škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara'da hangi skoda servisi ATA'mı AND'mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ünaldı' yı bir gün önce aramama rağmen, randevu veremediler. And oto' ya telefon ettim, ne zaman istersen gel dediler.
Bir tarafta randevu veremiyorlar, bir tarafta ne zaman istersen gel deyip, ne plaka sordular ne isim sordular.Ben iyice şüphelendim,
Korka korka And oto' ya gittim, bir de baktım ki içerisi ful araba dolu, o zaman biraz rahatladım, kötü bir yer olsa bu kadar müşterisi olmaz diye düşündüm.
Herhalde müşteri kaçırmamak için, ne zaman istersen gel diyerek, herkesi çağırıyorlar diye düşündüm.
Normalde 10.000 km bakımında yapılacaklar belli (yağ ve filtreler)Ünaldı araya sıkıştırıp, bana randevu verebilirdi diye düşündüm, ama veremedi.
And oto' da forumdan ve şikayetlerden ve Ünaldı' dan herkesin memnun olduğundan bahsettim, şaşırdı. Ünaldı' nın zaten yetkili servisliği iptal olacak, 2 senesinin dolmasını bekliyorlar dedi. Beni 15-20 dk. bekletip, aldılar. 2 saat içerisinde Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi değişimi, far ayarı, 4 tekerlek balans ayarı (2 defa), park lamba değişimi,ön takım kontrolu, civata sıkılığı kontrolleri, elektronik test ve test sürüşü gibi işlemlerden sonra yeni paspaslarımı da takarak, şeker beyazımla ayrıldım.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2010, 10:07:46 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlışım yoksa ünaldı nın yetkili servisliği br kez iptal edildi tekrar verildi bunu sötylenti için kullanıyor olmasınlar :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar verildikten sonra 2 sene geçmesi gerekiyormuş, 1 senesi kalmış sonra kapatılacakmış diye söylediler...

Ben randevu için telefon ettiğimde oldukça kibar ve mantıklı karşılama yaptılar, araba plakamı, ve şiklayetimi  sorup bilgi aldılar, İnsana güven veriyor.
diğer taraftan ANd oto' da abi ne zaman istersen gel denildi...
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2010, 11:01:29 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;124802
[/B][/COLOR][/FONT]

