škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

KAPILARDAN GELEN RÜZGAR SESİ

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyinaslaner88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar 2016 Superb Prestige paket ile aranıza 2 ay önce katıldım. Camda 100 km hızın üzerine çıkınca rahatsız eden bi rüzgar sesi var hele rüzgarlı havada neredeyse içinde durulmuyor. Çorum yetkili servise gittim normal dedi ama başka bir superbye bindiğimde az bir rüzgar sesi var. Kendi bulunduğum ildede yetkili servis yok. Ben ne yaptıysam rüzgar sesini kesemedim. Acaba bu araçlarda bu kronikmi nasıl çözebilirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kapı konumuna bakıldı mı? Golf aracımda benzer durum vardı, bir ayar yapıldı sorun çözülmüştü.

Kaza, değişim, onarım görmüş mü o kapı?

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet kapı konumuna bakıldı. Fitillerin için su hortumu koyduk. Kapıları ve aynayı dıştan hava gimeyecek şekilde bantladık. Sorun çözülmedi. 2016 modellerde camlar ince diye bir yerde okumuştum. Ondan kaynaklı olabilirmi.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yıllar 2015 kullandım. Öyle rahatsız edici bir ses olmadı hiç. 150 civarı hafif bir rüzgar sesi olabiliyordu. Ama bu normal ölçülerde, rahatsız edici değil. Cam rüzgarlığı olmadığını düşünerek, nikelaj çıtalarda gevşeme vb olabilir mi? Yok ise ehil bir kaportacı ile yol testi sonrası fikir almak daha sağlıklı olabilir.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir kaportacı ile bayağı uğraştık. Ama sonuç alamadık. Nerde nereye gösterebilirim peki

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön cam silikonları salmış olabilir mi? bende de 2015 superb var rüzgar sesi sorunu yok. sıfır aldım.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ön camı  birleşim yerlerini tamamen bantla kapatarak denedik

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kapıdaki aynada bir sıkıntı var mı? Zira sesi en çok yapanların başında gelir, yanlış montaj, olağan dışı bir çıkıntı, eğrilik vs.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynalardada herhangi bir anormallik gözükmüyor oradaki birleşim noktlarınıda tamamen bantlayıp denedik herhangi bir değişiklik olmadı

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynanın kapıya montajlandığı yani saca vidalandığı noktaya kadar içeriden açıp izolasyon denenebilir. Tweeter var aynanın arkasında o çıkarılınca görünür. Belki orada bir sorun var. Daha önce E39 bmwde böyle bir tamirat duymuştum. 2015'de aracımı aldıktan hemen sonra önce bir tanıdığın passatını kullanmıştım. Ön camdan superbe göre oldukça fazla rüzgar sesi gelmişt. Kardeşimle inanamıştık. Kardeşimin seat leonuna binmiştik ardından çok daha az ses var. Sonra superbe bindik. Passatla leon arası idi önden gelen rüzgar sesi. Biz bunu ön cam açısına bağlamıştık. En dik passat sonra superb sonra leon geliyordu. Ama rüzgarlı havalar dışında rüzgar sesi 120lere kadar yok superbde.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2024, 12:20:34 Gönderen: özdil »

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Camlar için rüzgarlık siparişi verdim bugün gelecek onunla bi deneyim ondan sonra dediğiniz yeri söktürüp baktırıyım