škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mazda3 ve yeni Astra'yı inceledim.

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün taktım kafaya gittim MAZDA bayisine.Mazda3'ün sedan versiyonuna bindim.Test sürüşü yapmadım ama genel olarak ayrıntılarına kısaca inceledim.

-Görünüş itibari ile oldukça şık, gösterişli bir araba.Dıştaki çizgileri akıcı ve uyumlu .

-Mercek far standart olarak sunuluyor.

-En baz donanımda dahi 6 hava yastığı sunuluyor.Alaşım jant,ABS,EBD,çekiş kontrolü vs.vs bir çok donanım standart sunuluyor.İç mekan oldukça şık, ama ne olursa olsun o bir japon! Japonvari plastik kalitesi çok tatmin edici değil..

-İç mekan geniş, arka koltuklar gayet rahat.

-Sedan versiyonda 380 lt gibi komik bir bagaj hacmi var.Yükleme ağzı dar.

-HB versiyonda 340 lt gibi bir hacim var.

-Baz versiyon alaşım jant kötü sayılabilir tasarımda.

-Sürüş pozisyonu iyi.Yürüyen aksam komple ford focus! Yol tutuşun bariz iyi olacağını düşünüyorum.Test etmek istiyorum aslında en kısa zamanda.

-Aslında ben öncelikli olarak BOSE ses sisteminin orjinal halini test etmek istiyordum.Ama TR'ye opsiyonel dahi GELMİYORMUŞ!!!!!

-Hemen yanda duran Mazda6'ya geçtim.Rica ettim sesi dinlemek için.Radyo açıktı.8 hoparlör vardır sanırım.Tam arka pandizot seviyesinde bir woofer vardı.Açtık sesini yüksek volümde.Yani beklediğim bir ses alamadım.Tamam güzel sesi çıkıyor, orjinalinden wooferlı ses sistemi çok mantıklı.Ama benim roominin ses tesisatından pek farkını göremedim(şu anki halinden)
Belki CD 'den dinlesem daha farklı olurdu.Ama o beklediğim akustiği alamadım.Bir dahakine test sürüşü yaparken özellikle CD'den müzik açıp deneyeceğim.Ama bass kalitesi falan çok iyiydi.:ok:

-Fiyat ise 40 küsür! Öhö! boğuldum! 40 küsür dediysem 46 falan yani.Tamam donanım iyi ama pek Alman aracını tercih ederim sanırım.Yaklaşmışlar ama tam becerememişler henüz.Bu fiyatlara bu araba alınır diyemem..

-Haa unutmadan motoru 1.6 105 beygir bir motor.

-----------------------------------------------

Öte yandan dönüşte Opel hastası arkadaşımla Opel bayisine uğradık yeni Astra için..

İçeri girdik veeeee.......

-Tasarım; sade ama hoş! Mercekli versiyon ten point! Bayıldım.Arka kısım dolgun kalçalı..Jennifer lopez gibi valla :++:

-Kapılar tok kapanıyor.İç mekan insginia resmen, karışık düğmeler  ergonomik değil belki ama güçlü bir otomobil izlenimi veriyor.

-Vites kolunun alt kısmındaki bir yerden müthiş bir  ışık çıkıyor.Altta görünüyor.Aracın içine çok elit bir hava kattığı kesin.

- En düşük donanım olduğundan şüphe duyduğum fakat mercek farsız, kumaş koltuklu modelde bile bu ayrıntılar mevcut.

fiyat mı? 40 bin TL civarı..

-Arka koltuklardaki diz mesefesi iyi, tavan insignia gibi değil daha ferah.Ama ben yüksek tavanlı arabaya alıştımmı nedir benim ruhum sıkıldı.Ama gerçekten koltukları rahat.Heleki ön koltuk çukurlu ve çıkıntılı yapısı ile iyi kavrıyor.Ama inerken pek bir zor :D

Bagaj hacmi bana iyi geldi.Mazda 3'den daha iyi...

-İç plastikler çok iyi duruyor.Kaliteli ve şık.Vites kolu joystik gibi..Çok şık.

Sonuç olarak, Astra oldukça şık iç ve dış..Fiyat düşündürücü,..

Sürüş kalitesini test ettikten sonra karar vermek en iyisi..Ama kötü olduğunu sanmıyorum..

Mazda3 ise dıştan şık, içi fena değil ama fiyat etiketine bakınca pek alınası gelmedi bana, en azından o kadar paraya BOSE ses sistemi olmalıydı :++:

Şu bağlamda bu fiyatlara bakıyorumda belki sınıfı değil ama superB II daha havalı daha ferah..

O paralara elegance octavia daha alınası gibi ne dersiniz? Yoksa skoda virüsü mü bana bunları dedirtiyor..:D

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;71268
Mankenler işe yaramış olmalı :D

He ya manken vardır dedik ama odun vardı bir tane :++::++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;71265

-Sürüş pozisyonu iyi.Yürüyen aksam komple ford focus! Yol tutuşun bariz iyi olacağını düşünüyorum.Test etmek istiyorum aslında en kısa zamanda.

Önceki Mazda 3'ün yol tutuşu çok başarılı idi. Resmi karşılaştırmalarda Focus ile birlikte en iy yol tutuş performansını sunduğu belirtiliyordu. Özellikle direksiyon keskinliği de övülen bir unsurdu.:ok:

-Arka koltuklardaki diz mesefesi iyi, tavan insignia gibi değil daha ferah.Ama ben yüksek tavanlı arabaya alıştımmı nedir benim ruhum sıkıldı.Ama gerçekten koltukları rahat.Heleki ön koltuk çukurlu ve çıkıntılı yapısı ile iyi kavrıyor.Ama inerken pek bir zor :D

Araç hacim olarak gerçekten başarılı. Ama arka ortada oturan 3. kişi tıpkı Octavia'da olduğu gibi biraz sıkıntılı bir oturma pozisyonunu kabullenmeli.:(

(Aha 1000. mesaj:heyo::kavga::oly::kro::rock1:)
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2010, 21:08:20 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yeni arabaların alayının çoğunun büyük kısmının çoğunluğa yakınının nerdeyse tamamı 4 kişilik

:++: :++: :++: :++: :++:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;71275

Araç hacim olarak gerçekten başarılı. Ama arka ortada oturan 3. kişi tıpkı Octavia'da olduğu gibi biraz sıkıntılı bir oturma pozisyonunu kabullenmeli.:(

Sizin ruhsatta 5 kişi mi yazıyor? :++::haha:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;71290
Kongreyşuleyşıns for yor 1000th mesıç :D :D :D :D

Senin mesaj sayını nası şişirdiğin belli olii :knp::haha::++:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

-Fiyat ise 40 küsür! Öhö! boğuldum! 40 küsür dediysem 46 falan yani.Tamam donanım iyi ama pek Alman aracını tercih ederim sanırım.Yaklaşmışlar ama tam becerememişler henüz.Bu fiyatlara bu araba alınır diyemem..

bu fiyat mazda 3 için değil mi, mazda 6 ile karışmasın :favo1:
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: isikayhan;71294
bu fiyat mazda 3 için değil mi, mazda 6 ile karışmasın :favo1:

Yok yok Mazda3 :) Korkudan Mazda 6'yı soramadım..Ne koydular içine merak ettim 46.000 TL'lik..

Dipnot: mazda.com.tr'ye girdim biraz önce.Biz skoda'ya laf atıyoruz ama tasarladıkları siteye bakınca acaba kaç yaşında çocuk o siteyi tasarladı merak ediyorum..Ortaya tüm bilgileri sıkıştırmanın alemi nedir Allah aşkına!

Hadi onuda geçtim, sitelerindeki fotoğraflarda yeni mazda3'ün resmi yok.Eski kasanın fotoğrafları var hala..:boks:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;71293
Senin mesaj sayını nası şişirdiğin belli olii :knp::haha::++:

Taaam ya sil, vallaha silin. Yönetime sesleniyom silin vatana millete hayrı olmayan mesaçlarımı :++::++::++::++::++::haha::haha::haha:

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;71275
Önceki Mazda 3'ün yol tutuşu çok başarılı idi. Resmi karşılaştırmalarda Focus ile birlikte en iy yol tutuş performansını sunduğu belirtiliyordu. Özellikle direksiyon keskinliği de övülen bir unsurdu.:ok:

Octavia daki konuya katılıyorum keşke su ortadaki tümseği tüms skodalarda kaldırsalar arka mekan daha rahat ve geniş olucak superB saloon diye satarlar sonra:D:D

Mazda eskiden uygun fiyata güzel arabalar satıy
olardı şahinden sonraki arabamız mazdaydı valla ilaç gibi geliyodu.

Hatta plakası 34 TF 1506 idi 7-8 ay kullanıp sattı babam sıfır arabayı:sopa:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;71317
seni mi kıcaz Hakanım :)

Vallahi sıfırlamış :++::++::++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;71304
Yok yok Mazda3 :) Korkudan Mazda 6'yı soramadım..Ne koydular içine merak ettim 46.000 TL'lik..

Dipnot: mazda.com.tr'ye girdim biraz önce.Biz skoda'ya laf atıyoruz ama tasarladıkları siteye bakınca acaba kaç yaşında çocuk o siteyi tasarladı merak ediyorum..Ortaya tüm bilgileri sıkıştırmanın alemi nedir Allah aşkına!

Hadi onuda geçtim, sitelerindeki fotoğraflarda yeni mazda3'ün resmi yok.Eski kasanın fotoğrafları var hala..:boks:

şu an siteleri mecburen:
http://www.mazda-tr.com/

mazda.com.tr alan adına hala geri alamamışlar :)

eski distribütör Mermerler ile sorunlar hala devm ediyor:

http://yenisafak.com.tr/Ekonomi/?i=74171
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/7455656.asp?m=1
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral