škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garaj Kapısını Otomatik Yapma Hk

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Degerli form üyeleri ;

Bahceli evimiz oldugu icin malum garajıda var . Hergün arabayla girip cıkmak bazen beni cok bezdiriyor. arabadan in kapıyı ac bin arabayı cıkar. in kapıyı kapa. bin git:) cok yorucu bir is . ama arac garajdayken kafam cok rahat en azından arabam emin yerde diyorum .

Son günlerde aklımda hep bu kapıyı otomatiğe çevirme fikri var ama nasıl ? bir motormu takılabilir, yada kapının tamamenmi değişmesi gerekir bilmiyorum . Ben diyorumki elimde bir kumanda olsun bastıgım an acılsın biraz sonra kapansın yada kumandayla tekrar ben kapatayım . yada kumandaya dokundugum an kapıyı kaldıracak motor otomotik devreye girsin sonra kapansın yada ben kumandayla kapatayım böyle birsey varda ben bu kullandıgım kapıyı istedigim seviyeye nasıl getirebilirim  .

Yardımlarınızı bekliyorum ..
Saygı Sevgilerimle..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim kapı yaklaşık 6-7 senedir öyle çalışıyor ama motorları pahalı diye biliyorum 800€ civarında olması lazım. .

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ibrahim hocam, ben de kısmetse sonbaharda bahçeye kapalı garajı yapıcam senin dediğin gibi bir kapı olayı düşünüyorum. garajın üst kısmına monte edilen elektrikli kepenklerden düşünülebilir ama fiyatlardan haberim yok, tahminim diğer site kapısı gibi kapıları açan sistemlerden ucuzdur. hem havası da başka olur hani garaj kapısı açılıyo içerden çıkıyorsun araçla :D

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sistemle çalışan uzaktan kumandalı garaj kapıları mevcut.

Google da araştırma yapılabilir :)

ama ben manuel taraftarıyım ne kadar  az teknoloji o kadar  iyi :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Babam az buçuk profesörüdür, bizim kapılar o şekil, ne yaptırmış bir sorayım, hayvan gibi demir yığını kapıları taşıyan bi motoru var, pek kuvvetli, markasını öğrenirim.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan elektrikli kapıdan korkarım abi :)

belli olmaz çocuk mocuk denk gelir kısılır vs.. güvenlik önlemini iyi kurmak lazım sanırım oda masrafın olduğu yer :)

yoksa sistemi gördüysen biliyorsundur motorun başına bir zincir dişli kapı boyu boyunca da uzanan bisiklet zincirinden hallice zincir var benim gördüğüm tüm demir kapılarda :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AhmetH;85846
Hakan elektrikli kapıdan korkarım abi :)

belli olmaz  çocuk  mocuk  denk gelir kısılır vs..  güvenlik önlemini iyi kurmak lazım sanırım oda  masrafın  olduğu yer :)

yoksa sistemi gördüysen biliyorsundur motorun başına bir  zincir dişli   kapı boyu  boyunca da uzanan bisiklet zincirinden  hallice  zincir var benm  gördüğüm tüm demir kapılarda :)

Hocam en ufak dokunuşunda geri atıyor, onu geçtim, tam kapanırken(hareket hali yani) aradan kedi geçse duruyor.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oo  ozaman detay var o işte sen sor abi  onu :D:D

fotoselden tut  motorun çektiği akımı bile gözleyen sistem olmalı ki en ufak dokunuşu sezsin :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
karsilikli 2 tane fotosel var motordada anakart var butun sistem ona bagli calisiyor.Motorlari italyan oldugundan pahali biraz. .

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AhmetH;85851
oo  ozaman detay var o işte sen sor abi  onu :D:D

fotoselden tut  motorun çektiği akımı bile gözleyen sistem olmalı ki en ufak dokunuşu sezsin :)

Ayıpsın ;) İkaz lambası falan yanıyor gecikmeli neyim çalışıyor, kızılötesi sensör var arada.

Çevrimdışı ugurseyhan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende bu yaz yapıcam nasipse bi garaj  kapı hakkında bende çalışıyorum belki manuel zincir sitemli kayar kapı yaparım ucuz olsun diye  ben çıkarken açarım annem arkamdan kapatırsa in bin olmaz rahat olur :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hocam bizim tek kapı 4 bin TL imiş. Motoru Nice-Robus. Kapı ise 300 kg imiş :hanz:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;85860
Hocam bizim tek kapı 4 bin TL imiş. Motoru Nice-Robus. Kapı ise 300 kg imiş :hanz:

Sizinki garaj maraj kapısı değil Star Wars Ölüm Yıldızı Gemisi kapısı :hanz::hanz::hanz::hanz:
(ne dedim lam ben gene :hanz::hanz::hanz::hanz::hanz:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;85866
Sizinki garaj maraj kapısı değil Star Wars Ölüm Yıldızı Gemisi kapısı :hanz::hanz::hanz::hanz:
(ne dedim lam ben gene :hanz::hanz::hanz::hanz::hanz:)

Tam olarak şu; :hanz::hanz::hanz:

http://www.wholesaleparkingsystem.com/proddetail.asp?prod=Nice-Robus

Psikopat babam 300 kg kapıya 1 tonluk motor koymuş. Bende diyom bu kapı niye uçuyo la?

:++:
« Son Düzenleme: 24 Mart 2010, 20:17:27 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi naptın yaa bi kapı 4 bin tl. benim arabayı satsam nerdeyse o kadar etcek :haha::++::++: çok tutacaksa ince saçdan bi kapı yaptırıp küçük bir motorla açılıp kapanması sağlanabilir ama benimki yola doğru direk açılamayacağından ya yana kayar olmalı ya da yukarı doğru katlanmalı :bnn: