škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Az Yakmak

Ziyaretçi · 428 · 145164

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;86831
1 redline 2 redline 3 redline 4'de kitle tork devrine tamam :hanz::hanz::hanz: vitessel açıdan ekonomi :hanz:

Çok vites harcamayın.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mümkün olan en yüksek viteste ilerlemek en ekonomik yöntemdir. 70 ile giderken 5.vitese atın gitsin..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;86842
Mümkün olan en yüksek viteste ilerlemek en ekonomik yöntemdir. 70 ile giderken 5.vitese atın gitsin..

benzinli için tabi:D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;86834
Çok vites harcamayın.

TEM'de gidiyoz,2'den yukarı çıkmayalım mı yani :hanz::hanz::hanz:
Full redline diyon yani :hanz::hanz::hanz:
Hatunlar öyle gidiyor ya, 3'den yukarı çakmaz 6000 devirde anırta anırta giderler :hanz::hanz::hanz::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;86860
TEM'de gidiyoz,2'den yukarı çıkmayalım mı yani :hanz::hanz::hanz:
Full redline diyon yani :hanz::hanz::hanz:
Hatunlar öyle gidiyor ya, 3'den yukarı çakmaz 6000 devirde anırta anırta giderler :hanz::hanz::hanz::hanz:

Hay ağzını ö... yani ne iyi dedin!!! :++::++:

Ayaş Yolu kopuk uçurtma modundayım, Şekerin ışıklardan sora cillop yol var, 180 civarıyım daha dün.

Solda önümde bi Kalos belirdi, frene bi gömdüm, şerefsizim diskler kızarmıştır. İndim 60 a abi, Selektör korna ve kadar sesli ışıklı küfürlü uyarım varsa açtım. Ben adam sanıyom tabi. Benim göz kör hayvansı miyobumdur gözlük lenste takamam, para saydım titanyum gözlük aldım 3 kere takmadım, arabanın içini görsem hatun olduğunu anlasam küfürlü uyarının sigortayı sökerdim.

Hanaaaa gözü kıstım tabela okumaya çalışır mod, saç uzun belli. :D :D :D Sağlıyamıyonda EGO arabası dorseli çekicisi bol yoldur. Bunun bana yol vermek aklına basmadı. Anladım fazla üstelemeyi kestim. Sora lan bi ses geliyo, camı araladım daral geldi :D

Abovvv belki 1'de gidiyo :++::++::++: taam taam kesin 2-3 tü. ben kıstırınca hızlanmaya çalıştı gayrı ama vites atmayı kesin yemedi hipotalamusu. :lol: :lol:

Bi panik oluyolar bi panik oluyolar anlatamam. Mesela parasızlık ekonomiye ittiği dönemlerde arkadan adam dümdüz sövüyo, camdan el çıkarıp bende sövüyom, hoşuna gidiyo, tam geçicekken yanımda yavaşlıyo, bakıyom ağzı çenere pistol namlşusu gibi dönüyor, bende ona sövüyom, elim ileri geri falan gidiyor cama çarpıyor, :lol: hoşumuza gidiyo. Sora kafa attırıyo, kapışıyoz yolda. Bak olaya ya, ne güzel anlaşıyoz, el-kol, dümdüz gitmeler, otoparka geiyom bi oh çekiyom rahatlıyom ya...

Hatunlar direk mavi ekran hatası :++:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben artık önüme atlayanlara alıştım,helede İstanblue yollarında :hanz: Bir çoğunun psikolojisinide gayet iyi biliyorum, "Skoda ne olacak ya" altında 973 cc'lik arabası olandan tut 1.6-1.8 cc'ye kadar geniş yelpazedekilerin düşüncesi,ah birde bilseler acı gerçekleri,tövbe secde ederler üstüne:hanz: Denedim,Megane'ların tamamı atlıyor önüme,kaçarsız :hanz: Bende denedim hepsine ufuk çizgisinden el salladım sağından sağından :hanz::hanz::hanz:
FSM yolunu çok kullanırım, önüme çok hatun atlamıştır,senin değil sola çıkman o yola çıkman yasak olmalı bir kere :hanz: kadrana bakıyorum 70'i zor geçiyor ibre çıbığı:hanz:deniyorum atıyorum selektörü ıh ıh tık yok:hanz:en hoşuma giden arkadan gelen bana atıyor beni yavaş zannedip,ben önümdekini sağlayıpta onun önüne paketi bırakıyorum o zaman anlıyor vahameti ahvali :hanz:hadi bana eyvallah siz kardeş kardeş gidin diyorum :hanz: onlar direk yola odaklandığı için arkayı önü sağı solu altını üstüne bakmaz sadece ileriye bakar :hanz: selektör melektör hiç yaktığına değmez açıkcası:hanz:aynayıda sadece ruj sürerken kullandıklarına göre fazla birşey beklememek gerekir diye düşünüyorum :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;86881
Ben artık önüme atlayanlara alıştım,helede İstanblue yollarında :hanz: Bir çoğunun psikolojisinide gayet iyi biliyorum, "Skoda ne olacak ya" altında 973 cc'lik arabası olandan tut 1.6-1.8 cc'ye kadar geniş yelpazedekilerin düşüncesi,ah birde bilseler acı gerçekleri,tövbe secde ederler üstüne:hanz: Denedim,Megane'ların tamamı atlıyor önüme,kaçarsız :hanz: Bende denedim hepsine ufuk çizgisinden el salladım sağından sağından :hanz::hanz::hanz:
FSM yolunu çok kullanırım, önüme çok hatun atlamıştır,senin değil sola çıkman o yola çıkman yasak olmalı bir kere :hanz: kadrana bakıyorum 70'i zor geçiyor ibre çıbığı:hanz:deniyorum atıyorum selektörü ıh ıh tık yok:hanz:en hoşuma giden arkadan gelen bana atıyor beni yavaş zannedip,ben önümdekini sağlayıpta onun önüne paketi bırakıyorum o zaman anlıyor vahameti ahvali :hanz:hadi bana eyvallah siz kardeş kardeş gidin diyorum :hanz: onlar direk yola odaklandığı için arkayı önü sağı solu altını üstüne bakmaz sadece ileriye bakar :hanz: selektör melektör hiç yaktığına değmez açıkcası:hanz:aynayıda sadece ruj sürerken kullandıklarına göre fazla birşey beklememek gerekir diye düşünüyorum :hanz:

Yav benim yollar nadir böle dolu denk gelir. Sabah galaba taam yavaş git. Ama benim okul öğlen biter, peder çağırır ırgat lazım uç eve :hanz::hanz::hanz::hanz:

Biz direk düz pist mantığındayız öğle vakitleri, evim bolu taraflarında biraz :hanz::hanz::hanz: Şehirden bi 30 km kadar öte, Bolu 1 saat bana. :)

Hep 34 çülerle takılıyom Eryaman çıkışına gadar, ben sana kaç İstanyalıyı ağlayarak yolladım bilemen.

Arkadan geliyo 206 1.4 düz. Laaayn affeder miyim çöplüğümde bana ötersin haa seni 34, böle artiztik hareketler, iyice sola yanaşıp selektör basmalar, angara bebesine ha! prizdirek yekparesi 4 e çeker gömerim, 4500 rev yaslar 5 lerim hız o zaman 150 dir. yavaaaş yavaş ama serien sarar 180-190, yol ramp yukarı biraz, soluda açarım haaa, gelsene lan, hadi geeel gel, noldu lan gelsene :haha::haha::haha::haha: çok eğlenirim bu 70-80 bg kategorisi kafa tutan benzoşlularla.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan Bey,
Ben de Ankara' da geziniyorum, paylaşımların için teşekkür edrim,
Ben de benzinli baz model 1.4 85 BG roomster var genelde Etlik---Aydınlıkevler arası kullanıyor. 100 km de 7.7 Lt (şehir içi) veya 1 lt ile 13 km yol yapıyor .. (305 kr/km-97 oktan sehll )sizce normal mi?
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2010, 12:22:06 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hiko;90634
Hakan Bey,
Ben de Ankara' da geziniyorum, paylaşımların için teşekkür edrim,
Ben de benzinli baz model 1.4 85 BG roomster var genelde Etlik---Aydınlıkevler arası kullanıyor. 100 km de 7.7 Lt (şehir içi) veya 1 lt ile 13 km yol yapıyor .. (305 kr/km-97 oktan sehll )sizce normal mi?

Gayet iyi hocam. Olaya 30.5 kuruş gözüyle bakmak araca haksızlık olur, yakıt fiyatı yüksek. Eğer ki kendi hesaplarınızla 7.7 litre buldu iseniz belirttiğiniz rotada çok doğal karşılıyorum hatta iyi bile. 8-9 lt yaksanız bile abartı demezdim.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alloooooo başlık az yakmak.baki abi,hakan.hadı hakan dizel bassada az yakıyor.senin fabiş ne yakıyor baki abimm...:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Şu bassada yakmıyor olayı bi muammadır ha bende. Mesela bir çıt (yakıt göstergesinin kademelerine çıt diyorum :hanz:) yakıtla iki gün böle ekonomi sitil gidiyor geliyorum, ortalam git gel 3.9 çıkıyor. Gösterge oynamıyo yerinden pek.

Yav çıkıyom bi 6 km falan sprint atıyorum, ortalama 4.5-5 e fırlıyo hani 100 km deki farka vurunca az geliyo göze, anaaaa gösterge yapışmış soldaki öteki çizgiye :D :D :D

Yok abi basınca çaktırmadan yakıyo o zaman :D :p

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen cumartesi servisdeydik usta aracı yola çıkardı 1. 2. 3. vites araba redlineda:D sözde frenleri test ediyo:hanz: o gün bu gündür yakıt göstergesi sabit durmuyor:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;90887
geçen cumartesi servisdeydik usta aracı yola çıkardı 1. 2. 3. vites araba redlineda:D sözde frenleri test ediyo:hanz: o gün bu gündür yakıt göstergesi sabit durmuyor:D

Neyi test ediyon la demedin mi :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;90889
Neyi test ediyon la demedin mi :D

Abi bizim lastikler fabrika çıkışı kötü iyi yol tutmuyo abs devreye girdimi direk kızaklıyo bizde servise götürek dedik maksat fren değil yeti:Dyetiyi inceledik felan sonra usta bindi test ediyo frenleri atanın ordan bi kaptırdı 1 2 3 redline gömüyo frenlere her frende kızaklıyo araba seneye diğişecez lastikleri heralde

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dur tahmin edeyim.lastiklerin dunlop dimi.