škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Korsan Windows 7 kullananlar Dikkat

dgn · 26 · 10212

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Korsan Windows 7 kullananlar Dikkat

Korsan Windows 7 kullananlara felaket haberi: Microsoft'un yeni planı çok yakında sizi de avlayacak.

Microsoft, Windows 7'nin orijinal olup olmadığını kontrol etme metodunu elden geçirdi.

Korsan kullananları tespit ederek işletim sistemlerini aktive edilmemiş hale getirecek olan bu kontrol önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Windows Update aracılığıyla yüklenecek korsan kontrol, aktive edilmiş sistemleri derinlemesine ve farklı metodları bir arada kullanarak kontrol edecek.

Windows Genuine Advantage Program yöneticisi Joe Williams, bu yöntemin önceden OEM olarak aktive edilmiş gibi gösteren, ya da toplu key oluşturucuları kullanarak kendini orijinal gibi gösteren işletim sistemlerini tespit edebileceğini belirtti. Korsanların geliştirdiği yeni yöntemlere karşı, Microsoft'un da boş durmadığını aktardı.

Yeni uygulama ile birlikte, korsan olarak aktive edilen Windows 7'ler deaktive edilecek. Ancak kullanıcılar bu işlemin ardından Windows 7 dışına itilmeyecek. Onun yerine Windows 7, "korsan kullanım" ile ilgili uyarılar göstererek kullanıcıyı orijinal sürüme geçmesi için uyaracak.

Bir diğer tahmin ise, daha önceki uygulamalarda da olduğu gibi, bu güncellemenin otomatik güncelleme üzerinden geleceği yönünde.

Windows 7 Starter Edition ve Basic sürümlerinde korsanlık nadir olduğu için bu sürümler kontrolün dışında tutulacak.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Canı sağolsun:D

Bizim japon amcalar aradan 3-5 saat geçince gene kırar:)

Onların bir sözü vardır " このことよりも破壊する方が簡単です (Yıkmak yapmaktan daha kolaydır)":D

Çoğu kullananda bios modda kullanıyor hadi bakalım bekliyoruz format atmaya bahane olur :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Benim bir tanıdığım XP korsan kullanıyor ve Windows işletim sistemini kapattı :D PC açılıyor 1 dk sonra kitleniyor hiçbirşey çalışmıyor 1 ay dır uyaru vermiş korsan korsan diye 1 ay sonunda pat :D Sonra birşeyler yapmış tekrar korsan kullanıyor , Büyük ihtimal W-7 için de geçerli bir pgoram vardır ;)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;72437
Benim bir tanıdığım XP korsan kullanıyor ve Windows işletim sistemini kapattı :D PC açılıyor 1 dk sonra kitleniyor hiçbirşey çalışmıyor 1 ay dır uyaru vermiş korsan korsan diye 1 ay sonunda pat :D Sonra birşeyler yapmış tekrar korsan kullanıyor , Büyük ihtimal W-7 için de geçerli bir pgoram vardır ;)

Ben kullanıyorum en az 6 aydır win 7 yi bakalım bu nası bişeymiş :D

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Deaktive olduktan sonra uyarmak dışında daha sert önlemler almazlar ise hiçbir şekilde önüne geçemezler , çok uzun süre o uyarılarla yaşadım hiçte rahatsız etmedi:D

Çevrimdışı Quaeng

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Beta test lerinden beri kullanıyorum Win7 yi. Oldukça da memnunum. Microsoft un yaptığı en iyi iş. Korsanı da engelleyemezler kolay kolay. Bir mucize olsa tüm dünyada korsanı bitirseler, paraya acımayacağım bir işletim sistemi Win7.  

Geçenlerde format sonrası benim öbür pc deki xp, korsana yakalandı, altta korsan yazısı çıkıyor, ben her türlü aktivitemi yapıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım : )

Win xp de ilk uyguladıklarında korsan yakalama sistemini, sistem geri yükleme yapınca düzeliyordu :)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok korktum ya! Haberi görünce dedim heralde evi basıp tepesine çöküyolar korsan kullananların :D Deaktive edip lisanslı ürün almaya yönlendireceklermiş :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ramlar anakart felan değişince bende 7 ye geçtim.
Bilgisayarcı bana söylüyor sakın güncelleştirmeyi açma, dedim neden dayı:Dolsun açma sen diyor:Dtabi bu konuyu açtığımda xp vardı unutmuştum yeni aklıma geldi bi hort yapayım dedim:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bi halt olmaz, sanki Win 7'yi uzaylılar yaptıda, insanlar kıramayacak :D

Artı yeni masaüstüme XP kurmuştum çekme CD, hala devam tehlikede yok gerçi açımdan. :)

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güncellemeyi arada manuel olarak kontrol edin. Güncellemelerin olduğu listede kabak gibi belli oluyor zaten key kontrol edecek program onun haricinde hepsini indirebilirsiniz.  

Edit: Yüklememeniz gereken güncelleme nosu :Update for Windows 7 (KB971033)
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2010, 16:34:56 Gönderen: burock »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6 aydır bende böyle altta aha yakaladım seni diyor ama başka bi sıkıntısı olmadı :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Win 7'yi yeni dizüstü aldığımda mecburiyetten kurdum,

Slic loader denen uygulamayı indirip 1 defa çalıştırdım,

Güncellemelere kapattım.

Hej bi şey olmir :)

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
korsanlığı önleyemezler.... korsan bir bakıma işlerinede gelir korsan olazsa ürün satılmaz oyun vs. diyelim kapattılar çaresi var ubuntu linux gibi açık kotlu işletim sistemleri var bu kadar basit en azından windows a gebe kalmayız :)  aslında iyide olur...

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ah ülen ne var bizim win 7 iptal olsa kurtulurum yav.xp im güzeldi..
sıradan ve basit:uuu:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yav ben her türlü otomatik güncelleştirmeyi yapıyorum,hiçbir sorun yok :D
1 yılı aşkın süredir kullanıyorum 7 yi,çok memnunum.

Ultimate :hhh: