škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Almanya'dan kargo kaç günde gelir

srcn09 · 17 · 50714

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Arkadaşlar 24 Mart 2010 Çarşamba günü Almanya 'dan(Frankurt yakınlarında bir yer di :D ) adıma kargo yollandı DHL kargo şirketine verildi acaba ürün ne zaman elime geçer 1 hafta oluyor...Önce sizlere sorayım dedim yarın da DHL arayıp sorucam ne oldu kargo diye :sopa:
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Normal şartlarda evrak Almanya-Türkiye arası 1 (bir) işgünü içerisinde geliyor. Paket tarzı şeyler de olsun olsun 2 (iki) işgünü olsun. Bir haftadır ortada yoksa, Erikli tavsiye edeceğim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;87929
Arkadaşlar 24 Mart 2010 Çarşamba günü Almanya 'dan(Frankurt yakınlarında bir yer di :D ) adıma kargo yollandı DHL kargo şirketine verildi acaba ürün ne zaman elime geçer 1 hafta oluyor...Önce sizlere sorayım dedim yarın da DHL arayıp sorucam ne oldu kargo diye :sopa:

Sercan Paketi takip ettirdim Türkiye´ye varmis Paket hemde 29.03.2010 Tarihinde yani Paketi simdiye kadar alman lazimdi. Paket Türkiye´de girisini tamamlamis üstelik yani Gümrükte takilmamista. Simdi e-Mail yazdim ve Cevap bekliyorum Paket nerede diye. Insallah Türkiye´de Kaybolmaz :(
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: VW_Passat;88217
Sercan Paketi takip ettirdim Türkiye´ye varmis Paket hemde 29.03.2010 Tarihinde yani Paketi simdiye kadar alman lazimdi. Paket Türkiye´de girisini tamamlamis üstelik yani Gümrükte takilmamista. Simdi e-Mail yazdim ve Cevap bekliyorum Paket nerede diye. Insallah Türkiye´de Kaybolmaz :(

Bi soğuk su da size :sopa:

PTT bu konuda çok vasat istersen araba yolla onu bile kaybederler :hanz:

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;88232
Bi soğuk su da size :sopa:

PTT bu konuda çok vasat istersen araba yolla onu bile kaybederler :hanz:

Kadir ustam,

peki bu sizce anormal bir durum degilmi ? Icerideki PTT Calisanlarin halt yemesidir kaybolursa. Paket Almanya´dan basarili bir sekilde gitmis ve 29.03 Tarihinde Türkiye´ye giris yapmis, yani Paket Türkiye´de ! Ayrica Paketi ben yolladim Sercan´a ve yollarken Almanya´da 1-2 Euro fazla para ödeyerek Takip Sistemli yaptirdim ve tabiki Sercan ve Ailesi haricinde Kimlik göstermeden kimsenin alamayacagi sekilde yaptirdim. Bu durumda Kaybolursa kötü olur saten.

Saygilar
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Takip sisteminde malın nerede kaybolduğu belli olur, şikayetçi olun gelmezse...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: VW_Passat;88235
Kadir ustam,

peki bu sizce anormal bir durum degilmi ? Icerideki PTT Calisanlarin halt yemesidir kaybolursa. Paket Almanya´dan basarili bir sekilde gitmis ve 29.03 Tarihinde Türkiye´ye giris yapmis, yani Paket Türkiye´de ! Ayrica Paketi ben yolladim Sercan´a ve yollarken Almanya´da 1-2 Euro fazla para ödeyerek Takip Sistemli yaptirdim ve tabiki Sercan ve Ailesi haricinde Kimlik göstermeden kimsenin alamayacagi sekilde yaptirdim. Bu durumda Kaybolursa kötü olur saten.

Saygilar

Bende 2 kere sipariş geçtim birisi ingiltereden birisi çindendi ne hikmetse ikiside elime ulaşmadı hepside TR de kayboldu zaten bu tarz firmalar gönderirken sigorta yapıyor bundan dolayı onlar için sorun olmuyor pek.

Ama biraz bekleyin bu hafta içi teslim ederler diye düşünüyorum kaybolmadı ise ptt biraz yavaş çalışıyor.Ürünü DHL mi teslim edicek yoksa PTT mi?

Eğer DHL ise daha hızlı olabilir işlemler. .

Ugur A.

• Ziyaretçi
DHL ile gönderildiyse PTT ne karışıyor ki? Anlamadım bu kısmını!:blm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DHL en hızlı ve sorunsuz ulaştıranlardan biridir aslında. Almanya'dan değil 1 haftada Uganda'dan gelir paket. En takılabilitesi yüksek paket bile geçip geliyor DHL ile hatta böyle paketlerde DHL tavsiye ediyorlar. UPS'nin geçiremediği DHL'de geçiyor :hanz::hanz::hanz:

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paket DHL ile yollanmış acaba ulaştı da biz evde mi yoktuk eve bir kağıt bırakmamışlar bir arayıp sorucam...

Bu arada DHL ile gönderilen kargoya PTT neden karışsın ki ? :S

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok saçma arkadaşlar DHL ile gönderilen kargo ile PTT ilgileniyor hiç bir anlam veremedim...

Az önce DHL arayıp Yurt dışından kargom gelicekti dedim kadın doğru dürüst türkçe bilmiyor zor anlaştık valla birşeyler dedi Alman Postası ile DHL 'ye mi yollandı ne anlamadım bende he he diyip geçiştirdim Yasin'in vermiş olduğu kodu söyledim PTT ilgileniyor bu kod ile diyince kötü oldum :S

Hemen PTT arayıp bilgi aldım kargo takibi hakkında telefonu düzgün türkçe konuşan biri açınca sevindim dedim yurt dışından kargom gelicektri takip numarasını verdim bugün dağıtıma çıkmış ancak vakit yetmediği için yarın ilk bana gelicekmiş eyvallah diyip kapatım :D

Yarın Kargo elimde ama DHL ile PTT arasında ki bağı çözemedim ?

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
PTT 'den adam olmaz arkadaş Kargom gelmiş bana vericeklerine Apartman görevlisi de bana şimdi getirdi kendisi dışarı çıkmış bana da şimdi getirdi...Oysa ki telefonda ki kadın kargo şu an merkezimizde yarın elinize ulaşıcak diyordu hay allahım...

Hala anlamadığım DHL = PTT ne alaka :D Ayrıca kargoyu sadece benim ailemden birinin imza karşılığı alması şeklinde gönderdi tabi PTT dağıtım yapınca :D

Neyse kargo geldi arkadaşlar teşekkür ederim

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
...Ayrıca kargoyu sadece benim ailemden birinin imza karşılığı alması şeklinde gönderdi...

Bizim sitedede çok oluyor bu kargocular güvenliğin imzası karşılığı veriyorlar paketi yani Türkiye şartlarında malesef normal bu.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;88364
PTT 'den adam olmaz arkadaş Kargom gelmiş bana vericeklerine Apartman görevlisi de bana şimdi getirdi kendisi dışarı çıkmış bana da şimdi getirdi...Oysa ki telefonda ki kadın kargo şu an merkezimizde yarın elinize ulaşıcak diyordu hay allahım...

Hala anlamadığım DHL = PTT ne alaka :D Ayrıca kargoyu sadece benim ailemden birinin imza karşılığı alması şeklinde gönderdi tabi PTT dağıtım yapınca :D

Neyse kargo geldi arkadaşlar teşekkür ederim

Sercan,

Alman Postasi DHL ile birlikte calisiyor senin Paketi verdigimde Paket olarak gitmis yani PTT ile ulasmasi gerekiyor (belli bir Kilo üstünde DHL ile yolluyorlar). Senin Paket az oldugu icin Kilosu (3 Kilo bile gelmedi) Paket olarak PTT üzerinden yollandi ama yinede güvenilir bir sekilde ! Paketi nasil olurda baskasinin eline veriyorlar anlamadim, oysaki o Servis icin 1,50 €uro fazla para ödemistim :sopa:

Paket eline ulastigina sevindim.

Saygilar Yasin