škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaskometre (GPS ile kilometreye göre kasko) yaptıran var mı?

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskometre (GPS ile kilometreye göre kasko) yaptıran var mı?

http://www.eurekosigorta.com.tr/kaskometre/default.html
http://www.eurekosigorta.com.tr/DisplayContents.asp?ContentId=575A

Telefonla sigorta şirketini aradığımda genel bilgi veriyorlar, ayrıntılı bilgi vermiyorlar acenteye gidin oradan fiyat teklifi alın diyorlar. Internette aradığımda en ayrıntılı bilgi aşağıda bulduklarım. Sabit ücret en az 15 TL'ymiş fakat araca göre değişiyor ama kilometre fiyatları arasında çok fark var gibi, acaba yanlış mı yazılmış.
Ben yılda 5000 km bile ulaşamam gibi gözüküyor, araçla 7,5 aylık bir zamanda ancak 1905 km yapmışım. Aracı alırken yaptırdığım sigorta yaklaşok 1450 TL idi 8 takstite yaptılar. Kaskomtre yaptırısam az yol yazptığım için daha  az kasko ücreti ödeyip hem de ödemeyi 12 aya yaymış olurum diye düşünüyorum.
Aracı alırken aslında yaptırtmak istiyordum ama babam ve sigortacı (teklif istememe rağmen normal sigortadan pahalıya çıkar diyerek) beni vazgeçirdiler. Fakat ben hala merak ediyorum daha avantajlı olup olmayacağını.

Kaskometre yaptıran veya bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

http://forum.donanimhaber.com/m_33348707/mpage_1/f_/key_kaskometre//tm.htm#33348707

Eureko Sigorta Kaskometre poliçesi hakkında
Arkadaşlar aranızda Eureko Sigorta'dan(eski garanti sigorta) " KASKOMETRE" kasko poliçesi yaptıranınız var mı ?

Araca km ölçer bir alet bağlanıp (145 TL bedeli var ) her ay 28TL sabit ücretle kullandığınız km X 0.041TL ile çarparak aylık prim çıkartıyorlarmış.

Bana yıllık tahmini olarak verdikleri teklif çok uygun geldi.
Delta ile yılda max. 2500-3000km yaparım. Bu yüzden böyle bir kasko poliçesi maddi olarak hesaplı ve mantıklı geliyor.

Fakat tecrübeli kişiler var ise yorum almak isterim.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/521129
açılmıyorsa:
http://209.85.229.132/search?q=cache:hGcL6poG498J:www.sikayetvar.com/sikayet/no/521129+http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/521129&cd=1&hl=en&ct=clnk

EUREKO SİGORTA Yanıltıyor
13.10.2009 tarihinde 34 ** **** plakalı aracıma Eureko Sigorta’dan Kaskometre poliçesi yaptırdım. Öncesinde 4446660 numaralı telefondan satış danışmanı ile yaptığım görüşmede yıllık kaç kilometre yaptığım soruldu. 7000 km. yaptığımı belirttiğimde aylık ödemelerimin 32 TL civarında olacağı söylendi.
7000 km’yi aşmam durumunda ne olacağını sorduğumda kat edilen kilometrenin belli bir tutarla çarpılarak ücretlendirildiği belirtildi. Kilometre bilgisinin ölçülmesi için 145 TL bedelindeki kaskometre cihazı takılacağı ve tahsil edilecek bedelin depozito olarak alındığı, poliçe iptali durumunda cihazın iadesini müteakip geri ödendiği bilgisi verildi. Ancak uygulama hiç de böyle olmadı.
Gelen faturalarda 32 TL’nin sabit ücret olduğunu ve yaptığım her kilometre için 0,14533 TL tahsilat yapıldığını gördüm. Buna göre yılda 7000 km yol yapılması durumunda ödenmesi gereken toplam tutar ; (32*12) (7.000*0,14533)= 1.401 TL’ye ulaşmaktadır ki kilometre sınırı olmayan kasko fiyatları da bu seviyededir.
Şikayetim üzerine ses kayıtlarımı dinleyen firma yetkilisi “yaptığınız yol ölçüsünde ücretlendirileceğiniz bilgisi size verilmiş” şeklinde dönüş yaptı. Oysa bu bilginin 7000 km’yi aşmam durumunda söz konusu olacağından bahsetmedi bile.
Bu bilgiler ışığında poliçemi iptal ettirmek istediğimde bu sefer depozito olarak alındığı belirtilmiş olan kaskometre cihaz bedelinin de iadesinin olmadığı bilgisi verildi. Her bilgiyi işlerine geldiği gibi yorumlayıp, hiçbir avantajı olmayan ürünleri gerçek dışı bilgilerle pazarlayan Eureko Sigorta’dan şikayetçiyim. Konuyla ilgili yardımınızı rica ederim.
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende merak ettim bunu.Avantajlı ise düşünülebilir ama ben avantajlı kısmı tam idrak edemedim..

