škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Utanc verici bir Tablo, konu VW, Skoda ve Audi Servisi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet yeni bir VW Audi Servisi yeni bir umut ama malesef yine ellerim bos döndüm :(.

Farlar güzel ayarliymis, Üreticinin ön görüldügü gibi ayarlanmis. Simdi sorun kimde bendemi yoksa Servis´temi ???

En sonunda cildiracam soyunup Protesto cekecem VW´yi, Araci´da yakacam Wolfsburg´un önünde :ban::ban:

Evet yorumlar bekleniyor, her gittiyimde Farlar Ayarli diyorlar. Sag Far kirilmasi asagida (yada yok !) Sol Far yukariya dogru ayarli bana hersey tamam diyorlar. Gercekten Arac 5 Aylik olmasa geri vermeyi yada Satmayi düsünüyorum, hatta AUDI ve VW ailesinden bir daha birsey almayacak sekilde ama malesef Arac 5 Aylik ve zarari ve deger kaybi cok yüksek :(

Saygilar
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet konuyu tekrar yukariya tasiyorum,

Alman Motor-Talk.de sitesinde Audi Forumundaki acilmis Audi Xenon Far konusuna yazmistim ve bugünkü olaydan sonra Motor-Talk´da bir üyeden yardim aliyorum ve kendisi bu Farlari gerektigi gibi ayarlayacak :ok:. Kendisinde VAG-COM mevcut ve Düz beyaz duvar ve düz zemin mevcutmus, ve o cektigim Resimleri gördü ve gerektigi gibi Farlara ayarlama yapacak :ok:. Hayatimda ilk defa Motor-Talk sitesinden bir Üye ile bulusacam, bu Hafta benim ve onunda zamani olmadigi icin (is cikisindan sonra baska kisilere VAG COM ile kodlama yapiyormus) is Haftaya kaldi. Kendisi bana Haber verecek ne zaman geleyim diye, ayrica beni Aksam bekliyor Problem ile ilgilenebilmesi icin.

Bu cok Yardim eli cok iyi oldu, kafayi yiyecektim gercekten....

Saygilar
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;78056
aynı fara sahip başka bir araçla kıyasladınızmı hiç?

kiyaslandi hemde VW, AUDI ve SKODA Servisinde :ok:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: VW_Passat;78063
kiyaslandi hemde VW, AUDI ve SKODA Servisinde :ok:
aynı sonuç çıkıyorsa %100 farlar hatalı. geçmiş olsn :(

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;78067
aynı sonuç çıkıyorsa %100 farlar hatalı. geçmiş olsn :(

orada sadece benim Sikayetim üzerine Farlar karsilastirildi. Sonuc benimki Sarimsi yaniyor digeri Beyaz !!!! Yükseklik ayari vs. bakilmadi ki adamlar bakmiyorlar bile Yüksekliyi, hep iyi diyorlar

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İzin sırasında TR ye gelicekseniz burda baktırın derim en kötü ihtimal.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar,  Allah bu VW Servislerin hepsinin cezasini versin. Bir ise yaramayan  zavallilar, Araba tamir ediyorum diye araclarimizi kimlere emanet  ediyoruz herkez görsün ve örnek alsin !!! Servisinizi iyi secin,  gerekirse Türkiye´de ÖZEL Servislere gidin. VW ve AUDI Servisleri  utanmalari lazim. Simdi kimse bana haksizsin demesin, ben 5 Ay Madur  kaldim, 5 Aydir Avukat VW Servisleri ugrasiyorum. Düsünün salak gibi her  defasinda gidip Far ayari diyorum onlarda tamam ayarli diyor hatta bir  tane Servis Far ayarlari sorun olmadigini sorun Farin gücünde oldugunu  dile getirdi.

Bugün Motor-Talk´daki üye Rainer  (Rowdy_ffm) ile görüstük, kendisi cok iyi biri (Müzik ile ugrasiyor ayni  zamanda  ). Passat´i Garajina soktuk (tabi Audi A4  Avant 3.0 TDI Tiptronik araci ilk önce Garajdan cikti  ). Sonra Rainer benim araca bindi Araci  kaldiramadi, El frenini bulamadi   neyseki biraz arac nasil kullanilacagini  gösterdim  . Garajda tüm ufuk cizgileri vs. duvara  yapistirmis (gercekten cilginlik bu). Benim arac ile 5 metre geriye  gitti Arabadan indi aman tanrim benim Aracin farlari coook asagiya  bakiyormus  . Adamin Audisindeki ufuk cizgisinden  bile asagida !!! Passeratimden indi ve gösterdi sorun nerede oldugunu;

1. Sol Far Sag fara göre yüksek ama yeterli Yükseklikte degil,  yani Sol farda cok alcakta
 2. Sag Far Sol Fara göre cok alcakta
 3. Sag Far Sol tarafa bakiyor, böylelikle Far kirilmasi görünmüyordu  
 4. Her iki Far´da cok alcakta ve yanlis  ayarlanmis !!!

Hepsi Profesyonel sekilde duvarda cizgiler ile  ayarlandi. Ayarlama 2 dakika sürdü, adam tüm Tesisati Garajina kurmus.  Düsünün hic bir TÜV cihazi gerekmeden ayarladik Farlari. 1cm felan  Asagida degilmis farlar epeyce büyük bir Fark ile asagidaydi !!! Farlari  ayarladiktan sonra Rainer´e sordum VW Servisi aptalmi diye sordugumda  "evet dedi"  . VW´nin Far ayarlamada ciddi bir sorunu var.  Fari ayarlarken TÜV Cihazini yanlis tutuyorlarmis, ögle yanlis  tutuyorlarmis ki (kendi tespiti) TÜV Cihazi Sol Far kirilmasini  aliyormus ve böylelikle Sag Fari yüksek ayarli olarak görüyorlarmis   . Kendisi artik bu Yöntem ile aracin Farlarini ayarliyormus.  Adama tüm olayi anlattim adam güldü Servis icin. Tabi bir tavsiyesi  oldu oda Osram´i söküp PHILIPS XenStart 4.300k al dedi (Osram 4.150k  bilmeyenlerin haberi olsun !) veya PHILIPS UltraBlue 6.000k önerdi.  Ayrica Audi´sinin Xenon Mixibabys 6.000k Farlarini gördüm, Farlari  Bembayiz cok Güzel (gercekten Gün isigi) ama kendisi Farlardan memnun  degil. Simdi Amerikadan getiriyormus E11 TÜV denetimli D2S (D1S Adaptörü  almis) 6.000k ve 3.400 Lumen (4.300k 3.200 Lumen  ). Mallari Amerikadan geleceyi icin biraz uzun  sürecek dedi, en kisa zamanda eline ulasacakmis ve Resimleri  Motor-Talk´a ekleyecek. Audi´deki CommingHome & LeavingHome hosuma  gitti, Xenon Far yerine Sis farlari yaniyor  . TT S-LINE Direksyonu taktirmis (Kulakciklarida var), araci  yakindan inceleme firsatim oldu. Ici Passat´a göre cok dar, Passat yayla  gibi kaliyor A4´ün yaninda  . Ayrica Fari kendim duvarda nasil ayarlayacagimi gösterdi ve  hangisi asagi yukari saga sola ayarlandigini gösterdi  

Neyse kendisine Bahsis verdim (sevincimden ellini  öpesim geldi acikcasi  ), vedalastik ve Motor-Talk´a mutlaka bildir  dedi sonucu.  

