škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Marş Geç Alma Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sait14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aranıza kısa bir zaman önce 2018 model 1.6 tdi Octavia alarak katıldım. Yaşadığım ve henüz çözemediğim bir sorunum hakkında yardım arıyorum.

Aracım ara sıra marşı geç alıyor. Bu sorun son günlerde daha da arttı. Şöyle bir şey fark ettim. Arabayı biraz sıkınca yani biraz süratli gidince yolculuk bittikten sonra park ediyorum diyelim, 15-20-30 dk gibi bir süre sonra tekrar çalıştırdığımda marşı baya geç aliyor.

Akü kontrolü yaptım sorun yoktu yine de değiştim, Yakıt filtresini 2 ay önce değişmiştim tekrar kontrol ettirdim. Marş dinamosu sağlam denildi, Mazot pompası (şamandıra) değiştirdim sorun düzelmeyince eskiye döndüm. Rail borusu sorun olabilir dediler onu da değiştim ama yine düzelmeyince eskisini taktırdım. (Bir tek enjektörler kaldı bakılmayan)

Adım adım sorunu arıyoruz bu sırada Usta şunu gördü aracımın mazot deposunda anormal bir hava basıncı var gibi.. Yakıt alırken pompacının yanında izledim bende fark ettim. Yakıt deposunun kapağını açınca bir hava basıncı bırakıyor üzerimize. Yine aynı şekilde yukarıda belirttiğim şamandıra değişim anında da baya hava var dediler depoda.

Acaba aracımın deposu havayı tahliye edemediğinden dolayı mı marş geç alma sorunu oluşuyor? Sanayide depo, deponun valfi gibi sorunlara bakamıyorlarmış. Parçaları yok. Yetkili servise randevu oluşturdum. O gün gelene kadar sizlere sormak istedim. Başına böyle bir durum gelen var mı? Aracımda herhangi bir hata uyarısı yok. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
...Adım adım sorunu arıyoruz bu sırada Usta şunu gördü aracımın mazot deposunda anormal bir hava basıncı var gibi.. Yakıt alırken pompacının yanında izledim bende fark ettim. Yakıt deposunun kapağını açınca bir hava basıncı bırakıyor üzerimize. Yine aynı şekilde yukarıda belirttiğim şamandıra değişim anında da baya hava var dediler depoda.

Acaba aracımın deposu havayı tahliye edemediğinden dolayı mı marş geç alma sorunu oluşuyor? Sanayide depo, deponun valfi gibi sorunlara bakamıyorlarmış. Parçaları yok. Yetkili servise randevu oluşturdum. O gün gelene kadar sizlere sormak istedim. Başına böyle bir durum gelen var mı? Aracımda herhangi bir hata uyarısı yok. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler..
Pompacılar tabanca ile genleşme bölümünün valfini açarak daha fazla yakıt koymaya çalışırlar. Halbuki bu kısım sıcakta vs durumlarda genleşen yakıtın basıncını dengelemek ve depoyu havalandırmak için vardır. Bu kısmı kontrol ettirme şansınız oldu mu?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı sait14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pompacılar tabanca ile genleşme bölümünün valfini açarak daha fazla yakıt koymaya çalışırlar. Halbuki bu kısım sıcakta vs durumlarda genleşen yakıtın basıncını dengelemek ve depoyu havalandırmak için vardır. Bu kısmı kontrol ettirme şansınız oldu mu?
Desteğiniz için teşekkür ederim öncelikle hocam. Yok o kısmı ve tüm mazot deposu ekipmanlarını ancak yetkili serviste kontrol ettirebileceğimi söylediler. Bazı ustalarda depodadaki havanın normal olduğunu söylüyorlar. Çözüm bulamazsam yetkili servise gidip dediğiniz kısımları da göstereceğim.