škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Deliksiz park sensörü...

lrfan · 171 · 65598

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;377095
atilla abi geldi mi geldi mi :spr::spr:

bu arada irfan hocam fiyatından dolayı gümrüğe takılmadı mı?

Köksalcım, 7 Temmuz C.tesi sabahından beri Kartal civarında dolaşıyor :) Ha geldi, ha gelecek, belki de şu an postacı zile basmak üzeredir:)

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;377134
valla iyi geldi sensörler bence. benim ledler 48 günde geldi.

Valla 30 Temmuzda Çin'de kargoya verildi. 7 Temmuz'da İstanbul'a indi. Anormal iyi bir süre bence de...

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;377161
Köksalcım, 7 Temmuz C.tesi sabahından beri Kartal civarında dolaşıyor :) Ha geldi, ha gelecek, belki de şu an postacı zile basmak üzeredir:)
o posta aracını bulmak lazım. yeter bu kadar heyecan :++:

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: usedat;377164
o posta aracını bulmak lazım. yeter bu kadar heyecan :++:

Valla ya, adam Çin'den buraya kadar 1 haftada getirdi, bizim mahalledeki PTT 'de 1-2 haftaya ancak getirir :++::++:

Acelem yok, nasılsa geldiğinde takmak için bekleyecek biraz, çünkü İstanbul'da sökme takma yapabilecek yerim yok, ancak köye gittiğimde takabileceğim :( Malum, tamponu falan indireceğiz aşağıya...

Ama en kötü ihtimal evde kurup aküyle çalıştırıp test ederim. Yoksa bazı arkadaşlar (mesela Köksal) meraktan çatlayabilir :++:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben postam TR'ye gelir gelmez AVPİM'i arıyorum bana dağıtım yapan gruba bağlatıyorum telefonu (dahilisini de öğrendim Fatih ilçesine ait) oradan soruyorum, zira gelip de 1 hafta bile yatabiliyor dağıtıma çıkana dek  ;)

AVPİM'i arayıp sorun bazen dağıtıma çıkmasa bile dağıtımda görünebiliyor, asıl dağıtıma takip kısmında yeni cihete kayıt yazısından sonra başlıyor bazı bölgelerde  ;)

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;377169
Ben postam TR'ye gelir gelmez AVPİM'i arıyorum bana dağıtım yapan gruba bağlatıyorum telefonu (dahilisini de öğrendim Fatih ilçesine ait) oradan soruyorum, zira gelip de 1 hafta bile yatabiliyor dağıtıma çıkana dek  ;)

AVPİM'i arayıp sorun bazen dağıtıma çıkmasa bile dağıtımda görünebiliyor, asıl dağıtıma takip kısmında yeni cihete kayıt yazısından sonra başlıyor bazı bölgelerde  ;)

Tekrar baktım, bu sabah itibarıyla yeni cihet kaydı gözüküyor. O zaman bizim muhite gelmiş oluyor demekmi bu?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: atilla;377184
Tekrar baktım, bu sabah itibarıyla yeni cihet kaydı gözüküyor. O zaman bizim muhite gelmiş oluyor demekmi bu?

Bugün yada yarın elinde demek oluyor, bende hep öyle oldu çok defadır, cihet bilgisi çıkınca.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;377166
Valla ya, adam Çin'den buraya kadar 1 haftada getirdi, bizim mahalledeki PTT 'de 1-2 haftaya ancak getirir :++::++:

Acelem yok, nasılsa geldiğinde takmak için bekleyecek biraz, çünkü İstanbul'da sökme takma yapabilecek yerim yok, ancak köye gittiğimde takabileceğim :( Malum, tamponu falan indireceğiz aşağıya...

Ama en kötü ihtimal evde kurup aküyle çalıştırıp test ederim. Yoksa bazı arkadaşlar (mesela Köksal) meraktan çatlayabilir :++:

aslında benim garajın girişi dar ama sorunsuz girip çıkmaya alıştım belki gizli bi buton ile elektriğini kapa/aç yapabilirim her giriş çıkışta ötmesin diye :D

bi liftim olsa üstüne döşek atar garjda yatardım yaz boyu :++:

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;377219
aslında benim garajın girişi dar ama sorunsuz girip çıkmaya alıştım belki gizli bi buton ile elektriğini kapa/aç yapabilirim her giriş çıkışta ötmesin diye :D

bi liftim olsa üstüne döşek atar garjda yatardım yaz boyu :++:

Lift olayını ben de düşünmüştüm köydeki bahçeye :) Arazi geniş nasılsa. Sonra vazgeçtim konu komşu beni deli sanmasın diye :)
Şimdi kanal procem var, konu komşu görmez :++::++:

Köksal sende lift yerine kanal yapabilirsin garaja, tek kişilik yatak 90x190, çift kişilik 150x190 ölçülerinde olur... Yalnız gece uyanırsan dikkat et, kafayı egzoza, tampona falan çarpma :)

Yok, sana birşey olur diye değil, tamponu falan çizersin, neme lazım:++::++:

Bu arada, hem Kartal'dasın, bana 5dk.uzaktasın, hem de garajın var ha??
Hımmmmm. Not ettim bir kenara:)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok şükür :D hadi hayırlı olsun bakalım :ok:

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler herkese...
Hemen ilk değerlendirmeyi yapayım : Çalışıyor valla! :)

Kutuyu açıp test etmek için masa üstünde montajını yaptım. (Zaten iki tane soket takıyorsunuz hepsi bu.) Sonra benim akülü vidalamanın aküsünü çıkarıp, elektrik verdim.

Yaklaşık 90-100 cm.den algılamaya ve ötmeye başlıyor. Yaklaştıkça ötme hızlanıyor, Yaklaşık 15 cm. kalınca da sabit sesle ötüyor.

(Tabi bu mesafeler, araç üzerinde biraz daha kısa olabilir, tamponun içinde olacağından dolayı.)

Sonuç: Benim için mükemmel iş görür. (Beklentiler farklı olabilir herkeste) Benim için aşırı hassas olması, monitörü olması, mesafe ölçümü yapması vb. önemli değildi. Sadece görüş alanımın dışında bir şey olursa ötsün yeter diyordum. Bu işi fazlasıyla yapacak görünüyor..

Araç üzerine montajını yaptığımda daha detaylı bilgi veririm. Burada önemli olan aletin güvenilirliği ve tekrar edebilirliği. (Yani 10cm.de ötüyorsa hep 10cm.de mi ötüyor? Yoksa bir kere 15, bir kere 5 cm. de ötüyor mu? Kullandıkça göreceğiz.) Ama sonuçta çevresinde bir şey varsa mutlaka ötüyor, bu da bana yeter...

Parça kalitesi ve malzemeler hiç fena değil. Bu fiyatlara (35-70 TL. aralığı) alınır mı? Kesinlikle alınır, eğer beklentileriniz benimle benzerse...

En önemlisi, de tamponu delme olayı yok, arabayı satsanız bile söküp yeni aracınıza bile takabilirsiniz..

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;377433
Sürprizzzzzz :)

Uploaded with ImageShack.us

Hacı Köksaalll.... Elantra mı ouuuw?