škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2022 Octavia Multimedya Ekran Sorunu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abh_4401

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

2022 model 1.5 eTec Octavia aracım var, araç 41.000 km'de. Geçen aydan bu yana multimedya ile ilgili bir sorun yaşıyorum. Başlarda araç seyir halindeyken müzik sesi kendiliğinden yükseliyor ve ben müdahale ettikçe yükselmeye devam ediyor. Ayarlardan, fabrika ayarlarına sıfırladığımda bir süreliğine hata düzeliyor ve sonra tekrar başlıyor. Bunun yanında son 2 gündür aracın multimedya ekranı kontak kapalı olduğu halde kendi kendine açılıyor. Hatta dün gece araç park halindeyken multimedya kendi kendine açılmış ve yüksek ses ile müzik çalmaya başlamış, komşulardan biri polise haber vermiş, polis de bana haber verdi.
Forumlarda buna benzer sorunlar ile karşılaşanların yazdıklarını okudum ama birçok kişi servisin yazılım güncellemesi yapmasına rağmen sorunun devam ettiğini yazmış.
Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu? Bilgisi ve tecrübesi olan varsa bilgilerini paylaşabilirse çok sevinirim.

Çevrimdışı galipvar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
böyle bir sorun yaşamadım ama sistemde fark ettiğim bir hata var. kontağı kapatıp, sürücü kapısı açıldıktan sonra ekranda telefonunuzu unutmayın mesajı çıkıyor. tamam'a bastığınızda normalde multimedya sistemi kapanması lazım ama arabanın dışında yakınlarda isem arama ya da mesaj geldiğinde sistem tekrar açılıyor. Apple Carplay'ı kablosuz kullanıyorum. Acaba telefon sisteme bildirim göndermeye çalıştığı için sistemi açmayı mı zorluyor? Arabadan çıktıktan sonra bluetooth'u kapatıp gene de açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Çevrimdışı erkmanas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

2022 model 1.5 eTec Octavia aracım var, araç 41.000 km'de. Geçen aydan bu yana multimedya ile ilgili bir sorun yaşıyorum. Başlarda araç seyir halindeyken müzik sesi kendiliğinden yükseliyor ve ben müdahale ettikçe yükselmeye devam ediyor. Ayarlardan, fabrika ayarlarına sıfırladığımda bir süreliğine hata düzeliyor ve sonra tekrar başlıyor. Bunun yanında son 2 gündür aracın multimedya ekranı kontak kapalı olduğu halde kendi kendine açılıyor. Hatta dün gece araç park halindeyken multimedya kendi kendine açılmış ve yüksek ses ile müzik çalmaya başlamış, komşulardan biri polise haber vermiş, polis de bana haber verdi.
Forumlarda buna benzer sorunlar ile karşılaşanların yazdıklarını okudum ama birçok kişi servisin yazılım güncellemesi yapmasına rağmen sorunun devam ettiğini yazmış.
Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu? Bilgisi ve tecrübesi olan varsa bilgilerini paylaşabilirse çok sevinirim.

Yabancı bir forum sitesinde çözüm olarak servisin yeni vir güncelleme yaparak çözdüğünü yazmışlar hocam. Ekran görüntüsü atayım siz de multimedya yazılımının hangi versiyon olduğunu kontrol edin. Olurda servis güncelleyelim derse referans olur bu versiyona güncelleyin diye.