škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uydunette kablosuz modem hediye imiş..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;84503
Adı seni yanıltmasın Gökhan'cığım, bunların hepside Telekom çıkışlıdır. Telekoma kadar telefon hattından değilde kablo tv hattından bağlısın, sadece bu kadar. Havalı bir isim verdiler sadece, eskinin kablo interneti bunlar. Kablo internet testerıydım ben, sene 96 mı 97 mi neydi. Pilot bölgede olduğumdan kimsede yokken kullanmıştım, sonra peşine devam ettim, yıllarca kullandım. 9 ciğerini bilirim o sistemin, henüz yeniyken tadından yenmezdi, 400-500 KB/sn ile dosya çektiğimi bilirim. Lakin network mantığıyla çalıştığı için kullanan sayısına paralel performansı düşen sistemdir. Kablo internetin tek avantajı Latency time çok düşüktür, bu da sana yoğun online oyun oynuyorsan avantaj sağlar. (günümüzde onunda esprisi kalmadı ya,hızlar çok yükseldi vs.) Zaten alıp kullanan çoğu Counter Strikecılardı :) millet 100 pingle oynarken biz 10 pingle oynardık :hanz: Bir diğer avantajıda kontrol operatörün elinde olduğu için kullanıcı sayısı azaldığında hızları size tahsis edebilmeleri, gerçi onu şimdi yaparlar mı sanmıyorum. Ama bizim zamanımızda atıyorum senin internet hızın 256k ise (indirme hızı pratikte 32 KB/sn'dir) hızın 256 gözüksede 64 KB/sn veya daha yükseği ile indirebilmendi, yani 512 k'lık kullanıcı gibi oluyordun :hanz: Çok pahallı alt yapısı vardır, bu zamandan sonra daha yatırım yapmazlar, eldeki mevcut hatları satmaya çalışıyorlar,millet ADSL'e geçince kaldı ellerinde çünkü. Çok tavsiye etmem, fiber falan gelene kadar ADSL ile idare et derim, mevcut yapıdan memnun değilsen.TAP olayı vardır ki evlere şenlik (sokağındaki ana dağıtıcı), ekip çıkarmadan o hattı düzeltemiyorlarda :hanz: gece gittimi sabahı bekleyecen :hanz: birtek bizde sorun olmazdı 7/24 ekip çıkartabiliyorduk çünkü:hanz:

Vazgeçtim abi sağol bu açıklama ile iyice tatmin oldum..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI