škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

4x4 bikaç model arasında kararsızım acil yardım!!

selchuk · 45 · 13793

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar dün bizim böceği doğuşa servise götürdüm.araç bakımdayken jeep bakıyım dedim.sanırım bikaç ay içinde bi 4x4 alacağız.yaza doğruda yeni modeller çıkacakmış bekleme ihtimalimizde var.

aklımda 5 marka vardı.bunlar tiguan,sorento,captiva,antara ve yeti.bu araçların 2.0 motor dizel seçeneklerini düşünüyorum.yalnız tiguan ve yetiyi fiyatı nedeniyle eledim.tiguan 100bin civarı yetide 81bin fiyatı var.sunduğu özellikler bu fiyatta beni tatmin etmedi.geriye kaldı 3 model onlarla ilgilide düşüncelerim şöyle yardımcı olursanız sevinirim

sorento: kiaya uğradım ellerinde araç kalmadığını söylediler ve haziran başında 7 koltuklu yeni kasa geleceğini söylediler.internetten baktım.iç kalitesi hoşuma gitti 7 koltukta cabası fakat dışı pek hoşuma gitmedi.belki üretileni farklıdır.son kasa olarak yollarda gördüğümüzün ise yine iç kalitesini beğenmiştim fakat dışı kötüydü bi albenisi yoktu.83bin gibi bir fiyat vardı ve 2.5 dizel motor olması hoşuma gitmişti.

captiva: capiva görüntü olarak güzel.7 koltuk var fakat normal insan sığarmı bilmiyorum.2 gün önce ankamall karşısındaki opise gittim iskitlerde.o sıra captiva yoktu.satılan bir araç vardı boya korumada bej renk onu gösterdiler.fakat arabada iç malzeme kalitesi kötü zaten alan kişi navitech marka tv dvd navigasyon sistemi taktırmış,orjinal cd çalar yoktu yerinde.aracın 7 koltuklu high modelini sordum.81bin fiyatı var.bana 78bine çekeriz gelecek olan partide dediler.ayrıca xenon basamaklar ve bikaç aksesuar hediye edildi.ama bej renk yoktu zaten tamda karar veremedim.bu arada chevrolet türkiye sitesinde konsept kısmında 2010 olarak orlando modeli gelecekmiş videosuda var baya etkileyici.

antara: captivaya bakarken antarayı gördüm opel tarafında.2007 den beri satılıyormuş bense daha yeni çıktı sanıyordum.dıştan güzel ama captiva kadar etkilemedi.ama iç malzeme kalitesi ve sunduğu donanım captivadan iyi.sadece cd çalar kısmını saymazsak.fiyatıda 84bin lira.bide captiva kadar cüsseli durmuyor.

kısaca özetlersem; bu 3ü arasında kaldım.fiyatlar aşağı yukarı aynı.motor seçenekleride aynı.benim aradığım görüntüsü donanımı malzeme kalitesi yüksek olsun,yeni teknolojıler sunsun,güvenlik hepsinde yakın.(donanımdan kastımda şu:sonuçta faklı özellikler olacak tabi ama çok fazla olursa yani birinde yeni teknoloji varken diğerinde olmazsa gibi).bide taktığım olay 7 koltuk olayı.

yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler herkese:)
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tdi olması şartmı. ben olsam alırım tsi tiguan bakarım keyfime. kiayı rakip olarak bile koymam vw yanına.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yakından incelemeniz sartı ile doodge nitro derim ...
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2010, 13:47:20 Gönderen: erzopelci »

fabialife

• Ziyaretçi
antara ile captiva benim bildiğim hemen hemen aynı araçtır, captiva daha ucuz olduğu için tercih ediliyordu.yeni gelecek modelleri beklesen iyi olur aceleniz yoksa.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar dizel olması şart bence.bu benzin fiyatlarından sonra zorunlu oldu.fiyat olarak aklımdaki rakam 70bin ile 90bin arası.2-3 bin yukarısıda olabilir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;74628
arkadaşlar dizel olması şart bence.bu benzin fiyatlarından sonra zorunlu oldu.fiyat olarak aklımdaki rakam 70bin ile 90bin arası.2-3 bin yukarısıda olabilir.

Forester aralarında en babası bana göre :ok:

Captivanın içi nerdeyse her yeri sert plastik pek hoşuma gitmedi benim:)

Forester ın on konsol birazda superB yi andırıyor:ok:

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
jip diyince benimde aklıma dizel geliyor, Subaru gerçekten bu konuda çok başarılı ama parçalarının pahalı olması ve bazı parçaların temininde sıkıntı yaşanması eksi yanları, gerçi siz son model alacağınız için parça sıkıntısı çekmezsiniz ama işçilik ve parça fiyatları malesef yüksek Subaru'nun. Siz bence 2.0 TDI VW bakın kendinize.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;74628

2,5 lt starex minibüs motorlu kia tsi tiguandan her şart altnda fazla yakacaktır. tüketim açısından şöyle söyleyim. 1,6 8v kullanıcısı idiniz yanlışım yoksa. tüketimini bilirsiniz. arkadaşm 1,6 8v leondan inip tiguana bindi leonu halen duruyor ama tiguan daha az yakıyor dye tiguan ile geziyor. tsi motoru küçümsemeyin bence düzgün kullanım altında ciddi ekonomiye sahip bir makine. bakım maliyetleride herhangi bir dizelden daha düşük olur. aradaki fiyat farkınıda hesaba katarsanız o araç iin en mantıklı seçenek oluyor.

ama şuda var. subaru forester ın bakım mmaliyetleri ve ikinci eli dokunmaz derseniz harike makine. geçen yozgatta bindim. motor cidi derecede sessiz ve titreşimsiz bir dizele göre çok başarılı ilk bindiğimde benzinli sandım sonra arkasına baktım boxer dizel yazıyor :)
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2010, 13:28:13 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yorumlarınız için teşekkür ederim.tiguanden vazgeçmemin nedenleri daha çok gözüme binek gibi gelmesi,sunduğu donanıma göre fiyatının çok olması ve yaklaşık 1650 kg ağırlığı 1.4 tsi motor kaldıramaz gibi geldiği için birde 2 aracımızın vw grupta olması nedeniyle farklı marka olsun istemem.

antarayı dışarıdan beğenmedim fazla ayrıca 5 koltuklu fakat iç malzeme kalitesi güzel.captiva ise dışı güzel 7 koltuk fakat iç malzeme çoğunlukla plastik.içi kaliteli olsaydı kesin captiva derdim.sorento ise haziranda yenisi geldiği için ellerinde yok görmediğim için bişey diyemem.

bu nedenle aradığım görüntüsü jeep gibi olsun,donanım ve iç malzeme kalitesi iyi olsun,yol tutuş güvenlik vs iyi olsun fiyat olarakta 90 bine kadar olsun.genelde alman markalar hariç çoğu markada bulabilirim gibi geliyor ama alman araçlarındaki rahatlık kalite bulunabilirmi orada şüpheliyim ve çekincelerim var???

bu düşüncelerle kafam çok karışık yine yardımlarınızı bekliyorum.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yazdıklarının alayıda fason araçlardır benim için, otomobilden pek farkları yok. Ama otomobilde almak istemediğine göre araziye çıkacandır demek ki, he işte o yüzden fason onlar.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakan ne önerirsin peki bu fiyata

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
honda cr-v ye ne dersiniz sıfırı ne kadar bilemem ama 2007 ve üstü yeni kasaları gayet güzel.
şu kasalar çok hoşuma gidiyor
http://www.sahibinden.com/hatasiz_!!!_2008_honda_cr-v-98WQQaXQQ21836855WQQpXQQdisplayitem
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2010, 14:24:16 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sayın Abim;

Bu yazdığın fason ötesi kendini 4x4 zanneden gereksiz taşıtlardır. Tabi adama kazık çakan fiyatlarıda göz önüne al.

Bak ben köy çocuğuyum sayılırım bir yerde, 2-3 tane 4 çekerimiz var, eldende çok geçti. Birincisi bunlara asfaltta binmek için para vereceksen sana acırım. 83 milyara 0 km 3.20d satıyorlar, halka hizmet, Hak'ka hizmet, mekanları cennet o Bavyeralıların... Bedava bedava.

Gelelim senin fasonistanlara, alayıda kıçımın kenarı. Haldex maldex, baksan yaklaşma uzaklaşma açısı yok, parça fahiş, fiyat fahiş, tip desen yok...

Tamamen araba sürmeye korkan garıları kazıklamak için geliştirilmiş tasarımlar. Madem "4x4" diye başlık açtın, ben anlarım ki sana 4 çeker lazım, doğru yerdesin o zaman. Zira asfaltta sürecek araban vardır diye düşünüyüorum.

Bak iki çeşit 4 çeker ile uzun yol yaptım, afedersin adamın anasını belliyor o yol, Fabiamı mumla aradım 205 beygir V6 Frontera'da, Fabiam var ya, asfaltta Cadillactır onun yanında. Virajlarda tik tik atıyon bilmem ne.... Bi ton ıvır zıvır, asfaltta bineceksen git araba al.

Gelgelelim araziye, aha bu yazdığın garı arabalarının eline verilecek ne kadar uzvu varsa Ford Ranger'ımızla veririm, o kadar iddialıyım. Makinede yükseklik var, e sürekli çamurda kayıyor, zart çamurluk ağaca çarptı, zurt kaydım arka kapak kayaya girdi... Parça gani... Gidip alıp geliyorum yine bizim arazide kendim montalıyorum.

Araba atletik, makine güçlü, şanzıman desen şanzıman, kıytırık öle eletronik manyağı sistemler değil, (diferansiyel kilidi elektronik gerçi) 4L mi 4L, 4H mi 4H, taktığın vitese göre yürür araba kafasına göre değil.

Ya gidip 2. el temiz bir Amerikan alacaksın tüplü, yada gerçek atletik, hizmet etmek için üretilmiş saf bir araç.

Gidip şunlara 70-80 lira verince kendini eleştirdiğinde uykuların kaçmayacak mı? Ben ne yaptım der adam kafayı yer akıl hastası olur. Alayıda sıpastık fason özürlü araçlar.

Gider erkek gibi bi Thunder alırsın, 35 milyarın cebinde kalır, nerede harcarsan harca. O yazdıklarına her tür arazide çakar. Makinesi yeter, direksiyonuna geçince gücü görüp hay an..... diyeceksin.

http://www.sahibinden.com/thunder_4x4_48_000_km_de_-56WQQaXQQ18105203WQQpXQQdisplayitem
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2010, 14:34:36 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;74654
yorumlarınız için teşekkür ederim.tiguanden vazgeçmemin nedenleri daha çok gözüme binek gibi gelmesi,sunduğu donanıma göre fiyatının çok olması ve yaklaşık 1650 kg ağırlığı 1.4 tsi motor kaldıramaz gibi geldiği için birde 2 aracımızın vw grupta olması nedeniyle farklı marka olsun istemem.

antarayı dışarıdan beğenmedim fazla ayrıca 5 koltuklu fakat iç malzeme kalitesi güzel.captiva ise dışı güzel 7 koltuk fakat iç malzeme çoğunlukla plastik.içi kaliteli olsaydı kesin captiva derdim.sorento ise haziranda yenisi geldiği için ellerinde yok görmediğim için bişey diyemem.

bu düşüncelerle kafam çok karışık yine yardımlarınızı bekliyorum.

öncelikle belirteyim hakanın görüşlerine katılıyorum. özellikle ranger bizimde şantiyelerde çok kullandığımız bir alet olduğu için çok iyi biliyorum ki kesinlikle arazide bineceksen çok sağlam iş yapar. asfaltta ise bende binek otomobilden şaşmama yanlısym.

ama ille cipimsi olsun iri yarı dursn falan diyrosanız tsi tiguandan çok daha iyi bir fiyat fayda endeksine ship 2. bir model yok o sınıfta.

ayrıca 1650 kg 150 bg çift besleme kamyonumsu torku olan motora vız gelir tırıs gider. benim tek fındık boy turbolu leonun bile yasal istiap haddi 1850 kg. (max yüklü ağırlık) nitekim fındık turbolu 122 lik passatımızda 1463 kg. (boş ağırlığı) önyargılara çok takılmayın sağlam makineler bunlar.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2010, 14:46:48 Gönderen: mayham85 »