škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Az Yakmak

Ziyaretçi · 428 · 147395

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Symbol;143508
Multijetli bir manyak tanıyorum :P ama dizel kullanmayı daha tam öğrenemedi. Bugünkü rekorum 3.8 lt / 100 km idi. Ortalama hızım 55 km idi. 2 kez marş bastım soğuk motorda vs vs. Öğrendikçe daha az yaktırıcağız bakalım :)

Rakım farkı?

Alıntı yapılan: mayham85;143509
bu arada dikkatimi çekti. 64000 olmuşsn hakan ankarada görüştüğümüzde 40 lardaydı km :D

He yav aha şindi 64.550 falan olması lazım :) Sağlam biniyoz vallahülazim geldikten beri :)

Alıntı yapılan: turker;143562
Efficient Grip'in kuru zemin yol tutuşu nasıl Hakan?

Şimdi yukarda Allah var güzel hocam. 40 km/s ile sabit slalomlar çektim, kavşaklara 60 la daldım, frene gömmeler, sert kalkışlar yaptım hiç cortladığı bi an olmadı.

Bi 60 ile kavşağa dalınca sınırlı gayet kontrollü kaydırıyordu o da çok büyük bişi değil yani lap diye çevirip atmadı, ben spine kontra vermeye hazırlamıştım kendimi ama gerek kalmadı bile.

Bide mesela 140-150 ile gidiyorum, ani şerit değişimlerinde mesela lap diye sağ sol çekiyorsun, hani o şerit değişimi bittikten sonra ki ilk doğruluş esnasında arka taraf bana bir an için yaklaşıp uzaklaşıyor, kayma değil asla sadece G yemekten oluyor.

EcoContact 3'lerimde yoktu.

Bir diğer konu sessizlik ve konfor, nası bi güzelliktir abi, net tavsiye geçerim bu konuda.

Lastikten bi şikayetim yok, 200'e yapıştırıp Ankara çevreyolunda durmadan gidiyordum viraj falan dönüyordu tehlike açmadı. 180-200'lü hızlarda en sağdan en sol şeride falan çok rahat geçiyor.

Birde T değil, H sınıfı lastiktir, bu ebatta pek H olmaz :)

Çevrimdışı dast710

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar size bi sorum olacak bnm araç roomster 1.4tdi 80hp araç ile 50tl mazot (14.8lt) ile 240 250 km yol yapıyorum şehir içi sizce nasıl bir tüketimdir.1.4tdicilerden yarum ve karşılaştırma bekliyorum.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sehirici 6lt/100km normal bence, sehirlererası 5tl/100km yakar aracınız,
Fabia yarım litre daha az yakar,

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;143486
Kışlık takacaz canım, Petlas neyim, babalar gibi 4 tane sac jantımız var :D

kıslıkta petlaslar ölü ya karda yeterli ama az bi su görünce arabanın dötü bası oynuyor
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dast710;187266
arkadaşlar size bi sorum olacak bnm araç roomster 1.4tdi 80hp araç ile 50tl mazot (14.8lt) ile 240 250 km yol yapıyorum şehir içi sizce nasıl bir tüketimdir.1.4tdicilerden yarum ve karşılaştırma bekliyorum.

km bazında pek hesaplamadım genelde yol bilgisayarındaki litreye bakarım uzun yolda 4.x li değerlerde geziyoruz şehir içide ben kullanırsam 5li değerler ama babam yine 4.8 ile 5.5 arasında gezer araç 1.4 TDI fabia

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: yasin90;187297
kıslıkta petlaslar ölü ya karda yeterli ama az bi su görünce arabanın dötü bası oynuyor

Çoktaaan Good Year aldım kullanıyorum, 8 tane, kışlık+yazlık ;)

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Evet buraya uzun süredir yazmamışım. Multijette kendimi geliştirdim artık:)

Ankara-İstanbul arası 425 km mesafeyi 90km sabit hızla ekonomik modda 3.6 litre / 100 km ile tamamladım. Gece yolculuğu yaptım hava soğuktu epey. Daha sonra İstabul içi 250 km civarı yol yaptım trafikte, ve istanbuldan izmire döndüm ortalamam 4.0 litre / 100 km ydi. bir depo ile 1250-1270 km civarı yol yapabiliyor gibiydim yb ya göre.

İkinci deneme yine izmir-istanbul arası sakin modda gidiş 3.8 litre /100km. 90la gittim devamlı ara ara çok nadir 110-120. Dönüşte İstanbul -İzmir arası Allah ne verdiyse geldim 6.4 litre /100km gördüm ortalamada :) Bursa İzmir 3 saatten biraz daha kısa sürdü :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Çok başarılı abi. Daha iyisini aramaktan Allah'tan belanı istemektir, günümüz şartlarının olabilecek en iyi değerleri. Küçük, 1.2-1.4 arası hacim dizel araba, sakin sabit gidim.

Mis gibi, güle güle bin Allah zeval vermesin.

Yalnız soğuk hava olayı yanıltıcı. Araba soğuk havada çok falan yakmaz, daha az yakar bilakis.

Sadece ısınana kadar geçen süre daha fazladır, buda kısa mesafede etkiyen bir durum. Yani uzun yolda, motor sıcakken hava ne kadar soğuksa, o kadar daha iyi. Araba daha az yakar, daha pis çeker.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Aynen öyle şu değerler bu paraya alınabilecek bir araç için çok iyi(15000 TL)
Dizel gerçekten bambaşka, belki uzaması filan çok iyi değil ama ara hızlanmaları, yokuş performansı çok çok iyi. Yakıt işide yukarıda yazdığım gibi. Şehir içi 5.5 u geçmemişimdir ortalama olarak. Dikkatlim kullanımda 4.X lere düşüyor vs vs.

Çevrimdışı astra

• Çıkarım senle her yola...
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;187353
Aynen öyle şu değerler bu paraya alınabilecek bir araç için çok iyi(15000 TL)
Dizel gerçekten bambaşka, belki uzaması filan çok iyi değil ama ara hızlanmaları, yokuş performansı çok çok iyi. Yakıt işide yukarıda yazdığım gibi. Şehir içi 5.5 u geçmemişimdir ortalama olarak. Dikkatlim kullanımda 4.X lere düşüyor vs vs.

Ercan olum parayı mezarımı götürecen azcıkda ye 70 le 90 la hayat mı biter be :favo1: :D

Serkan :rock1:

Bende aracımın yakıt değerlerini yazıyım :)

Model: Auris
Yıl: 2011
Motor: 1400
Yakıt: Dizel
Tüketim ş.içi: 5.3
Tüketim ş.içi: 4.5

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakın zamanda arabada tekrar kontrol edince konu açıcam sizler iyi bilirsiniz, arabayı ilk aldığımda yokuşda 0.0 anlık tüketimi gördüm CUT OFF harika çalışıyo dedim, ama köye gittiğimde hiçbir yokuş aşağı yerde anlık tüketimde oynama görmedim mesela 5.4 görüyosam anlık yakıtı 4.vitesde 70kmde seyir halindeyken yokuş aşağı geldiğinde 5e atıyorum rahatlasın diye baktığımda 0.0 anlık tüketimi göremiyorum nedendir acaba,
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2011, 11:20:48 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gaza basıyormusun?

Yada 5 viteste 70de cut off bitme devrine gelmiştir ondan yazmıyodur.Hakan abinin videosu vardı bunla ilgili.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;187444
Gaza basıyormusun?

Yada 5 viteste 70de cut off bitme devrine gelmiştir ondan yazmıyodur.Hakan abinin videosu vardı bunla ilgili.

gaza basmıyorum, cut off bitme devri bitmiştir o zaman ama yokuş aşağı gördüğümde 1 vites yükseltiyorum fazla düşük devir gidiyim diyorum ama cut off u bi kere görebildim galiba aynı vitesde kalmalıyım,

Edit: Anlaşılmıştır teşekkür ediyorum :)
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2011, 00:03:20 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------