škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 kasa elegance hiz sabitleyici çalişmiyor

Ziyaretçi · 24 · 10787

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jcrso

• Ziyaretçi
merhaba arkdaşlar ben adandan sizlere katıldım aracım 2006 model a5 kasa octavia elegance 1.6 mpi motor triptonik vitesli brc lpg kitli aracı yeni aldım bulunduğum şehre getirirken sorunsuz çalıştı,sonra 1-2 gün içinde ara sıra devreye girmeye başladı son 2 gündür hiç devreye girmiyor,servise sordum gelin bakalım dediler ve geneldede komle kumanda kolunu yenileyerek durumu çözdüklerini söylediler bende şikayetvara şikayette bulundum en azında 250 tl bu masrfa skodanında bir el atması için,2006 model bir araba 3-4 yaşında cruise bozuluyorsa kulanıcı hatası demek biraz zor kanımca zate interneteki skoda forumlarında bu durumdan bahsediliyor ( http://209.85.229.132/search?q=cache:F-XPu3Hm4bcJ:octinfo.com/index.php%3Fp%3Dused_tip_o2_en+skoda+octavia+cruise+failure&cd=10&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=firefox-a )
side budurmlara şahit olmuşmuydunuz çözüm için başak önerileriniz varmı

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun ve :wlc:

Vag-com'a bağlatıp arıza kontrolü yapıldı mı? Belki elektronik bir sorundur...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, A5 triptonik tüplü, güzel arac, hosgeldiniz,
Cruise Control sorunu icin servise gidip vag-com cihazına baglatmanız sart, adaptasyonla ilgili bi sorun olup, vag-com la cözme olasılığıda var,
« Son Düzenleme: 16 Mart 2010, 08:36:46 Gönderen: mustisahin »

jcrso

• Ziyaretçi
yarın baktıracam ancak bu arıza skoda forum yabancı kaynaklı sitelerde dile getirilmiş kanımca bu üretim hatası

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
olabilir, ama aracın garantisi doldugu icin ücretsiz yapmaları biraz zor gibi,

jcrso

• Ziyaretçi
evet zor gibi ama şikayetvara durumu ilettim yüce otodan hakan bey en azından iskontadan indirim yapabileceklerini dile getirdi,bakalım ne kadar olucak zaten parça fiyatı 213 tl işçilik 20-30 tl arası alırlarmış bu fiyatan nekadar daha inecek

Çevrimdışı dogmatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu gibi durumlarda skoda merkeze iyiniyet yazısı yazıp garantideymiş gibi halledebilirler.Belki ilk sahibi olmadığınızdan böyle bir girişimde bulunmamış olabilirler.4 sene içinde bu arızanın oluşması tabi iyi birşey değil fakat birde citroen c4le ilgili cc şikayetlerine bakarsak 6 ay gibi sürede arıza yaptığını görüyoruz.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
CC kolunun icinde bozulacak cokda bisey yok, varsa bile tamiri mümkün olabilir, vag-com la cözülür umarım,

jcrso

• Ziyaretçi
umarım düzelir ama hakikaten kalite laguna 1 2002 model vardı perte çıkınca biraz ekleyip 25 bunu aldım brc lpg kitli triptonik 2006 elegance ,güzel araba vesselam gören kalitesine inanamıyor:))) zihinlerdeki eski dandik skoda imajın setleri yıkılıyor zamanla

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bozuk değildir o cruze contorol kolunun yani sinyal kolunun üzerindeki on off tuşuna bi baksana yanlışlıkla off a almış olabilirsin banada olmuştu bi kere farkında olmadan off a almıştım.

jcrso

• Ziyaretçi
keşke öyle olsa ama çok denedim orayada özelikle baktım :)

jcrso

• Ziyaretçi
on tuşunu devreye aldıktan sonra ucundaki res veya set kısa süreli basmada cruise devreye girmiyormu ucundaki basmalı düğme ...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxengine;82672
Bence bozuk değildir o cruze contorol kolunun yani sinyal kolunun üzerindeki on off tuşuna bi baksana yanlışlıkla off a almış olabilirsin banada olmuştu bi kere farkında olmadan off a almıştım.
evet aynen bende de olmuştu bir kere çok moralim bozulmuştu bozuldu diye bir tanıdık vardı ona sordum o halledivermişti.inş sorunsuz bi şekilde en kısa kestirmeden sorun çözülür.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2010, 11:05:55 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fren müsiri bile bozulsa cc nin calısmasını engelliyor, önemli bir konu, öyle her tamirciye teslim etmeyin aracınızı bence, skodanın ustası iyi bir servis olsun bence,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;82726
fren müsiri bile bozulsa cc nin calısmasını engelliyor, önemli bir konu, öyle her tamirciye teslim etmeyin aracınızı bence, skodanın ustası iyi bir servis olsun bence,
bak bunu hiç duymamıştım fren müşiri nireeeeeee,cc nire yaw alakasız gibi aslında.:hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