarız dedi. Yarılan yer sanki bıçak ya da kesici bir metalle kesilmiş gibi. Toprak yoldaki taşlardan şüpheleniyor olsam da, kesik içinde toz toprak yoktu. Bu konuda fikri olan var mı? Dunlop SP Sport LM705W 215/60R16 lastiği Ağustos 2023'te almıştım. Dunlop'ı, goodyear satın almış. Dolaysıyla goodyear kalitesinden çok uzak olacağını sanmıyorum. Bir sene dolmak üzere gayet iyi, sertleşme yok.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Taş toprak hasarına benzemiyor. Temiz bir kesik gibi. Ama yine de keskin bir taş olabilir belki. Yanak hasarları çok riskli. Lastiklerin en zayıf yerleri. Riske girmeden, tamir ederiz deseler dahi değiştirin direkt derim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah, sonradan aklıma geldi. Evin yanında park ettiğim yerden çıkarken 7-8 cm bir beton vardı, oradan çıkarken olmuş olabilir diye düşünüyorum. Çünkü tam sağ yapıp o betona çarptırıp çıkıyordum. Lastik  yumuşak olunca ve darbe gelince açılmış sanırım. Eskiyen lastikler epeyce sertleştiğinden onlarda o tür bir sorun olmamıştı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com