škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yazlık lastikte en iyi marka...?

osiiso · 23 · 11446

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pütürlü asfaltta ses geliyor doğrudur ama hepsinde ses gelmezmi, ben her türlü aracın içinden gelen sese taıkılıyorum  beni rahatsız eden bir sesini pek hissetmedim..Bir ara michelin takıp denesekmi acaba :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin Primacy Hp elimdeki resmi karşılaştırmalarda hakikaten çok başarılı kuru zemin performansı sunmuş. Aslına bakılırsa resmi disiplinler içinde rakiplerinin gerisinde kaldığı alan sadece ıslak zemin performansı. O da gene emniyetsiz veya başarısız falan olduğu için değil. Yalnız başlıca bazı rakiplerinin gerisinde kalmış.

Bir de Michelin'in testlerini inceleme imkanı bulduğum 3 lastiği de (yazlık Primacy Hp, Energy Saver ve kışlık Primacy Alpin) söz konusu karşılaştırmaların açık ara en düşük sürtünme dirençlerini sunuyor. Yani Michelin lastikleri yakıt tüketimi bakımından rakiplerinden üstün. Tabii karşılaştırmalarda yer almayan diğer bazı istisna rakipler olabilir. (Goodyear efficientgrip gibi) Ama Michelin istikrarlı bir şekilde bu 3 lastiğinde de çok düşük sürtünme değerleri elde etmiş. Takdir etmemek elde değil.:ok:
« Son Düzenleme: 16 Mart 2010, 23:54:19 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30.000 kmdir kullanıyoruz,çok memnunuz...

Bu arada bu lastik dört mevsim lastiklerden.
Kar performansıda azımsanamıyacak kadar iyi.

Yol tutuşu çok güzel,virajlara dengeli sokturuyor arabayı.

Tek sorun biraz yumuşak olması.
Ancak kaldırımlara çok sık çıkmadıkça ve bozuk yollarda çok fazla kullanılmadıkça sorun olmaz
« Son Düzenleme: 17 Mart 2010, 00:02:18 Gönderen: Can »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 mevsim tabiri bizde ayağa düşmüş durumda. Gerçek 4 mevsim lastiği bambaşka bir olay; öyle ki, gerçek 4 mevsim lastiği görüp kullananımız çok azdır.

Satıcılar kışlık lastiğin yazın kuru asfalt üzerinde, yazlık lastiğin ise kışık karda fiziki olarak "bulunabileceği", "dönebileceği" gerçeğine dayanarak her lastiği 4 mevsim olarak nitelendirebiliyor. Kışın kış lastiği takmazsanız aracınızdaki mevcut lastik 4 mevsimliktir; onlara göre olay bu...

Bir arkadaşımın aracına 2 adet Michelin Alpin alınmış ve önlere takılmış. Arkada ise bitik durumda ve önlerden farklı ebadlarda yazlık lastikler var. "Anam ne oluyor" deyip arkadaşa durumu açıklamaya çalışırken (hem 4 tekere birden iyi durumda ve mümkünse aynı model lastik takılması gereği hem de bütün tekerlerin aynı ölçüde olması gereği) arkadaşın ağzından başka bir bakla çıkıverdi. Neymiş efenim, önlere takılan Michelin Alpin lastikler 4 mevsimlikmiş; yazın 2 tane daha alıp arka tarafı halledeceklermiş...:boks:

Michelin Alpin'i de "4 mevsim" lastiği diye öğrenmiş olduk artık, ne diyeyim.

==========================

Gerçek 4 mevsim lastikleri çok sapık desenli, gerçekten ilginç lastikler. Ayrıca ne yazın yaz lastiğinden iyi performans sunabilir, ne de kışın kış lastiğinden... (gene de kışın sundukları performans yazlık lastiklere göre çok daha başarılı, takdire değer cinsten)

Buyrun bir de referans alınabilecek başarılı bir 4 mevsim lastik resmi ekleyeyim.

Hankook Optimo 4S

« Son Düzenleme: 17 Mart 2010, 00:17:02 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Murat ERGİN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.avantajbilgisayar.com
TOYO bir bak derim modellerine özelliklede bu. Tabi Yazlık - ıslak ve kuruda mükemmeldir(4 sene kullandım bunu).sağdece performans değil yol tutuşta güzel ama 4 mevsim dersen unut gitsin.

195x50x15 Toyo Proxes T1R Tire

« Son Düzenleme: 17 Mart 2010, 00:30:54 Gönderen: Murat ERGİN »

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Çok uzun zamandır Mıchelın kullandık eski aracımızda ve şu anki aracımızda da yaz-kış lastiği Mıchelın dır ben çok memnunum lastikler den kışın ve yazın görevini çok iyi yapıyor ;) Sessiz ve ol tutuşu harika diyebilirim...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;83015

Hankook Optimo 4S

şu an arabanın üstünde bunlar takılı yol sesini içeri alıyo ama yol tutuş bakımından güzel lastikler babam alırken biraz kıllanmıştı bilinmedik bi marka diye ama şimdi memnun alırsam gene bundan alırım diyo (kışın hiç denemedik vakumlu lassa kullanıyoruz kışları)

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugunlerde Yokohama lastikler dikkatimi çekmeye başladı

A drive
C drive
ve Advan 460
Gene V 550

bir arkadaş bana C drive tavsiye etti,
sessizdir, yol tutuşu hem ıslak zeminde hemde kuru zeminde iyidir, ekonomisi iyidir,
lastiği inceledim, Michelin kadar değil ama bayağı bir yumuşak...
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"