škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Windows 7 de Mavi Ekran Sorunu

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 Saattir yedi bitirdi beni bi deamontool kurdum ne olduysa ondan sonra başladı sürekli mavi ekran geliyor pc reset atıyor 15 i geçti. . Programı kaldırmya çalıştım win programı görmüyor bende geri yükleme yaptım gitti ibi ama hala sorun aynı decam ediyor. .

Format atmadan kurtulma ihtimalim nedir yardımcı olursanız sevinirim :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Win 7 kolay kolay mavi ekran vermez aslında. DAEMON Tools normalde Trial bir yazılımdır, 20 günle sınırlıdır kullanımı. Şayet hani yeni versiyon fullunu warez şekilde crackli falan indirip kurduysan hemen hepsinde trojen,spyware kaynıyor DAEMON Tools'un. İhtimal dahilinde bu şekilde bir sıkıntı olmuş olabilir. Diğer ihtimal DAEMON Tools sanal sürücü oluşturur sistem üzerinde, Win 7 bu işe kıllık yapmış olabilir. Bende Win 7 kullanıyorum sanal sürücümde var ama DAEMON Tools ile yaratmadım sürücüyü.
Sağlam bir spyware,trojen,virüs komple hepsine bakan bir Antivirüs programıyla sistemi önce taratın. Sistem dosyaları zarar gördüyse geri yükleme işe yaramayabilir her zaman maalesef.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
win 7 ye geçtiğimden beridir bende de aynı sorun musallat oldu. Elime alıp da şööööyle bir ilgilenemedim makinamla.

Ramlerde sorun vardır diye düşünüyordum ama sanırım bence de sorun virüssel. Nod a başvuracağım bakalım ne olacak...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;88078
XP :adm: :lol:
'98SE:kro::adm::lol::haha:

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;88086
'98SE:kro::adm::lol::haha:
o da ne be. hangi yüzyıldan kalma, istanbulun fethini görmüşmü...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hala orijinal, lisanslı Win95 ve Win98 CD'lerim elimde, kurmak isteyen varsa  :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;88066
Win 7 kolay kolay mavi ekran vermez aslında. DAEMON Tools normalde Trial bir yazılımdır, 20 günle sınırlıdır kullanımı. Şayet hani yeni versiyon fullunu warez şekilde crackli falan indirip kurduysan hemen hepsinde trojen,spyware kaynıyor DAEMON Tools'un. İhtimal dahilinde bu şekilde bir sıkıntı olmuş olabilir. Diğer ihtimal DAEMON Tools sanal sürücü oluşturur sistem üzerinde, Win 7 bu işe kıllık yapmış olabilir. Bende Win 7 kullanıyorum sanal sürücümde var ama DAEMON Tools ile yaratmadım sürücüyü.
Sağlam bir spyware,trojen,virüs komple hepsine bakan bir Antivirüs programıyla sistemi önce taratın. Sistem dosyaları zarar gördüyse geri yükleme işe yaramayabilir her zaman maalesef.

Trial versiyonuydu kendi sitesinden çektim herhangi bi crack uygulamadım ama program yöneticisinde görünmüyor kaldıramadım ordan bir türlü geri yükleme yaptım öyle gitti.

Nod32 kullanıyorum onla taratayım umarım olumlu sonuç alırım.İlk mavi ekran sanal sürücü yaratırken oldu sanırım onla ilgili bir sorun var düzeltme ihtimalimiz yok sanırım?

Alıntı yapılan: ero__;88074
win 7 ye geçtiğimden beridir bende de aynı sorun musallat oldu. Elime alıp da şööööyle bir ilgilenemedim makinamla.

Ramlerde sorun vardır diye düşünüyordum ama sanırım bence de sorun virüssel. Nod a başvuracağım bakalım ne olacak...

XP de çok temiz çalışıyordu sistemim sonra visataya geçtim mavi ekrandan pc açılmıyordu son 7-8 aydır win 7 kullanıyorum daha ilk defa oldu bu sorun ramlerla kaynaklı değil sanırım sistemsel bi hata var gibi duruyor . .

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;88161
Trial versiyonuydu kendi sitesinden çektim herhangi bi crack uygulamadım ama program yöneticisinde görünmüyor kaldıramadım ordan bir türlü geri yükleme yaptım öyle gitti.

Nod32 kullanıyorum onla taratayım umarım olumlu sonuç alırım.İlk mavi ekran sanal sürücü yaratırken oldu sanırım onla ilgili bir sorun var düzeltme ihtimalimiz yok sanırım?

XP de çok temiz çalışıyordu sistemim sonra visataya geçtim mavi ekrandan pc açılmıyordu son 7-8 aydır win 7 kullanıyorum daha ilk defa oldu bu sorun ramlerla kaynaklı değil sanırım sistemsel bi hata var gibi duruyor . .

Mavi ekran hataları genelde donanımsal sorundan meydana gelir ve evet ilk bakılması gereken en pratik yerde RAM'lerdir. Şayet bunu denemenin en pratik yoluda Windows'u güvenli kipte açıp çalıştırmak, herhangi bir donanımsal sorun varsa (RAM'ler dahil) aynı sorunu yapacaktır, güvenli kipte çalışması bir şeye engel değil çünkü ama yok baktınız sorun ortadan kalktı ve sistem çalışıyor demek ki donanımsal değil yazılımsal sorun (Virüs, sistem dosyası sorunu v.s) mevcut demektir. Tabi bilgisayar sorunları tamamen münferit sorunlarda olabiliyor. Ekran kartının power kablosunun temassızlığından bile mavi ekran hatası verdiğini bilirim sistemin, ilginç durumlar oluyor yani. Sağlıklı çalışan bir NOD32 varsa sistemi sürekli kontrol eder ve önemli oranda ciddi koruma sağlar, NOD32 kolay kolay pek bir şeye geçit vermez, hatta size sormadan müdahale edip engeller bile direk "bunda zararlı dosyalar buldum v.s" deyip. Genede farklı birkaç Antivirüs programı ile kontrol edin, Adaware ile falanda bakın, kıytırıktan bir spyware bile olabilir sorun.