Çok uzun uzun servis macerasını yazmıştım, ancak, cevapla tuşuna bastığım an, tekrar şifre sorunca yazdığım her şey boşuna gitmiş oldu, onun için şimdi kısa yazacağım.
Bugün Zeki Ünaldı' dan randevu alamayınca İstemeyerek de olsa Sahibini tanıyan bir arkadaş vasıtasıyla And otoya gittim, oradaki sorumluya plaka olayını anlattım bir daha böyle bir şey olmasını istemiyorum dedim.
Faruk diye bir ustaya özellikle tembih ederek, arabayı teslim ettiler.
Fakat arabanın yanından kısa sürelerle ayrılıp, tekrar geliyordum, iyi ki de ayrılmamışım.
Geçen sefer plakayı kırarak söken vatandaş rotçuymuş, onu çağırıp, balans yapmalarını söylediler.Tekerlekleri sökerek balans yapıp, getirdi. Bir baktım lastiklerin tırnakları çakıl dolu, böyle balans düzgün olmaz deyip, taşları temizlettikten sonra tekrar balans yaptırdım.
Bundan sonra böyle arabanın başından ayrılmak yok, garanti içerisinde diye mecburen de olsa gidip, para vererek iş yaptırıyoruz.Onlar bize muhtaç, bunları bilmeleri gerektiğini o nedenle arada bir hatırlatmak gerekir diye düşünüyorum.
SONUÇ; Genel olarak memnunum, 77 Tl işçilik+120Tl parça (17 tl lik,Polen Filtresi hariç)197 Tl -10.000 km tutarında bakım masrafı + Orjinal kauçuk paspas iskontolu 80 tl TOPLAM 297 tl /6taksit....
( 3 tanesi wörd kart taksiti) ödeyip geldim. Orjinal paspas çok güzel tavsiye ederim.
And oto' da Rotçuya dikkat.
Herkese kazasız günler dilerim.
O gözlüklü rotçu tam bir kasap...
Aracım sağa çekiyor diye sıradan bir rot balansçıya gittim, o sırada lastiklerim bol dişli kar tipi lastiklerdi.
Rotçu lastiklerin etkisinin çok olduğunu ama tabla fişeklerinin de sorunlu olduğunu söyledi.Piyasadan almamamı ve mutlaka serviste yaptırmamı önerdi.
AND serviste sol rot kolu ve iki taraf tabla fişekleri değiştirildi.
Sonradan rot ayarı da yapıldı ama nasıl mı?
Gözlüklü meşhur rotçu alıyor eline açık ağızları,yakıyor sigarayı atlıyor arabaya 50 m gidiyor, durup aşağıda birşeyler yapıyor, bu şekilde 3-4 tekrar ile rot ayarı yapıyor.
Adama dedim ki
-kardeşim ne yapıyorsun? Lastik faktörü, yol faktörü var, sizin rot tezgahınız yok mu?
-Abicim, gerek yok, böyle daha garanti!..
1-2 ay sonra yaz lastikleri takıldı araba düz yolda resmen çekme değil, sola dönme eğilimiyle gidince tekrar servise gittim.
-''hani birşey olmazdı?'' dedim. Kasap rotçu  bana
-''abi ne bilelim senin arabayı çukura düşürüp rotu bozmadığını'' demesin mi?
-''Yol yok eğri falan da'' deyip suçu yolun üstüne atıyor bir de..
Tabii ki ortalığı birbirine kattım, servis şefi, patron falan hep geldiler.Şudur budur demelerine rağmen çıktım, para iadesi falan yaptılar,
Gittim bir rot balansçıya, uzay üssü gibi kurmuş adam cihazları, tekerlere falan bisürü birşeyle bağladılar, milim hatayı gösteriyor.10 dakikada iş bitti, yola çıkınca bir baktım direksiyonu bırakıyorsunuz araba ip gibi gidiyor.
Bunu da yaşadım serviste yani....
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sn hetepe
Ankara'da iyi bir rot balansçı tavsiye edebilir misiniz?

Buradan yazmak sorun olucaksa özelden de alabilirim :)
Mesela o uzay üssü gibi dediğiniz yer neresiydi?

Şimdi kış lastikleri fln takılıcak gerekiyor..

Teşekkürler

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnydn;149631
Sn hetepe
Ankara'da iyi bir rot balansçı tavsiye edebilir misiniz?

Buradan yazmak sorun olucaksa özelden de alabilirim :)
Mesela o uzay üssü gibi dediğiniz yer neresiydi?

Şimdi kış lastikleri fln takılıcak gerekiyor..

Teşekkürler
Teşekkürler,
 Evet ben de isterim...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Helal bana, foruma bu kadar seyrek girdiğimden ancak cevap gönderebiliyorum.
''Bilgisayarlı rot balans'' tabelası olan ve içeride  gerçekten  bilgisayarlı   ve -sanırım- ultraviyole dalga ile sinyal gönderen techizatlı tüm rot balansçılardan sözediyorum.Yani bu şekildeki tüm rot balansçılara gidebilirsiniz.Yetkili servislerde böyle bir ünitesi olanı görmedim.Olan ise mekanik sistemli rot ve ön düzen tezgahına sahip.
Ben Dikmen Shell istasyonu içerisindeki lastik-rot-ön düzencisinde işlerimi yaptırdım.İyi sonuç aldım 20 TL verdim.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hamasi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba
benim aracım a5 fsi 5 senedir and otomotive götürüyorum çok memnunum hele bir elektrikçileri var Hüseyin usta mükemmel bir usta ve adam diyeyim elinden gelmeyen iş yok

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamasi;169622
merhaba
benim aracım a5 fsi 5 senedir and otomotive götürüyorum çok memnunum hele bir elektrikçileri var Hüseyin usta mükemmel bir usta ve adam diyeyim elinden gelmeyen iş yok

AND ve ATA otomotivide denedim. Sonuç olarak ATA daha iyi kendi fikrimce.
ATA otomotiv deki ilgi ve alaka daha iyi.

alıntıya gelince ustalar kimilerine göre değişebilir. Size iyi gelen o ustaya ben mesela gıcık kapıyorum. Bir işden de anladığını düşünmüyorum. Basit örn. Eğitimini aldıkları vaq cihazını kullanmayı bile bilmiyorlar.

jcrso

• Ziyaretçi
arkadaşlar bende adana yetkili servisi özgen otoda octavia2 me 4 disk balata fren yağı 480 tl verdim 3.5 saat sürdü işlemleri,nasıl pahalımı

Çevrimdışı alpino

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ankara'da kaporta işleri hariç şaşmazdaki ünaldı skoda çok iyi. ama dediğim gibi kaportalarından hiç memnun değilim. direk baştan savma çalışıyorlar. ayrı mesele bundan sonra doğuş oto VW servisi skoda da kabul ediyorsa oraya gitmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=214871#post214871

Alıntı yapılan: isikayhan;214871
İstanbul-Sefaköy'deki Ferhat Oto ve Ankara'daki Zeki Ünaldı artık yetkili serivis olarak görünmüyor:

http://www.skoda.com.tr/new/servislistesi.asp?islem=Detay&KatID=40
http://www.skoda.com.tr/new/servislistesi.asp?islem=Detay&KatID=29
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı es.ay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yıllardır ata ya ve z.ünaldıya gittim ama son zamanda arkadasımın önerdiği bir özel servis var şaşmazda protech diye oraya gidiyorum ve nasıl bir hata yapmısım yetkili servislere giderek senelerdir bunu yeni anladım ama bence sizler içinde gec değil fiyatları gördüğünüzde ne demek istediğimi anlıcaksınız. önceden yanlıs bir itibar vardı özel servisler için hep öyle anlatırlardı ama serdar ustaya şimdi rahat rahat arabamı güvenerek bırakıp gidebiliyorum bence sizlerde dürüst daha makul fiyatlı yerler bulabilirsiniz.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;124859
Ünaldı' yı bir gün önce aramama rağmen, randevu veremediler. And oto' ya telefon ettim, ne zaman istersen gel dediler.
Bir tarafta randevu veremiyorlar, bir tarafta ne zaman istersen gel deyip, ne plaka sordular ne isim sordular.Ben iyice şüphelendim,
Korka korka And oto' ya gittim, bir de baktım ki içerisi ful araba dolu, o zaman biraz rahatladım, kötü bir yer olsa bu kadar müşterisi olmaz diye düşündüm.
Herhalde müşteri kaçırmamak için, ne zaman istersen gel diyerek, herkesi çağırıyorlar diye düşündüm.
Normalde 10.000 km bakımında yapılacaklar belli (yağ ve filtreler)Ünaldı araya sıkıştırıp, bana randevu verebilirdi diye düşündüm, ama veremedi.
And oto' da forumdan ve şikayetlerden ve Ünaldı' dan herkesin memnun olduğundan bahsettim, şaşırdı. Ünaldı' nın zaten yetkili servisliği iptal olacak, 2 senesinin dolmasını bekliyorlar dedi. Beni 15-20 dk. bekletip, aldılar. 2 saat içerisinde Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi değişimi, far ayarı, 4 tekerlek balans ayarı (2 defa), park lamba değişimi,ön takım kontrolu, civata sıkılığı kontrolleri, elektronik test ve test sürüşü gibi işlemlerden sonra yeni paspaslarımı da takarak, şeker beyazımla ayrıldım.

Tühhh!!!!Söylentiler demek ki doğru çıktı!!!!
Bu seneki bakımı orada yaptırmayı düşünüyordum.. Diğer ikisini de denemiştim sıra bundaydı ,,, hayırlısı olsun garantisi temmuz da bitiyor artık özel servislere talim edeceğiz.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 16:05:14 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
And oto da 15.000 bakım maceram oldu.Gitmez olaydım.Nezaket 0.İşçilik 0.Ata yı bilmiyorum henüz gitmedim.ama And a gitmenizi asla tavsiye etmem.Hele o servis müdürü diye koydukları Tuna diye bir adam var üste 500 tl verseler onun suratını görmemek için gitmem And oto ya.bundan sonra bakımı babalar gibi İvedik sanayii de yaptırcağım.