škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Utanc verici bir Tablo, konu VW, Skoda ve Audi Servisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sayin arkadaslarim,

bir ara buraya yazmistim Farlarimda sorun var VW ile Avukatlik oluyorum diye. Konu benim icin daha bitmedi malesef, daha devamli bir sekilde ugrasiyorum.

Bi-Xenon Farlar´imda herhangi bir Ayarsizlik veya sorun var. Ben Korperatif davranip Xenon Farlarin parasini verecem takma parasinida siz karsilayin dedim ama VW Servisim kabul etmediyi gibi Farlari ben alirsam Aracin Farlarina Garanti vermeyeceklermis, nedeni ise benim alacagim farlar (Far ayni Model ayni Watt ve ayni Kelvin ölcülerine sahip sadece Osram yerine Philips taktiracagim) neymis Farin Kasasini eritirmis :++:. Kendi "Orjinal" dedikleri Fari satacaklar Fiyati ise 3 kat pahali. Benim buldugum Philips XenStart 4.300k´lik D1S 35Watt Far 39,90 €uro ve kendi sattiklari üstelik benim aracimdaki ayni Far Osram XENARC 4.300k D1S 35Watt´lik Ampül 199 €uro !!!!

Ondan sonra baska VW`lerde denedim sansimi ve hatta VW Servisin biri Araci 1 Günlük birakmami istedi, biraktimda ve sonuc hepsi "Farlarinizda hic bir sorun yok" dediler.

Almanya´nin büyük Araba üstüne Forum Motor-Talk.de sayfasinda yardim istedim Enistemin Xenon Farli araci ile yan yana koyup Fotograflar cektim. Dikkat cekici benim aracin Farlari Kirilmada yukariya dogru "Sönük" yaniyor hatta kirilmanin biri neredeyse hic görünmüyor ve Sag Farda Kör nokta var. Motor-Talk´daki yazanlarin hepsi "Lambalarda sorun yok" sorun "Sol Far gerektiginden Fazla Saga Sag far ise tamamen yanlis ayarli hatta asagiya dogru bakiyor" dediler. Ayrica Bi-Xenon Farlar Diagnoz Bilgisayar Cihazina baglanip ayarlaniyormus, ilk önce Bilgisayar baglanip Farlar "Sifir" Pozisyona getirilip daha sonra Tornavida ile ayarlanip o ayarlanma Bilgisayar ile araca tanitiliyormus !!! Ayrica Far Yüksekligini ölcecek cihazi cok saga sola kaydirdiklari icin Kör noktayi daha dogrusu Farin yukarida oldugunu görüyorlar ama Cihazi ortada tutturmaya calissalardi Sag Farin asagida oldugunu göreceklermis.

Simdi dikkat, bir cok VW, Skoda ve Audi Servisi olan yerlere gittim ve hepsi araci yanlis bir sekilde ayarladilar. Hepsi Bilgisayara bile gerek görmediler, Bilgisayar ile ayarlaniyor dedigimde "Bilgisayar ile Far ayarlanmiyor" dediler ben yalanci ciktim. Far ayarlama Cihazini "yanlis" kullandiklarini saymiyorum cünkü o dahada üzücü bir durum.

Motor-Talk´ta ayri Model senesine ait bir Passat Variant sürücüsü daha buldum ve irtibata gectim kendisi ile, oda 6 tane VW Servisine gitmis hepsi "Farlar en yükseke ayarli" demisler, 3 Hafta önce baska uzakta kalan bir Akrabasini Oto Tamirhanesine gitmis durum, Farlar asiri bir sekilde Asagiya bakiyormus:uhu:  Ayrica Motor-Talk´ta yazan herkez söylüyor VW, Skoda ve Audi Servisleri Farlari ayarlayamiyormus !! Bana kendim ayarlamami söylüyor ama bende ne VAG COM var ve nasil ayarlayacagimida bilmiyorum

Arastirmalar sonucu ADAC ve Auto Motor Sport arastirmalarinda VW Servisleri (cogu AUDI ve SKODA servisli oluyor genelde !) cok kötü Not aldilar.

Sali günü baska bir VW Servisinde Randevum var, aracin Farlar tekrar ayarlanacak, sizlere mutlaka yeniliklerden Haber verecem.

Yasin
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun üzücü bir durum, oradada var demek ki uyuzluklar.

Hau ab! diyip çıkası geliyor insanın :D

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;77287
Geçmiş olsun üzücü bir durum, oradada var demek ki uyuzluklar.

Hau ab! diyip çıkası geliyor insanın :D

:++::++:

Tesekkür ederim Hakan ustam,

gülünmeyecek bir konuda güldürdün ya beni allah senin yüzünüde güldürsün insallah
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 14:57:46 Gönderen: VW_Passat »
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun..Benim farları ayarlayabilen bilgisayarlı bir yere gidemedim henüz :D

Hau ab! he :++:  (google amca söyledi anlamını :D )
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;77291
Hau ab bedeutet: f*ck off!!!

:++:

Vala atacaklar siteden :D :D

Hooop! :sopa:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun bir tek orda yok bu durum burdada var.Adama diyosun sol taraftan ses geliyor abi yok normal diyor sonra gelde güven. .

Özel servislerede gösterseydiniz bi far ayarında garanti bozulmaz heralde.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Saygi deger arkadaslarim,

"Hau ab" kötü kelimeyi yok edeyim, kac git demektir (önüne baska bir kelime geliyor ama kötü söze girdiyinden yazmiyorum)

@kadir ustam,

burada malesef Türkiye´deki gibi Özel Servisler yok, kenardaki Tamirhaneye gittinmide Garanti gidiyor malesef.

