škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opel COMBO 1.3 CDTI Almayınnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Almayın diyorum ama sürücü hatası olabilir.Ama servis kronik diyor.80.000 km'ye gelen arabaların (1.3 combo, 1.3 meriva) volan 'ı değişmesi gerekiyormuş.Debriyaj zaten değişiyor.Birde şanzıman 'da değişecekmiş!!!!!!!!!! Çüşşşşşş!!!! Yenisi 4000 TL...Çıkması 750 TL.

Volan+Debriyaj+şanzıman= yaklaşım 2000 TL'cik.....

Şimdi öğrendim kafayı yedim..Oha dedim.Çüşşş dedim..

Ben bizim dobloya laf atarken meğer combo daha fenaymış....

Adam bu arabayı hemen satın diyor..Yoksa daha masraf açarmış....

Şu an şanzıman yolda, çıkma olarak istanbul^'dan geliyor..

:rock1::rock1::knp::knp::boks::boks::boks::boks: :sopa: :sopa:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Millet boşuna doblo,caddy,connect kullanmıyormuş demek:D

Geçmiş olsun hor kullanmadan dolayıda olabilir mi?

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
75 bg lik ise (ki öyledir tahminimce) şirkette elemanlar kullanıyor ise her aracın başına bunların gelmesi an meselesidir. Ama km ye bu parçaları bağlayarak söyleyen ustanın ustalık belgesini yırtıp atmak gerekir onu bilir bunu söylerim.

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
opelin kullandıgı 1.3 cdti motoru fiat üretmiyormu aynı motor diye biliyorum...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben surucu hatasi oldugunu iddia ediyorum ama servis kronik demis. Anlamadim gitti.Volan nasil zarar gorur anlamis degilim.Gerci aldigimizdan beri sorunlari vardi.

Klima ses yapiyordu.
Direksiyon kutusu dagildi
havalandirma izgarasi kirildi.Kullanici hatasi olabilir.Ama esek gibi bindigimiz doblonun kullugu disinda biseyini kiramadik :)

Debriyaj degisecek
volan degisecek
sanziman simdide...

ekran isiklari gitti.Yanmiyor.
Uzaktan kumanda calismiyor.
Surgulu kapi kilidi bozuldu

servisi berbat ve pahali..

Aklima gelen bunlar....

Araba 2007 model 80binde...  
doblo 2006 model 127binde bugune kadar 10 farkli kisi kullanmistir.Tabiri caizse esek niyetine....
Doblo su ana kadar en buyuk arizasi enjektor oldu.500TL tuttu.2 kere arka kapi bozuldu.Simdi surgulu kapi gitti.Gerci cok malzeme tasindigi icin cok normal goruyorum dobloyu...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;82060
Ben surucu hatasi oldugunu iddia ediyorum ama servis kronik demis. Anlamadim gitti.Volan nasil zarar gorur anlamis degilim.Gerci aldigimizdan beri sorunlari vardi.

Klima ses yapiyordu.
Direksiyon kutusu dagildi
havalandirma izgarasi kirildi.Kullanici hatasi olabilir.Ama esek gibi bindigimiz doblonun kullugu disinda biseyini kiramadik :)

Debriyaj degisecek
volan degisecek
sanziman simdide...

ekran isiklari gitti.Yanmiyor.
Uzaktan kumanda calismiyor.
Surgulu kapi kilidi bozuldu

servisi berbat ve pahali..

Aklima gelen bunlar....

Araba 2007 model 80binde...  
doblo 2006 model 127binde bugune kadar 10 farkli kisi kullanmistir.Tabiri caizse esek niyetine....
Doblo su ana kadar en buyuk arizasi enjektor oldu.500TL tuttu.2 kere arka kapi bozuldu.Simdi surgulu kapi gitti.Gerci cok malzeme tasindigi icin cok normal goruyorum dobloyu...

OPEL klimalarının hepsi sesli çalışır. Bilmeyen usta opel ustası değildir.

Direksiyon kutusu kronik sorun. 200 lira masrafı var ama kronik sorundan dolayı dağılmayıp sadece ses yapıyor. Dağıtmak marifet.
Havalandırma ızgarasını kırmaya kırıldı demek ? :)

Debriyaj ı yiyen adam bu kadar km de vites kutusunu da dağıtmayı başarır volana da zarar verir.

Ekran ışıkları sorun mu? :)

Uzaktan kumandanın pili bitmiş olmasın ? :)

Combo eşşek değil ki eşşek muamelesi yaparsan böyle çifteyi yersin :) Sen sizin elemanların biraz kulağını çek artık bence :)

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla şanzımana kolay kolay bişey olacağını sanmıyorum ancak ne olduğunu da ciddi ciddi merak ediyorum istatistiki açıdan :D zira opel şanzımanlarının alayının arasından M32 ile F28 i çıkart gerisi ne zaman ne olur ne sorun çıkartır bilinmez.

bu olayda da artık ustaların dağıtıp toplamak işlerine gelmiyor artık sanırım :D

ingiliz modeline geçiyoruz yavaş yavaş eskiyi ver çıkmayı al falan :D

ayrıca debriyaj iyice bittiyse volanı çizer.
ama torna yapılıyor volana koniklik gitsin diye değişimi gerektirecek durum şaşırtıcı

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
opelin aslnda şanzıman aksamı sağlamdır diye bilriim. geçmiş olsn. muhtemelen volanda sorun çıktıktan sonra sizin elemanlar umursamadan zorlamış olabilirler :( bana başka mantıklı açıklama gelmedi aklıma. ama en iyi opelci abiler bilir.

Çevrimdışı metheen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
daha yeni arkadaşımın astrasının volanı nı değiştirdik kocaeli deki serviste aynı şeyi söylüyor dizel opellerin volanında kullanılan bir parçadan ötürü ömürlü malzeme imiş ve 80 bin yada kullanıma bağlı olarak bir süre sonra daha dayanabiliyor ama mutlka değişmesi gerekiyormuş.

arabada debriyaja hafif basınca sanki metaller birbirine vuruyormus gibi ses geliyor dimi.
ilerleyen zamanda debriyaja basmasan bile rolanti de aynı sesi yapmaya başlıyor .
« Son Düzenleme: 17 Mart 2010, 08:01:52 Gönderen: metheen »
[SIGPIC][/SIGPIC]