škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Almanya'dan alınık xenon hid kit hk.

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı assembly9

• Fi®eBaLL
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;80587
Aslında belki direksiyon başından farkını görmek zor olur ama fizik kuralı olarak 4300 daha iyi aydınlatır. 6000'de ben bir zafiyet görmedim gerçi, her tür hava şartında halojenden iyi. Bir de far orijinal mercekli olunca zaten sonuç güzel oluyor.
Hocam neden peki K düştükçe aydınaltma daha iyi oluyor sanki yükeldikçe daha iyi görüş olur diye biliyodum ben...
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: assembly9;80594
Hocam neden peki K düştükçe aydınaltma daha iyi oluyor sanki yükeldikçe daha iyi görüş olur diye biliyodum ben...

O da bir yere kadar. Parabol grafiği gibi düşünürsen, X ekseninde K değerimiz (kelvin) olsun, Y ekseninde ise aydınlatma gücü olsun, 4300K civarları tepe noktasıdır.

8-10K falan artık artistiğe döker işi, sırf kendi görüntüsüne çalışır, göstermez :lol:  

Ama ben artizim yakınca arctic buz gibi dursun dersen 4300K öyle değildir, xenon olduğu pek belli olmuyor benimkisinin karşıdan bakınca.

Biliyorum zira kankamın Ford'unda 8000K xenon var, yüzlerce km sürmüşümdür arabasını ne zaman benimkine geçsek (gece çıkarız biz dışarı genelde bi onun bi benim arabayla) stad projektörü gibi gelir ona. Hele yağmur falan benimkiyle çıkma sebebidir. :lol: :lol:

İşin bilimsel açıklaması için Hz.Google'a danışabilirsin :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;80608
O da bir yere kadar. Parabol grafiği gibi düşünürsen, X ekseninde K değerimiz (kelvin) olsun, Y ekseninde ise aydınlatma gücü olsun, 4300K civarları tepe noktasıdır.

8-10K falan artık artistiğe döker işi, sırf kendi görüntüsüne çalışır, göstermez :lol:

Ama ben artizim yakınca arctic buz gibi dursun dersen 4300K öyle değildir, xenon olduğu pek belli olmuyor benimkisinin karşıdan bakınca.

Biliyorum zira kankamın Ford'unda 8000K xenon var, yüzlerce km sürmüşümdür arabasını ne zaman benimkine geçsek (gece çıkarız biz dışarı genelde bi onun bi benim arabayla) stad projektörü gibi gelir ona. Hele yağmur falan benimkiyle çıkma sebebidir. :lol: :lol:

İşin bilimsel açıklaması için Hz.Google'a danışabilirsin :)

12 K nın en performanslı olduğu zaman hiç ışık olmayacak zifiri karanlık ve yağmurda olmayacak o zaman:D:D

Bizde 4300 K ya geçicez slim balast olacak ama bu sefer bakalım uygun fiyata bulamıyoruz bir türlü. .

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: fmaka;80539
bende ya şahkan otoya soracağım temin işini yada hepsi buradaya yazdıgım cevaba göre yol alacagım
bende 600 ile 4300 arasında kaldım. bi gece görüntüsünü görsem tecrübe etsem çok iyi olacak ammaaa imkaan yok.

Serhan USta'nın bir üsrt mesajda yazdığı gibi Hepsiburada.com da ki ürün gerçek Space marka olmayabilirmiş üretici firma MODACAR yazıyor oysa ki VW üretiyor bu markayı...

Ben 4.300K ve 6.000K kullanan aynı iki araca bindim bir ara 6.000K için de resim çekerim 4.300K daha beyaz ve daha parlak yanıyor 6.000K ise maviye çalıyor ve parlaklığı düşük gibi geldi, Tavisyem 4.300 veya 5.000K 'dir

4.3000K Xenon

Bizde mercek beyaz görünürken bazı bakış açısına göre masmavide oluyor bu da 6.000K H7 yol da çekilmiş resim isterim arkadaştan çekerse bende eklerim bura

4.300K Xenon mercek görüntüsü

« Son Düzenleme: 09 Mart 2010, 18:22:25 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benm yolda gördüğüm hafif mavimsi olanlar 6000 k demekki.
olay bitmiştir. 4300 yada 5000 k alalım
şansa ne çıkarsa hepsiburadaya müracaat.
sonucu burdan bildiririm

peki far yada far tasında herhangıbır kesme biçme yapmadan takılıyor değilmi sonrasında su alma toz girme bigi sorunlar çıkarmı?
iyi bir elektrik ustası lazım birde...

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzay Oto nun kendi web sitesine girdim Space markayı aynı zamanda Moda Car da dağıtıyormuş yani hepsiburada.com da ki orjinal Space eğer İsanbulda iseni Şahkan Oto 'dan alın derim yoksa Hepsiburada dan Space marka almak daha mantıklı gibi ;) 4.300 ve 5.000K olması bile ayrı bir güzel olsa gerek :)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
istanbulda değilim ordan alma imkanım da olmayacak.
onun için burdan ilgi ve alakasından dolayı şahkan otoya teşekkrler.
srcn09 sanada teşekkürederim.
keşke aynı şehirde olsaydık ne iyi olurdu...
sanırım h.buradadan alacağım.

Çevrimdışı rcp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben de 2 yıldır xenon kullanıyorum.ampullerim bitti sarı yanmaya başladı.
bi çift ampul 50 tl.
sadece ampul mü değiştireyim yosa hepsiburadadan space marka kit mı alayım diorum.

karar veremedim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: rcp;80886
arkadaşlar ben de 2 yıldır xenon kullanıyorum.ampullerim bitti sarı yanmaya başladı.
bi çift ampul 50 tl.
sadece ampul mü değiştireyim yosa hepsiburadadan space marka kit mı alayım diorum.

karar veremedim.

Balastlara güveniyorsan (iyi bir markaysa) sadece ampul al derim.

Çevrimdışı rcp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
balastlar 2 yıldır hiç sorun çıkarmadı.
6000k kullanıyordum.memnundum.
4300 k alsam nasıl olur diyorum.
6000k ve 4300 k arasındaki fark nasıl acaba.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: rcp;80904
balastlar 2 yıldır hiç sorun çıkarmadı.
6000k kullanıyordum.memnundum.
4300 k alsam nasıl olur diyorum.
6000k ve 4300 k arasındaki fark nasıl acaba.

4300 daha sarımsı, 6000 serisi beyazımsı mavi, 4300 aydınlatması daha iyi her koşulda...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6000 var memnunum, 4300 K olsa iyi olurdu ama olsun şimdilik bozulana kadar devam ederim..

Soğukta 3-5 kez kesme yaptı sağ far ampulüm..Kapatıp açınca düzeldi..

Almanya'da satan yer varmı bilemiyorum ama :D Philips , Osram tercih edilmeli bana göre..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı rcp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;80905
4300 daha sarımsı, 6000 serisi beyazımsı mavi, 4300 aydınlatması daha iyi her koşulda...

bu gün komple kit aldım.

8000k.

bi tarafa 6000 diğerine 8000 taktım.
8000 daha parlak beyaz geldi.
mercekler xenon mercek olduğu için ışığı daha çok topluyor.
helojen mercek olsaydı maviliği belli olurdu.

mercek tipi de önemli bir faktör.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün hburdada aldıgım kiti taktık.4300 k sadece gündüz deneme imkanım oldu.görüntü olarak osram nb den kat kat güzel.gece perormansını ve imkanım olursa fotografları paylaşırım.

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HAyırlı Olsun resimleri bekliyoruz ;)