škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir haftasonu...

Ziyaretçi · 34 · 11632

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bizim bahçe için amcam dedi traktör lazım. İyi tamam Fabitoyu aldılar (traktör biraz cins, burlarda yok)Ankara-İstanbul-Bursa-Manisa-Denizli-Ankara yaptılar geldiler. Bi tane beğenmişler. Saolsunlar banada danıştılar, baya inceledim, TR'de pek yok.

Markası Antonio Carraro, 4x4 bahçe tipi traktör. Turbo-Intercooler'lı falan. Yağ-filtre değişim ve kullanım inceliklerini üstlendim ve babama alın dedim. Üzerindeki makine Mercedes olacak :D Çok düşündüler ettiler. Neyse sonunda kara bağlayıp aldılar. Şöle bişi :) Boyuna göre hayvansı güçlü, 1200 devirde 265 tork ve tam tamına ohara bi 66 hp güç var :hanz:

Tabi 50.000'de verdiğim Fabişi amcam bi verdi bana 53 bin :D :D Bana Vectra'yı bırakıp gitmişlerdi, Frontera çok yakıp gitmiyormuş, Ranger zaten asfaltta gitmiyor, Veccy sakat-i alem, Audi amcama lazımmış, Megane'a yengem çökmüş, Express'in şanzıman dağılmış, eeee bi benim Fabişim kaldı :++: Vectrayı çalıştırmadım bile, EGO'dan faydalandık geçen hafta içi.

Neyse cuma günü geldi arabam. Gittim Çankırıya köye. Ağaç dikicez ve ilaçlama yapıcaz bi kaç bi işler daha falan :)  

Pek fırsat olmadı ama bişiler çekmeye çalıştım ara sıra.

Sıcak bi gün.

Traktörle işimiz vardı biraz mazot aldım, bi 20 lik damacanada bagajda var :D :D

Birde Bauhausta şu mal indirime girmiş, lazımdı, bizim bir Makita vardı ama Muhtar'ınkini kaybetmişiz ödünç alıp, Makitayı ona verdik o da yepyeniydi ya neyse bunu aldım :D :D Koca çantası hediye :)

Devir ayarlı baktım pek pahalı :D

Fabikin günlük istirahatgâhı :p

Kışın karda durmayıp kaydıydı Ranger, köyün meydanından kayıp kenardaki pulluğa çarpmış ve tamponu eğilmişti. Sallanıp duruyor ses yapıyor ve risk yaratıyordu. Dedim sanki çok matah bişi ne katkısı varsa görüntüye :kiki: :kiki:

Söküvereyim dedim :) Aklıma bizim arabalar geldi, şu ne güzel bambasit :D :D

Söktüm yerlerde yata yata eğlenerek :D

Tampondan artan siside tampon ayağına şölece defansif bi pozisyonda yerleştirdim, yanınca görüküyo :D :D

Sınırlı kaydırmalı diferansiyel :D

Temiz kalpli Ranger :D Bunları detail etsek nası olur ki :++: :++: :++:

Buda Ranger on the go :p

http://www.dailymotion.com/video/xcl852_ford-ranger-xlt_auto

Birde ağaçların "bordo bulamacı" denen uygulamanın yapılması zamanı gelmişti. O işede soyundum :hanz: :hanz:

Bizim 600'lük taral :D Bu ne derseniz 600 litrelik tankı var, traktörün kuyruk şaftından hareket alıyor, kendi şanzımanına bağlıyorsunuz, basınç ile ilacı püskürtüyor, ardında fanı falanda var :)

Şöyle bir olay :)

Ama işler bu kadar sessiz sakin değil elbet :)

http://www.dailymotion.com/video/xcl8ew_taral-600_lifestyle

Tabi ilaçlama makinemizin şanzımanını ihmal etmedim, 15-40 motor yağını döktüm şanızmanına bomba gibi oldu :++:

Derken traktör durdu, bende bir iki marşa bastım ama çalışmadı. Mazot bitmiş olabilirdi :lol: :lol: Ama açıp bakmalı :++:

:rock1::rock1:

Mazotuda koyduk derken hobaaaa hava yapmış çalışmıyor :++: :++: Ama ne tasa, şu gördüğünüz enjektörlerin borularının geçtiği yerden bi vida gevşetiyosun, manuel pompası var asılıyon bi kaç saniye sora gevşettiğin yerden mazot akınca tamam gerı sıkıveriyosun. İşlem tamam, tek marş :D

Daha soraları bizim 240 MF'e geçtim, kepçe işi vardı resim alamadım zira kepçeyi kontrol etmek hayli zor, tartıp tartıp duruyor :lol: :lol:

Makineyi istop edicem (alttan mandal çekmeli) çekiyom çekiyom çekiyom istop etmiyor :++: Artık ne kadar ilkel bir sistemse mandal yakıtı kesiyor zannımca o şekil duruyor, meğersem çubuğu çıkmış :lol:

Şöle stop ediverip taktım :)

Tabi ağaç dikmeyi hiç ihmal etmiyoruz, 2250 meyve varsa bi 750 tanede süs ağacı vardır, çam, ladin vs...

Küçük şirin çamlar :)

Etrafta kirlilik olmaması bakımından çöplerimizi yakıyoruz :)

Bu halihazırda inşaatı devam eden bahçemizdeki 3. ev :hanz: :hanz:

Bu evin yanındaki kayaları kırdırıyoruz, açılan boşluğa kalorifer kazanı veya olmazsa başka bir proje var :D

Ah Stoeger'imle orda olacaktım ki kışın, domuz sergisi açardım vallahülazim :ban::ban:

Neyse atraksiyon derecemiz düşünce ufaktan pazar akşamı eve yola koyuldum. Ama nasıl yağmur nasıl yağmur durmuyor. İri iri daneli taş gibi yağıyor mübarek, cama çarpan kuş kakası gibi löp edip yayılıyor. O Çankırı yolundaki dağ eteğinden tepelere doğru gidiş gelişli tırmanışlarda yollar yamuk yumuk, su birikmiş, karşıdan geçen araba bi su kaldırıyor sudan kafayı yeni çıkarmış gibi oluyosun. Dedim Ya Allah sen yardım et önce ona sora piltoja güvenle bi asıldım kelekoviç lastiklerle, yoksa bitmez o yol, kamyon 10 la çıkıyor, daracık yol, çektim besmeleyi 2 de çıktım sol şeride artık böle yerdeki su birikintlierini hesaplıyom, lan bu beni sola atar sağa kırıyım! :D 2 de 80 lere 90 lara yara yara çıktım Tekebelini. Haydaaa bi sis bastı. farları kapadım sisler açık, farı açınca dahada mahvediyor. Abartısız kedigözlerinden gittim. Yolun "Y" si görünmüyor, nası yağmur nası sis. Dedim Allah'ım seviyosan al yanına ama ben dayanamam, ezberlediğim yollar zahar, karşıdan gelen acaba tepeme çıkar mı diye düşünmedende edemedim :haha::haha:

Kazasız indim Akyurt'a, ilk defa CD çaları açmak 150 km sonra orda aklıma geldi! Birde ne farkedeyim, alnımı ve burnumu sıkıp göz kısıp pür dikkat yola yoğunlaşmaktan belim tutulmuş, kafam ağrımış :lol: :lol:

Uzun-kısa far profesörü oldum yav!

Yolculuğun son 30 km'si Ankara Çevreyolunda. Biraz rahatladım orda, yine yağıyordu mübarek ama neyseki karşıdan gelen yok :hanz::hanz:

Çatır çutur yav, delinmiş gök akıyor :)

http://www.dailymotion.com/video/xcl7ae_heavy-rain_auto,

Birde bakımım gelmişti, aslında 53 bin küsür, son bakımı 45 binde yapılmıştı ama ben 10 bin km'nin çok geç olduğunu düşünen bi kafa olduğumdan bugün sanayiye uğradım. Yağ+hava filtremi değiştim o kadar yol sonrası, Fabia'nın tamponu taşa oturttuydum çamurluğun ordan tırnak attıydı onu yaptırdım, kartel tapası değişti, 2005 Güz üretim Akuma stock akümü kontrol ettirdim, %84 marş gücü, iyi durum ve 12.59V güç verdi. Motora Mobil ESP zerk ettim :hanz:

Birdeeeee.... Ne görelim, kablo kopmuş, alternatörün voltaj kablosu muymuş neymiş, elekrik işleri işte, Aslında olay şu, nerdeyse çoğu Fabiada oluyormuş, üretimden mütevellit biraz kısa bırakmışlar ve gergin kalmış kablo, ek yapıverdik, na bu, sizde bakın, çaktırmaz ama biraz çekişe etkirmiş. :p Hiç bi uyarı lambası ney yakmıyo.

« Son Düzenleme: 15 Mart 2010, 20:56:02 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hazır ders çalışırken farklı yerleri görmek iyi geldi :)

Bahçe tarla felan güzel uğraşıyorsun abi bizimde bahçede 20-25 meyve ağacımız var ama bakım konusunda sıfırız allah ne verdiyde onu yiyoruz kurtlu kurtsuz:D:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;82517
yiyoruz kurtlu kurtsuz:D:D

Et pahalı iyi işte :p

06lkn66

• Ziyaretçi
o sis bizmde başımızda abi kış aylarında ne zaman yozgata gitsek elmadağda hep sis olur orayı gıdım gıdım inmeyide hiç sevmiyorum bu otobüslerde fiziki yapıdan dolayı sis yarıp geçme özelliği var bi dene buldummu takıl peşine onereye ben oraya :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;82522
bu otobüslerde fiziki yapıdan dolayı sis yarıp geçme özelliği var bi dene buldummu takıl peşine onereye ben oraya :D

İşte sorun benim başka araç etrafımda olunca psikopata bağlamam, tehlike varsa yani sürüşü zorlaştıran herangi bişi, ben sapıtırım, direk çekvalf atar benim, büyük araç benden öte olacak :D

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;82524
İşte sorun benim başka araç etrafımda olunca psikopata bağlamam, tehlike varsa yani sürüşü zorlaştıran herangi bişi, ben sapıtırım, direk çekvalf atar benim, büyük araç benden öte olacak :D

otobüs şoförleri deneyimlidir icabında adam uyumadan ankara yozgat antalya ankara yapar onlardan korkulmaz:hanz::hanz::hanz::hanz:bizzat şahit oldum bu yolu yapan şoföre

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan arabamı aldığım gibi beni köyüne götürecen yağmurlarında yıkayacan forum ahalisi önünde söz ver :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;82525
otobüs şoförleri deneyimlidir icabında adam uyumadan ankara yozgat antalya ankara yapar onlardan korkulmaz:hanz::hanz::hanz::hanz:bizzat şahit oldum bu yolu yapan şoföre

Şöförüyle işim olmaz, su sıçrıyo :D

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;82527
Şöförüyle işim olmaz, su sıçrıyo :D

ben sadece sisli havayı dediydim yağmuru hesaba katmamıştım :D

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan valla  köy  süper  hele o yeni  eve  bayıldım  hep  öyle  sakince müstakil bir ev   birkaç  hayvan  azcık  bağ bahçe  hayalim var  aslında  ama  zor iş malum :o

jeolog gözüyle de   bakınca çok güzel  çökel kayaçlar var :D
tabakalanmalar  seçiliyor :kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AhmetH;82533
Hakan valla  köy  süper  hele o yeni  eve  bayıldım  hep  öyle  sakince müstakil bir ev   birkaç  hayvan  azcık  bağ bahçe  hayalim var  aslında  ama  zor iş malum :o

jeolog gözüyle de   bakınca çok güzel  çökel kayaçlar var :D
tabakalanmalar  seçiliyor :kiki:

Çökel kayaçlanma ne ola ki :D

Biz hep bu kızıl toprakları kist olarak biliyoruz :D

Aslında üniverstelerden adam toplayıp araziye çıkarmalı, 10 kişilik yatacak yer, uydu tv, havuz bilem var :hanz:

Aha burlar hep kist diyo köylü. Kist ne gerçi onuda bilsem :kiki:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
En zirai üyemiz  :ok:

Güzel kareler için teşekkür ederiz  ;)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle