škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Infrared Isıtıcılardan Hangisi?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandır odamda donma vakaları geçirdiğimden artık ısıtıcı almanın vakti geldi gibi görünüyor:)

Sizlere sormak istediğim bu ısıtıcılar arasında ne fark var marka ve tüketim olarak?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Infrared ısıtıcılar bildiğimiz rezistanslar ile aynı..Çoğu markada birbirinin aynısı nerdeyse..Servisi iyi olan markalar tercih edilebilir..

Elektrik tüketimleri bildiğimiz rezistanslardan biraz daha iyi olduğunu söyledi hocam.Kullanan müşterilerim tüketimin uygun olduğunu söylüyor.

Sonuçta 2000 Watt cihaz..

Şu an UFO markası iyi denebilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;71629
16 metrakare bir oda için 2000 lik idealmidir?

Çok rahat ısıtır, ama kapattığın anda içerisi buz gibi olur..

Klima daha iyi ısıtma yapıyor aslında..Direk gaz kullanarak..Bu dönemde 350 TL civarına klima alınır sıfır km..Hemde elektrik tüketimi daha makul olur..

Gerçi UFO 'lar En fazla 90-100 TL arası..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;71644
Çok rahat ısıtır, ama kapattığın anda içerisi buz gibi olur..

Klima daha iyi ısıtma yapıyor aslında..Direk gaz kullanarak..Bu dönemde 350 TL civarına klima alınır sıfır km..Hemde elektrik tüketimi daha makul olur..

Gerçi UFO 'lar En fazla 90-100 TL arası..

Odamda 10 senelik bi klimamız var daha bakım yüzü görmedi taş gibide açınca elektrik faturası hopluyor. . Benim amacım kombiyi fazla açmadan odayı sıcak tutmak yoksa buz gibi odayı ısıtmıyacağım tabikide

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;71698
Odamda 10 senelik bi klimamız var daha bakım yüzü görmedi taş gibide açınca elektrik faturası hopluyor. . Benim amacım kombiyi fazla açmadan odayı sıcak tutmak yoksa buz gibi odayı ısıtmıyacağım tabikide

O zaman sizin klimada bir sorun var..

Evde kombi var o zaman onu açın :)

Çok geliyorsa ısı izolasyonu yaptırın, hem devlete, hemde size kazanç..

İyi bir ısı kaybı çözümleri %50 tasarruf sağlar..

Böylelikle kendini kısa sürede amorti eder, yazın klima açmazsınız fazlaca, kışında kombiniz daha az tüketir..

Sonuç itibariyle ısıtıcı alacaksam UFO alırdım sanırım, hemde servisi benim çok samimi arkadaşım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
UFOların saat ömrüne göre fiyatları değişiyor, alırken dikkat   ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ısıtıcı alacaksam UFO alırdım sanırım:+1::ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;71803
ısıtıcı alacaksam UFO alırdım sanırım:+1::ok:

Neden?bilinmeyen ucan nesne olmasindan dolayi mi?

fabialife

• Ziyaretçi
piyasada ilk olması ve iyi reklamı sayesinde yıllarca klima fiatına UFO sattılar.
ufo da rezistanslı ısıtıcı ama rezistansı ve işçiliği biraz daha kaliteli. asla o paraları yapacak bir mal değil. üstelik yedek parçası da çok pahalı.
bu tip ısıtıcılarda piyasaya çok miktarda marka girip rekabet kızıştığı için fiatlar 50-60 lira seviyelerine kadar indi.
ufo tipi ısıtıcılarda dikkat edeceğiniz gücü, işçiliği ve servisi. bir de bazı ısıtıcıların gerçek gücü üzerinde yazan gücünden daha yüksek çıkabiliyor. dolayısı ile düşündüğünüzden daha fazla tüketim yapıyor.
2.000 W.lık bir ısıtıcı 1 saat sürekli kullanılırsa yaklaşık 24.000 btü.lük bir klimanın bir saat sürekli çalışmasındaki kadar enerji çeker.
kilima daha ekonomik ve daha stabil bir ısıtıcıdır aynı zamanda yazında kullanacbilirsiniz.
bence klima kullanın ve filtresini sık sık yıkayın, filtreler tozdan tıkanmış ise sıcaklık vermez. Tabi arada bir de dış ünite peteklerinin arası tozla dolarsa onu da elektrik aksamına fazla bulaşmadan hortumla yıkayabilirsiniz.
mesleğimle ilgili olduğu için illaki elektrikli ısıtıcı kullanmak isterseniz termostatlı ve buharlı ısıtıcılardan alın, kumtel bu işte en eskilerden biridir.
en azından hem termostadını ayarlar ekonomi yapar ve sürükli yaklaşık değerlerde bir ısı sağlarsınız ham de buharı ile oda ortamı daha sağlıklı olur.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;71855
piyasada ilk olması ve iyi reklamı sayesinde yıllarca klima fiatına UFO sattılar.
ufo da rezistanslı ısıtıcı ama rezistansı ve işçiliği biraz daha kaliteli. asla o paraları yapacak bir mal değil. üstelik yedek parçası da çok pahalı.
bu tip ısıtıcılarda piyasaya çok miktarda marka girip rekabet kızıştığı için fiatlar 50-60 lira seviyelerine kadar indi.
ufo tipi ısıtıcılarda dikkat edeceğiniz gücü, işçiliği ve servisi. bir de bazı ısıtıcıların gerçek gücü üzerinde yazan gücünden daha yüksek çıkabiliyor. dolayısı ile düşündüğünüzden daha fazla tüketim yapıyor.
2.000 W.lık bir ısıtıcı 1 saat sürekli kullanılırsa yaklaşık 24.000 btü.lük bir klimanın bir saat sürekli çalışmasındaki kadar enerji çeker.
kilima daha ekonomik ve daha stabil bir ısıtıcıdır aynı zamanda yazında kullanacbilirsiniz.
bence klima kullanın ve filtresini sık sık yıkayın, filtreler tozdan tıkanmış ise sıcaklık vermez. Tabi arada bir de dış ünite peteklerinin arası tozla dolarsa onu da elektrik aksamına fazla bulaşmadan hortumla yıkayabilirsiniz.
mesleğimle ilgili olduğu için illaki elektrikli ısıtıcı kullanmak isterseniz termostatlı ve buharlı ısıtıcılardan alın, kumtel bu işte en eskilerden biridir.
en azından hem termostadını ayarlar ekonomi yapar ve sürükli yaklaşık değerlerde bir ısı sağlarsınız ham de buharı ile oda ortamı daha sağlıklı olur.

:ok::ok::ok::ok::ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yazlıkta   2000lik  (sanırım)  bir  kumtel  var

altındayken  yaz  arkasındayken  kış  :D

ama  altındayken bile    hohh  yapınca insanın ağzından buhar çıkıyor. :)

sanırım ısıttığı falan  yok.  ben  yağlı radyatör  tavsiye ederim.

yazlığın öbür  odasında  yağlı radyatör var  güzel  iş görüyor  meret  hem oda  2000w hesapta :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evde luxell ısıtıcımızda var ufo tercihim elektrikten dolayıydı ama fazladan masraf yapmaya gerek yok gibime geldi:)

Bu arada gökhan abi yalıtım konusunda haklısın ama 15 bin tl gibi bir ücret talep ediyorlar buda baya uzun sürede amorti ediyor o yüzden bulaşmadık :)

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AhmetH;71883
yazlıkta   2000lik  (sanırım)  bir  kumtel  var

altındayken  yaz  arkasındayken  kış  :D

ama  altındayken bile    hohh  yapınca insanın ağzından buhar çıkıyor. :)

sanırım ısıttığı falan  yok. ben  yağlı radyatör  tavsiye ederim.

yazlığın öbür  odasında  yağlı radyatör var  güzel  iş görüyor  meret  hem oda  2000w hesapta :)

aman hocam sen ne yaptın gözünü seveyim. yağlı radyatörün devri geçeli 20 yıl oldu. adamın ocağını batırır yağlı radyatör. verimi çok düşük olduğu için rezistanslı ısıtıcıların nerde ise 2 katından fazla elektrik kullanıyor yağlı radyatör.
rezistans yağı ısıtacak, yağ radyatörün dış metalini ısıtacak o da odayı ısıtacak derken zaten hem akşam oluyor hem de iyi bir klimanın 3 katı, elektrikli ısıtıcıların 2 katı elektrik kullanır.
bundan yaklaşık 20 sene önce yağlı radyatörlerin moda, elektriğin çok ucuz olduğu  dönemde işyerindeki makinacı arkadaşlarla iddaaya girdik.
onlar dediler pek bir şey farketmez, ben dedim rezistanslı ısıtıcıların en az 2 katı yakar. anlaşamayınca aynı güçte biri radyatör diğeri rezistanslı ısıtıcıya birer elektrik sayacı bağladım ve her ikiside belirli bir süre tam kapasite çalıştı.
sonuç yağlı radyatör rezistanslı ısıtıcının 2 katından fazla elektrik tüketti.
birde o günden bu tarafa yağlı radyatörün verimliliği konusunda nerede ise hiç bir gelişme olmamasına rağmen rezistanslı ısıtıcılarada rezistansın verimliliği konusunda bayağı mesafe alındı.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;72041
evde luxell ısıtıcımızda var ufo tercihim elektrikten dolayıydı ama fazladan masraf yapmaya gerek yok gibime geldi:)

Bu arada gökhan abi yalıtım konusunda haklısın ama 15 bin tl gibi bir ücret talep ediyorlar buda baya uzun sürede amorti ediyor o yüzden bulaşmadık :)

Yalıtım konusunda ülkemizde böyle esnaflar oldugu sürece, hem kendimizi hem ülkemizi zarara sokarız, 15 bin tl ye yalıtım mı olur ya, straforun maliyeti ne kadarki, tas catlasın koca bir ev icin 3 bin tl lik strafor gitsin, bildigimiz köpük, iste bu yüzden ülkemizde az sayıda olan strafor üreticileri köse olmuslar, karlı bir sektör olmasa ülkemizin en büyük beyaz esya firması sadece kendi ihtiyacı icin strafor üretim tesisi kurmazdı heralde,

infrared ısıtıcı konusunda ise, Kumtel iyidir, bosa markaya o kadar para vermeye gerek yok bence,