LPG'li araçlar,
Spor araçlar
Ticari araçlar
yılda 2 kez kaza yapmış araçlar katılamıyormuş..

Listelerinde OCTOVİA yazmışlar vede Roomster yok :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;70433
Bende merak ettim bunu.Avantajlı ise düşünülebilir ama ben avantajlı kısmı tam idrak edemedim..

LPG'li araçlar,
Spor araçlar
Ticari araçlar
yılda 2 kez kaza yapmış araçlar katılamıyormuş..

Listelerinde OCTOVİA yazmışlar vede Roomster yok :)

Yani Roomster ticari :haha:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;70442
Yani Roomster ticari :haha:

:hhh::hhh::hhh::sopa::sopa: Gölcüğe uğramak lazım sanırım nede olsa yakın :sopa::sopa:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk verdiğim linkteki sayfa 2008'den beri güncellenmemiş gibi görünüyor
roomster da ticari araç olmadığına göre yaptrılabilmesi gerekir
kullanmış biri yazsa daha çok bilgi sahibi olabileceğiz
sikayetvar.com'da bir çok şikayet de var o da beni düşündürmüyor değil :(
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Benzer uygulama Aviva Sigortada da mevcut. Belirli bir km sınırı veriyorsunuz ve ona göre poliçeniz hesaplanıyor.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;70457
Benzer uygulama Aviva Sigortada da mevcut. Belirli bir km sınırı veriyorsunuz ve ona göre poliçeniz hesaplanıyor.

bilgi için teşekkürler
sitesinde baktım kasko ürünleri arasında bunu hakkında bilgi yok
sitesinde arama yapunca 2008'de başladığı ve ödül kazandıkları yazıyor, başka bir bilgi yok
acaba kadırdılar mı?

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Açıkçası ben geçen yaz yaptırmıştım. Aviva müşteri hizmetlerini arayıp devam edip etmediğini öğrenmek gerekebilir. O dönemde bana en uygun fiyatı veren kaskolay paketiydi.

560 TL gibi bir rakama yaptırdım full kaskoyu, 13000km yapacağımı beyan ettim yıllık.Diğer firmalarda 700-900 arasında fiyat değişiyordu. Hasarsızlığım yoktu çünkü.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2008'deki haberlerde yazanlara göre ilgili kasko ürününün adı "kaskolay"mış:
http://www.avivasigorta.com.tr/Bireysel-Urunler/Kaskolay.html

benim kaskom mayısta bitiyor, fiyt araştırmaya biraz erken başladım :)
aviva'yı da bir araryayım bakalım

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaptıran hiç kimse yok herhalde :(

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef yaptırmayı düşünen arkadaşlarım bile vazgeçti..Tam idrak edemediler uygunluğunu..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
euroka beleş kasko yapsa gene yaptırmam. golfüm pert olduğunda ne çektiğimi bir ben bilrim birde allah bilir. dosttan uzak düşmanıma yakın olsun.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu gidişle ben de yeniden vazgeçicem herhalde :(
henüz internette yaptıranlarca yazılmış tek olumulu bir yorum bulamadım

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta içinde kaskometre için müşteri hizmetlerinden fiyat almayı başardım :)
150 TL cihaz ücreti (sadece ilk takma sırasında veriliyor, adresimize gelip takıyorlarmış)
30 TL aylık sabit ücret
0,078 TL km başına ödenecek ücret
araç bilgilerim:
skoda octavia 2009 1.6 tiptronik vites
41100 TL kasko değeri
1 sene hasarsızlık indirimi
bu durumda bir yılda 3000 km için 744 TL ödeyeceğim
fiyatlar aynı kalırsa bir sonraki yıl cihaz ücreti olmayacağı için 594 TL ödeyeceğim (hazarsızlık indirimi ve kasko değeri nedeniyle daha da düşük olabilir)
mayıs ayında araç 1 yıllık oluyor ve şu an sadece 2520km'de :)
keşke alırken babama ve sigortacıya uymayıp yaptırsaydım, şimdi en az 400 TL karda olurdum :(

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaskometreyi sonunda yaptırdım :)
ilk ödemem 179,66 TL (cihaz ücreti, araca montaj ... artı vergi)

aylık ödenecek ücret:
sabit ücret 32,09 TL (yaklaşık-ilk ay sonunda tam fiyat belli olur)
km başı prim 0,07315177 TL
artı üsttekilerin toplamı üzerinden %5 gider vergisi
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2011, 17:40:00 Gönderen: isikayhan »

M.Niyazi Saral