škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster Submarine aydınlatma yapmak istiyorum

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı igneli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Superblerde *submarine aydınlatma var. Bende bizim arabaya yapmayı düşünüyorum. Lakin bir sorun var. Led takacağım yere göğüs aydınlatma sisteminden elektrik çekmem lazım ki farları açtığım zaman yansın. Acaba orada o tesisat varmıdır? Superblerde bu sistem var. Belki yapmak isteyen olur diye çekmişlerdir oraya bi kablo diye düşündüm ama bakma fırsatım olmadı baksamda anlamam zaten servise sormam lazım.

*submarine aydınlatma: tavan aydınlatmaya takılan ledlerin göğüs ve vites tarafını aydınlatan sistem (diye biliyorum) Örnek; burada ki kırmızı ledler. (az sonra superbden resim çekip gelcem onun resimleri yüklerim)

Çekmeye çalıştım ama olmadı. Nasıl aydıtlattığını gösteremedim. Foto mak iyi olmayınca çekmiyor :(
« Son Düzenleme: 22 Mart 2010, 23:19:16 Gönderen: igneli »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Golf'teki örnekler bizim takalara uyuyor diye biliyorum...

Roomster'a takmıştı yurtdışı forumdan bir meraklı....

Bu başka bir foto, görünüm için ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;85282
...
Submarine aydınlatma bu mu?:kiki:
Bayağı bayağı pavyon oluyor aracın içi desenize.:rm::hanz::adm::kro:

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
hıııı benim superb'in  içide böyle akşam arka taraf geniş yaa masa kurduruyorum,cd ye de bergen ,cengiz,pavyon, taverna ayağına  takılıyoruz. işte sende gelsene uğur, duruma göre masaya alevli meyve tabağı falanda koyarız.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: s.alkan;85287
hıııı benim superb'in içide böyle akşam arka taraf geniş yaa masa kurduruyorum,cd ye de bergen ,cengiz,pavyon, taverna ayağına takılıyoruz. işte sende gelsene uğur, duruma göre masaya alevli meyve tabağı falanda koyarız.
Dansöz de var mı kanka?! :kiki:

Çevrimdışı classic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Son foto megane 2 değil mi irfan hocam? Onlar da da varmı bu ışıklandırma yoksa sonradan mı yapılma

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: classic;85363
Son foto megane 2 değil mi irfan hocam? Onlar da da varmı bu ışıklandırma yoksa sonradan mı yapılma

Sonradan...

Çevrimdışı igneli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
o ışıklandırmayı biliyorum sonradan yapılmış. Lakin Superb'de böyle pavyon havasında durmuyor. Göze hitap eden çok hoş bir aydınlatma var bu kadar abartı değil. Benim asıl merak ettiğim; göğüs aydınlatmasının bağlı olduğu elektrik sisteminin kablolarının, tavan aydınlatması olan yere kadar çekilip çekilmediği. Eğer orada varya işlem çok kolay fakat yoksa oraya kadar elektrik kablosu çekilmesi lazım. Yada tavan lambasının olduğu yere takıp sürekli yanmasını sağlayacağız ki ben sürekli yanmasını istemiyorum

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hıım benimde ilgimi çekti bu aydınlatma.Eğer uygun bir ton ve renk seçilirse elit durabilir.Tabi bizim baz versiyonlarda ne kadar elit durur orası tartışılır :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavan lambasından paralel çek olsun bitsin, kontağı bastınmı söner,sürekli yanmasını istemiyorsunda zaten. Ya da yanına ufak bir switch ekle tıkla yansın tıkla sönsün. Orada hat var zaten, ortalığı söküp hat çekmekle uğraşma derim.

Çevrimdışı igneli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;85481
Tavan lambasından paralel çek olsun bitsin, kontağı bastınmı söner,sürekli yanmasını istemiyorsunda zaten. Ya da yanına ufak bir switch ekle tıkla yansın tıkla sönsün. Orada hat var zaten, ortalığı söküp hat çekmekle uğraşma derim.
Hmm güzel fikir bir anahtar ekleyip istdiğimizde açıp kapatabiliriz :ok: O zaman şimdi oraya yakışacak güzel bir anahtar bulmamız lazım :dede:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: igneli;85504
Hmm güzel fikir bir anahtar ekleyip istdiğimizde açıp kapatabiliriz :ok: O zaman şimdi oraya yakışacak güzel bir anahtar bulmamız lazım :dede:

VW'den uygun hazır lambalı tavan plastiğinden bulunamaz mı Roomiye uyan?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Vectradada var bu aydınlatma.
Turuncu renk yanıyor...

Ama Passat aldık,ne yalan söyleyeyim Vectranınki daha güzel...
Kırmızı biraz pavyon havası veriyor:hanz:

Çevrimdışı igneli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;85542
VW'den uygun hazır lambalı tavan plastiğinden bulunamaz mı Roomiye uyan?
Aslında servise gittiğimde ordaki kazalı araçlara bir bakayım. İçinden bulurum herhalde bişey :)

@Can: Pasatı bilmiyorum ama superb'de ki benim çok hoşuma gidiyor. Hiç abartıya kaçmamış. Göze batmıyor yani :)

Çevrimdışı igneli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Az önce eve gelirken servise uğradım. Aydınlatma işini sordum. Hazır ledli tavan aydınlatmaları satılıyormus. İstersen hazır alıp takabiliriz. İstersende delip led takabiliriz dedi. Fiyatını sordurtcaktım ama sorcağımız yerdeki adam iş yerinde olmadığından sordurtamadık.

Birde o aydınlatmanın özelliği panele çarparak yayılması. O zaman hoşbir görüntü verir dedi. Yani vites topuzu ve altında kalan yerler ışığı yansıtacak, dağıtacak şekilde parlak olursa güzel olur dedi
« Son Düzenleme: 29 Mart 2010, 18:59:00 Gönderen: igneli »