škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yazlık lastikte en iyi marka...?

osiiso · 23 · 11462

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, aracıma yazlık lastik almak istiyorum, yalnız karar veremiyorum,
Goodyear, Michelin, lassa .... vb
Fikir, öneri ve görüşlerinizi bekliyorum...

Gönlüm daha çok Michelin den yana, bilmiyorum niye...:kart:
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu marka iyidir demek yanlış olur.

Her markanın her ebatında değişik test sonuçları görülmekte.Örneğin Michelin 185 60 15 'de başarılı çıkmışsa, 195 55 15'de biraz daha kötü sonuç alabiliyor.

Hankook normalde pek tutulmayan ucuz lastik gibi görünsede bazı model ve serileri üst sıralara çıkabiliyor.

Markaları sıralamak bile yanlış olur.Bu şekilde "hangisi iyi marka" demek yanlış.

Ama bilinen en iyi üreticiler, Michelin,Goodyear,Continental,Pirelli,Bridgestone,Nokian gibi...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Her yerde söylerim, bu konuda forumda ansiklopedik bilgide var;

53.000 km'mize girdik Continental EcoContact 3 kullanıyorum ve lastik 5 yaşından gün alıyor, içinde 5 yaşının. Nerelere vurduğumu ahali bilir. (185-60-14)

Ses yapar ama :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Conti konusuna girme Hakan :D Ben destan yazıcam bu lastik hakkında :D Eco contact3'ler efsane lastik bence..Hiç bu kadar memnun kaldığım bir lastik olmamıştı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sıfırına gücüm yetmez.ama bi lastikçi tanıdık var düşürürse çıkma olarak takacam şu contileri

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım toyota corolla 1.6 elagant 2007 model
lastik ölçülerim 205/55/16
Performanslı araç kullanmayı severim,
Ama hız merakım çok yok,
Bu şartlarda hangi marka bana uyar...
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
195/65/15 91 V ebatında primacy hp ve son 1 senedir energy saver kullanıyoruz 2 sindende memnunuz sorunsuz güzel lastikler hakan abi conti den bahsetmiş conti 50-60 bin gider michelin 40-45 bin gider yumşak olduğu için çabuk biter ama ses yapmaz performanslı kullanımda sorun yaratmaz babamda çok atraksiyon araya birisi ordan biliyorum:D

Birde not düşeyim hız koduna göre lastiklerin hamurlarıda değişiyor H kodlu energylerin ses yaptıkları söyleniyor ama bizde herhangi bir sorun olmadı:ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;81457
Aracım toyota corolla 1.6 elagant 2007 model
lastik ölçülerim 205/55/16
Performanslı araç kullanmayı severim,
Ama hız merakım çok yok,
Bu şartlarda hangi marka bana uyar...

Aynısı dayımda var, michelin 'in en son çıkan modelini kullanıyor.Oldukça memnun..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Amcamın Audi'sinde Michelin Primacy HP var bu arada belirteyim çok sessiz ve müthiş yol tutan bir lastik, gerçi arabada yol tutuyor ayrı meselede, ona Primacy almıştık bakım için geldiğinde, 240-250 dönüyordu araba otoban virajlarında. Çokda sessiz bir lastik. Ama zengin işi çabuk biter-bitiyor hatta amcamın tüm arabalarında Michelin olur ve çabuk biter. Kolay balonlar köye sokunca :)

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;81439
Conti konusuna girme Hakan :D Ben destan yazıcam bu lastik hakkında :D Eco contact3'ler efsane lastik bence..Hiç bu kadar memnun kaldığım bir lastik olmamıştı..

Ahhh ahhhhhhh dışı seni yakar içi beni bu contilerin Gökhan. bu lastikten başta hakan ve sen neredeyse her kes memnun tek şikayetçi benim sertleşip ses yapıyor diye.
benim arabanın ayağındaki contınental ecocontact3 lastik vardı 47.000 km.de 2006 ortası üretim hafta sonu onları söküp yine 4 tane aynısından (185-70/14 390 liraya peşin ) taktırdım.
diyeceksin şikayetçisin madem niye taktırdın?
birincisi benim ebat kartal lastiği ebadı olduğu için altarnatif çok fazla değil
ikincisi zaten yılda 8-10.000 km.yapıyorum 2 yıl bu lastikler sorunsuz taşır beni o zamana kadar anca sertleşir. bu arada da ben zaten arabayı satarım diye düşündüm.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;81553
Ahhh ahhhhhhh dışı seni yakar içi beni bu contilerin Gökhan. bu lastikten başta hakan ve sen neredeyse her kes memnun tek şikayetçi benim sertleşip ses yapıyor diye.
benim arabanın ayağındaki contınental ecocontact3 lastik vardı 47.000 km.de 2006 ortası üretim hafta sonu onları söküp yine 4 tane aynısından (185-70/14 390 liraya peşin ) taktırdım.
diyeceksin şikayetçisin madem niye taktırdın?
birincisi benim ebat kartal lastiği ebadı olduğu için altarnatif çok fazla değil
ikincisi zaten yılda 8-10.000 km.yapıyorum 2 yıl bu lastikler sorunsuz taşır beni o zamana kadar anca sertleşir. bu arada da ben zaten arabayı satarım diye düşündüm.

Ses vardır doğrudur, ben alıştığımdanmıdır nedir pek sesi duymuyorum.Önemli olanın yol tutuş ve aşınma olduğunu düşünüyorum.O yüzden en iyi tercih yapmışsın abi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Abi ses yapar, cidden yapar ama ben her yerde derim sağlamlığını seviyorum diye. Pütürlü asfaltta hele okur adamın kulağına :)

Ama çok sağlam nalet ve cidden yola basıyor ıslakta falan çok iyi. Sessiz sedasız gidicem diyen kullanıcıya gelmez, benim zaten pandizot kapı döşemesi titretmeden dinlemeden gittiğim yol yok :D

Havalı kornaya asılıp dümdüz giden kamyoncu adamı bile duymuyorum soradan anlıyorum :lol:

fabialife

• Ziyaretçi
zaten beni delirtende o yol sesi arkadaş. ayda bir Alanya dan ıspartaya gidiyorum, Isparta yol sapağına kadar yol otoban gibi sadece hafif bir motor sesi geliyor. yolculuk gayet güzel, amma velakin Isparta yoluna saptınmı (bir de yola yazın mıcır döktüler asfalt tamamen dişli) o ses konkosör tesislerinde bile yok, dayanmak mümkün değil. bir de bende kulak rahatsızlığı var.
yoksa arabanın orjinal lastiklerinde eskime problemi yok, 20.000 km. daha giderdi.
sağlamlığı, 70 yanak olmasına rağmen yol tutuşu güzel. bence michelinden bile iyi lastik.
yanaklardan hafif çatlamaya başlamıştı.
şu anda aynı yolda yeni lastikler eskisinden daha fazla ses yapıyor, biraz kullanıp taban alışınca değişirmi bilmiyorum.
garip ama sökülen lastiklere baktım tabanları falan hamur gibi yumuşak sıfır takılan lastikler eskilerden çok sertti.
yenilerin 2 tanesi 2009-45 hafta, 2 tanesi 2009/41 hafta çek cumhuriyeti üretimi idi.
zaten portekiz ve çek üretimi oluyormuş (en azından benim ebatlar) birkaç yerde baktım hepside çek üretimi. ( skodadan dolayı uzaktan bir akrabalığımız var dedik bunları taktık)