Arkadaslarim ve Ustalarim,

geceleri  Yeni aracim ile Körü körüne gidiyormusum gercekten. Arac ile Otobana  cikmadan önce cok karanlik bir bölüm vardi, allahim inanamiyorum en  uzaktaki Isareti okuyabiliyorum  . Menzil o kadar uzunlasti ki geceleri kendimi  Karanlikta hissetmiyorum artik, sag taraftaki Isaretler o kadar  Parliyor ki artik gözümü aliyor Parlakligindan diyebilirim. Kendimi Kara  deligin icine giriyormus hissi tamamiyle gitti (menzil uzunlastigi  icin). Simdi eski Aracim gibi Farlar cok iyi, sadece eski Fara göre  Sarimsi gösteriyor. Bunuda yakinda alacagim Xenon Far ile cözecegiz  . Bi-Xenon Farlar artik amacina ulasti, cok uzak bir  mesafeden Isaretler okunuyor, üstteki Trafik Tabelalari eski ayar ile  hic okuyamiyorken (gecerken dahil) simdiki Ayar ile piril piril  parliyor. Eski ayar ile Viraj Farlari devredeyken görüyordum simdiki  ayar ile eski Passatimdaki gibi artik zor görünüyor (isik kirilmasi saga  sola dönerken görülüyordu yerde, Far yakin mesafede oldugu icin).

NexX, Mert abim, diskriminant ve Xenon Sürücüleri, bu Farlarin  kiymetini bilelim. 5 Aydir kör geziyordum, bugünkü ayardan sonra A3  Frankfurt - Würzburg Otobaninda tam gaz gittim  , menzil o kadar uzunlasti ki size anlatamam.  Eskiden 50 Metre (hissetme) olan menzil simdi cok uzun . En üst´te  asilan Tabelalar bile cok uzaktan parliyor ve onun sayesinde nereye  gideceyimi görüyorum  . Herseyi okuyorum, artik. Eve geldim Babami  Otobana cikardim birde ona gösterdim, acikcasi oda sevindi ve iste simdi  nihayet eski aracindaki gibi oldu Farlar dedi. Tabiki VW´nin yaptigina  inanamiyor oda.  

Evet Haftaya Cumartesi Fischer + Kutger´de  Tekerleri degistirmek icin Randevum var, benim araca bakan ve Farlarda  sorun olmadigina 100% emin olan, hatta Avukatinada 100% hata olmadigini  söyleyen elemani VW / Audi Fischer + Kutger´e sikayet´te bulunacam, tüm  gerekeni yapsinlar !!! Daha sonra VW Müsteri hizmetine yazacam ve 5 tane  VW Servisin Adresini ve adini verecem ve kücük bir Far ayarini  yapamiyor diye e-Mail atip Sikayet´te bulunacam. Düsünün Almanya´da  VW´nin Merkezinde yasiyorum 5 Servis hic biri bir Fari ayarlayamadi !!!  Allahin normal VW Servisinde calismayan normal bir insan bu Farin  ayarsiz oldugunu görüyor ve ayarliyorken VW Servisleri elindeki TÜV  Cihazi´ni nasil kullanacaklarini bile bilmiyorlar. Malesef üzücü bir  durum.

100% Kusursuz bir Passat bindiyim icin artik duva  ediyorum !!! Hic bir sorun yok artik  

Saygilar Yasin
« Son Düzenleme: 13 Mart 2010, 01:08:39 Gönderen: VW_Passat »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yasin bey kardeşim geçmiş olsun diyelim öyleyse :D

Kazasız belasız...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kazasız belasız inş.bende şu ana kadar sadece skoda servislerinde problem olduğunu düşünüyordum demek ki vw ve audi de bile normalmiş bunlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.sorunu çözdüğüne sevindim.şimdi arabadan daha fazla zevk almaya başlarsın.
cins her yerde cins tir bu olay bunu anlatıyor.Allah işi bilen ve işinden anlayan  insanları karşımıza çıkartsın.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün ögrendiyim Far ayarlama cizgilerini bugün aynisini kendi Garajimda uygulayacam. Gece Resimleri ve Garajda yapilmis cizgilerin Resmi ekleyecem....

Herkeze iyi dilekleri icin cok Tesekkür ediyorum.

Simdi Araba sürmek daha´da zevk veriyor en cokta ön farlarin daha iyi calistigini bilmek insani mutlu ediyor.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DIY  işler avrupada  servis  ötesi diye biliyorum :)

geçmiş olsun  şimdi keyif sürme zamanı :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun yeni farlarınız:)

Biz 4300K yı iyi bilirdik orda adamlar buna kötü mü diyor yani? :D