NOT: Gecen sene Türkiye Aydin / LENA´yada göstermistim farlari ve oradaki usta Farlar cok yukariya bakiyor diye eline Tornavidayi alip Sag Fari asagiya dogru indirmisti :).

Kisaca bence Volkswagen daha dogrusu VAG Servisler Tamirhanedeki calisanlara bu tür kolay seyleri ögretmesi lazim diyorum.

Bakalim Sali günü umutlu bir sekilde bekliyorum, bu da olmazsa sonunda Araci Duvara sürecem alacam Tornavidayi elime Farlari gerektigi gibi Karsi aracin gözünü alacak bir sekilde ayarlayacagim ve ilk Polis Kontrol´de bu Fari ayarlayan VW Servisin adresini verecem :ok:

Saygilar

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Yasin

Çok üzücü ve bir o kadar da sinir bozucu bir durum...Umarım en kısa sürede farların düzelir...Skodaforumunu VW-Skoda-Audi ÖZel servisliğini yapan Şahkan Otomotiv ustaları da takip ediyor DH'ye koyduğun video ve resimleri buraya da eklersen ustalar sana yardımcı olucaktır ;) Ellerinde hiç bir VW servisinde olmayan far ayar cihazı var öyle bir ayarlıyorlar ki mükemmel oluyor ;) Eğer yaza kadar düzelme olmaz ise Şahkan Oto'ya gösteririz garantine de birşey olmaz.Olsaydı bizimkine olur du o kadar oynandı araba ile :D :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;77386
Yasin

Çok üzücü ve bir o kadar da sinir bozucu bir durum...Umarım en kısa sürede farların düzelir...Skodaforumunu VW-Skoda-Audi ÖZel servisliğini yapan Şahkan Otomotiv ustaları da takip ediyor DH'ye koyduğun video ve resimleri buraya da eklersen ustalar sana yardımcı olucaktır ;) Ellerinde hiç bir VW servisinde olmayan far ayar cihazı var öyle bir ayarlıyorlar ki mükemmel oluyor ;) Eğer yaza kadar düzelme olmaz ise Şahkan Oto'ya gösteririz garantine de birşey olmaz.Olsaydı bizimkine olur du o kadar oynandı araba ile :D :D

Sercanim, Sahkan Oto´ya buradan cok Tesekkürlerimi diliyorum. Onlarda bir kac yorum yazsa (nede olsa bu is ile ugrasiyorlar) sevinecem gercekten. Herkezin degerli yorumlari benim icin cok önemli.

Videolari ve Foto´lari buraya koyuyorum !

Sol taraf Passat Variant  Bi-Xenon ve Sag tarafta Honda CR-V Xenon Farlar, benim Farlar Honda  CR-V´in kinden daha yüksek ama (Enistemin degimi) Silik gösteriyor  yukariya dogru.

Honda CR-V Resimleri, Far  gercekten düzgün bir Sekilde isigini yakiyor ve benim aracimdaki gibi  silinik göstermiyor !!!

Passat Variant´in Bi-Xenon  Fari !!! Kör Noktayi Honda CR-V ile Karsilastirin ve Lambanin üst  seviyesini Honda ile karsilastirin. Honda´da dogru düzgün isinlatiyorken  benimkinde Lamba karariyor !!!

Her iki arac D1S Farina tipine  sahip. Honda CR-V´nin Fari sanirim Normal seviyede ayarli. VW Servisleri  dedigi gibi benim Far Maximum bir sekilde ayarli oldugu halde böyle  gösteriyor. Sonuc ne yaparsam yapayim ayni olacak !!! Bence Volkswagen  Far Kasasinda birseyler degistirmis, baska bir sey göremiyorum.  Farlari´da degistiriyorum, Philips XenStart 4.300k´lari takacam

iki aracin Farlari Video Görüntüsü:
http://www.youtube.com/watch?v=Q1Yi2DTHEBI

Gece sürüsü Video (Dikkat Yagmurlu oldugu icin Isaretler isil isil Parliyor !!!)
http://www.youtube.com/watch?v=I4ODcw2sn70

Dikkat, Motoru calistirinca Farlari yakinca, Far Motoru Farlari Ayarlanmis Pozisyona getirirken Sol Far takiliyor !!! Bunu her zaman yapmiyor tabiki onun icin VW`ye götürdüyümde inanmiyorlar :(
http://www.youtube.com/watch?v=eEcKY2E4veM

Simdiden Herkeze Tesekkür ederim :ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesin bir sorun var..Öyle görünüyor.O kısımda karartı var..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yasin bana sorarsan sol mercek gayet güzel ve mercek kırılma noktası çok güzel o sol taraftan sağa doğru bak ışık birden yukarı çıkmış o kırılma noktası ordaki karanlık görüntü normaldir ;) Ancak sağ mercekte bir sorun var far kırılmıyor tahminimce içinde ki bu kırılmayı sağlayan perde de sorun var sağ merceğin normalde sola göre çok daha kalkık durması lazım...Audi forumundakiler sanırım sol merceğin o yukarı kalkan kısmından huylanmışlar o normaldır...

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yasin,

Bu da bizim xenonlar gördüğüm gibi sol merceklerimizde ki kırılma aynı ancak sağ merceğin de yukarı kırılması gerekirken senin ki aşağı iniyor :S

sağ mercekten çıkan ışık dümdüz gelirken yukarı çıkıyor ;)

Duvara uzakken kırılmalar öyle görülürken duvara yaklaştıkça da düzelir :D

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=3809&page=2
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 21:15:02 Gönderen: srcn09 »