škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

25 bine kaç model octavia A5 alayım ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende alamdan önce çok araştırdım ve sordum.fsı larda lpg sıkıntısı servıs ve yedek parça maliyeti ve daha koplike bir yapıdaki motor ve servis bilgisizliği yüzünden mpı aldım.
şimdi pişmanmyım hayır.
uzun yol ve ş.içi motor -kasa-fiyat orantısında gayet tatmınkar.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;73777
bende alamdan önce çok araştırdım ve sordum.fsı larda lpg sıkıntısı servıs ve yedek parça maliyeti ve daha koplike bir yapıdaki motor ve servis bilgisizliği yüzünden mpı aldım.
şimdi pişmanmyım hayır.
uzun yol ve ş.içi motor -kasa-fiyat orantısında gayet tatmınkar.
bizzat octaviacılar söylüyorlar MPI motorun o kasaya düşük geldiğini. aslında senin ifadenden de motrundan çok da mumnun olmadığın anlaşılıyor. tamam ben de ralli yapmayacağım ama rampalarda 1. vitese kadar da düşmek istemem. sollamalarda falan  sıkıntı olmasın istiyorum.

bu arada senin araba lpg li mi?
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim octavia 1.6 mpi motorlu ve tiptronik (tork konvertorlü otomatik) vitesli. araca yetmemesi gibi durum yok, ama çok yakıyor :(
türkiye gelmiyor ama 1.4 mpi bile octavia'da kullanılıyor. hatta litvaniya polisi içi özel 1.3 mpi motorlusu bile yapılmış:
http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Octavia#Engines_2

ayrıca 1.6 mpi motor audi a4 ve vw passat'a da var:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_petrol_engines#1.6_R4_74-75kW
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;73837
bizzat octaviacılar söylüyorlar MPI motorun o kasaya düşük geldiğini. aslında senin ifadenden de motrundan çok da mumnun olmadığın anlaşılıyor. tamam ben de ralli yapmayacağım ama rampalarda 1. vitese kadar da düşmek istemem. sollamalarda falan  sıkıntı olmasın istiyorum.

bu arada senin araba lpg li mi?

ben 2 yılı tamamlamak üzereyim 1.vites kadar arabanın yıgılacagı bir yol denk gelmedi.ama okadar da kötü değil.bu arabanın hakkı 1,4 tsı 125 bg en az.
evet ben lpg taktırdım yeni.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: archaeologist;73837

mpi i iyice gazoz kapagi yaptiniz ,1e cekmek filan ne bu tm25 mi.Dogrudur omurlerini 500hp arac resimlerine bakarak gecirenler pek sevmezler mpi.zaten bakmakla olsa kediler de cigerci dukkani acip ekonomiye katkida bulumurlardi.octiyle 1.6motorlu kucuk arabalar gibi ziplayarak gezmek!!!istersen tsi veya tdi alacaksin.boyle bir kaygin yoksa mpi da yeter fazlasiyla,bir numara buyugu fsi da.......

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;74265
mpi i iyice gazoz kapagi yaptiniz ,1e cekmek filan ne bu tm25 mi.Dogrudur omurlerini 500hp arac resimlerine bakarak gecirenler pek sevmezler mpi.zaten bakmakla olsa kediler de cigerci dukkani acip ekonomiye katkida bulumurlardi.octiyle 1.6motorlu kucuk arabalar gibi ziplayarak gezmek!!!istersen tsi veya tdi alacaksin.boyle bir kaygin yoksa mpi da yeter fazlasiyla,bir numara buyugu fsi da.......
bilgiyi ben skodam forumda okumuştum. isterseniz bulurum da. ama 1. vitese düşme olayı uzun yol rampalarında değil Ankara da A caddesinden B caddesine dönerken dik bir rampaya rastlıyorsunuz ve hızınız da oldukça düşük olduğu için motor kendini toparlamıyor. oradaki arkadaşlar buna benzer örnekler vermişler.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim şirketten arkadaşa aldığımız VW jetta 1.6 FSI motor şehir içinde 8.2 lt yakıt tüketiyor.YB'ye baktık.Daha yeni olmasına rağmen tüketim değeri çok güzel bence.Alışınca arabaya dahada az yaktırılabilir bence.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu gün eskişehirden gelen kardeşim ve yeğenimi araba ile ankara turu yaptırdım.
ulus sonra kızılay ve cinnahtan atakuleye tırmandık.
arabada beş yetişkin ve bir çocuk var cinnaha sardım 3 teydim ama yemedi aldım ikiye arkamdan yeni kasa mondeo kafayı çıkardı onun arkasından volvo s40 vardı ikinci vitesde deviri verdirdim açık ara ile atakule meydana vardım. en baştan insan çekiniyor gibi oluyor ama aldığım sonuç bana yetti lpg var bu arada sonra aşağı indim tek yön bir sokaktan dik yokuş ile kocatepe camisine çıktım birinci viteste araba yolu tırmalıyor asr devrede ama çıkmam ben demiyor birader abi noluyor diyor hiiç yokuş çıkıyoruz asr devrede diyorum. ben octi 1.6 mpı lpg li yi seviyorum. şimdi bu gittiğim yollarda en az 170 beygir araba olacakki çok zorlanmasın. bilenler bilir çankaya tarafları dikmen falan gerçekten zor yollardır.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2010, 20:58:53 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;75058
bu gün eskişehirden gelen kardeşim ve yeğenimi araba ile ankara turu yaptırdım.
ulus sonra kızılay ve cinnahtan atakuleye tırmandık.
arabada beş yetişkin ve bir çocuk var cinnaha sardım 3 teydim ama yemedi aldım ikiye arkamdan yeni kasa mondeo kafayı çıkardı onun arkasından volvo s40 vardı ikinci vitesde deviri verdirdim açık ara ile atakule meydana vardım. en baştan insan çekiniyor gibi oluyor ama aldığım sonuç bana yetti lpg var bu arada sonra aşağı indim tek yön bir sokaktan dik yokuş ile kocatepe camisine çıktım birinci viteste araba yolu tırmalıyor asr devrede ama çıkmam ben demiyor birader abi noluyor diyor hiiç yokuş çıkıyoruz asr devrede diyorum. ben octi 1.6 mpı lpg li yi seviyorum. şimdi bu gittiğim yollarda en az 170 beygir araba olacakki çok zorlanmasın. bilenler bilir çankaya tarafları dikmen falan gerçekten zor yollardır.

125 BG 200NM + 1463 KG passatta cinnahta 2000 devir 4. vites zorlanmadan çıkabiliyor ve aynı durumda 1,6 lara gerektiğindede nal toplatabiliyor. tecrübe ile sabt. :)

zaten bizim en baştan beri anlatmak istediğimiz olay bu. 8v tamam güzel kolay arıza yapmayan lpg si olan makine. ama birinde 2000 devirde çıkacağın yeri diğerinde 4 - 5 bn devirde çıkınca ne ekonomisi kalır nede konforu. olay torkta bitiyor ki 148 nm de düşük bir rakam.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2010, 21:02:18 Gönderen: mayham85 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Zaten Mehmet Abi'nin anlatmak istediği 50-60 milyarlık bir arabadan iyi olduğu değil, LPG ilede (benzine 3.6 TL ödemeden) A5 bir Octavia'nında biraz daha düşük vites seçimi ile gidebildiği LPG'de.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakan şu cümleden dolayı yazdm o mesajı :)
malum ankarada ev çankaya ankaradayken her allahın günü tırmanıyorum o rampalara.

Alıntı
şimdi bu gittiğim yollarda en az 170 beygir araba olacakki çok zorlanmasın. bilenler bilir çankaya tarafları dikmen falan gerçekten zor yollardır.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2010, 21:13:49 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 mpi 102hp ile bana octi gayet tatminkar geliyor.bazen dizel araçların km de 15 krş yaktığını duyduğumda her ne kadar ahhhhhhhh lasamda idare etmeye çalışıyorum.biraz önce fethiyeden geldim genellikle düz yolda 89km hızla virajlarda ise daha hızlı(tatlı virajlarda ve üstelik radar olmuyor,düz yolda radar korkusu olduğu için 89 cc)geldiğim halde 150 bastığım yerlerde oldu 55 kmlik yol ve sonuç yakıt ortalaması 6.7 km de 24 krş yakıt.performans bana göre normal daha önce tempram olduğu için bana göre uçak ama hakana göre kağnı olabilir.yaşım 41 nede olsa.ve tek maaşla hala benzine devam.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yo estagfurullah, sanki ben Ferrari'ye biniyom :lol:

3 silindir 80 bg dizel :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;75090
1.6 mpi 102hp ile bana octi gayet tatminkar geliyor.bazen dizel araçların km de 15 krş yaktığını duyduğumda her ne kadar ahhhhhhhh lasamda idare etmeye çalışıyorum.biraz önce fethiyeden geldim genellikle düz yolda 89km hızla virajlarda ise daha hızlı(tatlı virajlarda ve üstelik radar olmuyor,düz yolda radar korkusu olduğu için 89 cc)geldiğim halde 150 bastığım yerlerde oldu 55 kmlik yol ve sonuç yakıt ortalaması 6.7 km de 24 krş yakıt.performans bana göre normal daha önce tempram olduğu için bana göre uçak ama hakana göre kağnı olabilir.yaşım 41 nede olsa.ve tek maaşla hala benzine devam.

ankara çıkışı 100 e sabitledim eskişehir girişine kadar 220 km. eskişehir içi dur kalk 190 km sonuç 414 km 95 tl. kmde 23 kuruş 100 kmde 6 lt falan yapar. ki bnun çinde defalarca motor soğukken dur kalk var.

8v motor asla benizn tüketiminde diğerleri ile yarışamaz. size alıştığınız için normal geliyor. iki gün diğerleirni kullanın sonra inip 8ve binebilecekmisiniz bir bakın.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2010, 22:34:00 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;75096
ankara çıkışı 100 e sabitledim eskişehir girişine kadar 220 km. eskişehir içi dur kalk 190 km sonuç 414 km 95 tl. kmde 23 kuruş 100 kmde 6 lt falan yapar. ki bnun çinde defalarca motor soğukken dur kalk var.

8v motor asla benizn tüketiminde diğerleri ile yarışamaz. size alıştığınız için normal geliyor. iki gün diğerleirni kullanın sonra inip 8ve binebilecekmisiniz bir bakın.
km de geçen hafta yine fethiye gidiş dönüşüm olmuştu ve 20 km de ş.i vardı ve 130 km toplamda 5.9 lt ye kadar düşürdüm bu da süper ekonomi sayılır.8v dedimya benim yaşım gereği belkide,aynızamanda ekonomik sebeblerlede alakalı bişi tabi,bana yetiyor.zira komşumda tipo ve kartal slx var biri 33 krş,diğeride 30 krş yakıyor ve üstelik lpg li.benim octi benzinli.eh daha ne yapayım döveyim mi octiyi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