škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Az Yakmak

Ziyaretçi · 428 · 145144

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
senın yarı hızınla yani 30-40 km ile 2 ve 3. vites arası 5 liralık benzin alıyordum.elbet deponun içindede var ama ışık hep kırmızı.ybde yok.ama çok az yaktıgına eminim.o kamyoncu tayfasıda haketmiş :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Foruma eyvallah smilisi konsun :lol:

octaviaman

• Ziyaretçi
Bu davşan dayakmı istiyor diye düşünürken:++:,özellikle denedim işe giderken şehiriçi 1700 lü devirlerde tırnak ucuynan gaz vererk 4lt gösterdi tüketim 100 km ortalaması.15 dak da değilde 20 dakkida gitmiş oldum:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: octaviaman;73613
Bu davşan dayakmı istiyor diye düşünürken:++:,özellikle denedim işe giderken şehiriçi 1700 lü devirlerde tırnak ucuynan gaz vererk 4lt gösterdi tüketim 100 km ortalaması.15 dak da değilde 20 dakkida gitmiş oldum:)

Hacmen çaktın, 1700'de yürüse nalet 2.9 ortalama yazarım :haha::haha:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;73609
Foruma eyvallah smilisi konsun :lol:

Bumu lazım?

:haha:

Zamanında yapmıştım.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Suleyman;73616
Bumu lazım?

:haha:

Zamanında yapmıştım.

Offf çok iyi, eklesin arkadaşlara talimat geçeyimde :++::++::++:

Şöle elinde tesbih, elini göğsüne koyup baş eğen bi smili hareketini başlatıyorum :D :D :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;73618
Offf çok iyi, eklesin arkadaşlara talimat geçeyimde :++::++::++:

Şöle elinde tesbih, elini göğsüne koyup baş eğen bi smili hareketini başlatıyorum :D :D :D
Sen .gif uzantılısını bul, eklemesi kolay.:wnk:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beyler peder ankaradan eskişehire geldi bugün. passtala kasmamış sadece 100 e sabitlemiş hızı çok yaktı falan dedi bir bakayım dedim ki bakmaz olaydım :D meğersem 2 nolu ekrandaki 6000 km lik genel ortalamaya bakıyormş oda 6,9 :D 1 nolu ekranı açtığımdaki rakam 5,2 idi bir önceki rekorunu egale etti adam :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şirketteki doblo, corsa, hyundai H100 ile bile ciddi ekonomik sürüşler elde edebiliyorum.H100'ü tabi çok ciddiye almayın onun en ekonomiği bile 8lt/100km mazot :D

Doblo ile falan yakıt aldığımız zamanı unutuyoruz.

Şöyleki şirkette tabiri caizse hayvan gibi kullanılıyor o araç.Ben sürekli tepesinde olduğumm süreçte şehir içi 5.1 gibi değere ulaşabiliyorum.Motor küçük, kasa büyük ve yüklü halde olunca bu tüketim bile süper..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi bi senin romiye az yaktıramadın.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bugün yine bi 80 km falan dolandım.

Eryamandan AOÇ'dan (hani o trenli kavşağın olduğu yol) geçerek Bahçeli'ye gittim, temiz 10-15 dk. dur kalka kaldım, Gazi Mahallesinin içindeki ışıkları sölememe gerek yok, temizinden 7-8 ışık geçtim. Akşam 17.00 trafiğinde yollarda idim.

Yine 3.9 litre ile Bahçelievler 3. Cadde trafiğinde noktaladım gidişi. Fotoğraflayamadım.

Birde dönüş var. İstikamet Bahçelievler 3. Cadde, Gazi Mahallesinden AOÇ, AOÇ'dan geri Beşevler-Tandoğan-Maltepe-Demirtepe'den geçerek KIZILAY!, ordan Eskişehir Yolu, Türk Traktör fabrikasının ordan geçerek İstanbul Yoluna çıkış, Ayaş Yolu ve ev.

Daha şehir içi gitmiyorumda ne yapıyorum, Ankara'nın göbeğini yarmışım.

39 km lik asla uzun sayılamayacak onlarca hatta yirmilerce sefer dur-kalklanmış bir seyahat.

Soracıma semtime gelince mazotcuma girdim, kafama esti la Hakan 5 litre mazot alim dedim, yani 15 TL'lik.

Dedim müdür 15 lira koy. Adam doldurdu, parayı verdim bana üstüü vermek için cebindeki tomarı çıkarırken dedim ki, "ohooo mis gibi 5 litre, 125 km yol geçerim şimdi ben bununla" dedim. Şöle kafayı kaldırmadan gözleri dikerek "deli heralde" bakışı attı. Sonra dayanamayıp "gohkluyo heralda" dedi alay ederli bi şekilde :++: :++: :++: :++: :++:

Yarım depodan az mazotum var, depom ufaktır 45 lik, bizim kanatsız karizma Renault 9'da bile 47 litreydi :D

Neyse, bu mazota bu menzil :D :D :D (hep böle özel tekniklerimle sürüş ama) Şehir içi hüleeaaaan! :D :D :D

Seviyom davşanımı :D :D :D

ama şehir içinde bu denli dur-kalkta ciddi ukalalık ederek her 1.4 TDI kullanıcısının yapmaya çalışmaması gerektiğini söliyimde, üzerime vebal kalmasın.

Bu konuda eskiden oldukça ilgiliydim, sonra baya bozduydum kendimi bi ara aylar boyunca her gün 180-190 yapıştırırdım 1-2 km düzlükte bile ama her yer radar olmuş, 270 TL'yide soktuklarından beri böle arkadaş bundan sora :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;73853
abi bi senin romiye az yaktıramadın.

Yakmaz , yakamaz az..O kadar ekonomik kullandığım halde...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;73869

Yine 3.9 litre ile Bahçelievler 3. Cadde trafiğinde noktaladım gidişi. Fotoğraflayamadım.

Katlanamaaaammm, kaldıramaaaammm bu kadar az tüketimi uleyyyynnnnn  :++:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakancım saygı duyuyorum :) bir dahaki ankarya gelişimde benim tosununda uygun devrini vitesini bulalım senle :)