škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BOR POWER kullanan varmı aramızda

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar dün bir televizyon kanalında sans eseri bir reklama denk geldim vede sonuna yetisebildim . BOR POWER markalı nano teknolojisinde üretilmis ben ilk önce wax filan sandım :D sonradan bir aracın motoruna (yag koydugumuz yer) döktüler deneyimlerle 90 hp lan arac bir anda 101 hp yükseldi . vede 10.000 km değiştirilen yag ömrünü 200.000 lere kadar uzatıyormus . sonra motor sesini dahada azaltıyormus . belkide duyamadıgım cok sey olmustur . Yanılıyorsam düzeltin kullanan arkadaslarımız varsa daha da bilgilendirirse cok sevinirim .
« Son Düzenleme: 31 Mart 2010, 10:59:04 Gönderen: erzopelci »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bir anda 11 beygir, kabullenmemmmm :D

Hemen 2 şişe atayım araca 22 bg artsın :ok:

İşin şakası tabi, düşünmem bu tip şeyler kullanmayı, zaten üreticinin kendisini her tür katkıyı reddediyor.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi inan bak,  dünya bu ürünü konusuyor, vede daha dünden beri arastırıyorum ürünü ne kötüleyen nede memnun olmayan hic kimseye rastlamadım .  yakıtta tasarruf , hp yükselişi ,motor sesi düsüklüğü .bir sürü birseyler söyleniyor. söyle link var ama ;
http://www.turkeyforum.com/satforum/archive/index.php/t-409996.html

bir bakabilirmisiniz abi  bu arada 250 ml olarak satılıyor fiyatı 50 tl

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben nedense ön yargılıyım bu tip ürünlere, yakıt tasarrufu sağlayan magnetler, küçük kıytırık çipler, katkılar...

Yoksa işe yarar yaramaz o ayrı mesele  ;)

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi zaten ne olursa olsun bende kullanmam hemde hic isimiz olmaz . anlatılanlar abartımıdır formailitemi bilemem .biraz dikkatimi cekmedi degil, ama sadece size danısmak istedim .sizde böyle dedikten sonra konuyu oldugu gibi kapatalım...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erzopelci;88141
sizde böyle dedikten sonra konuyu oldugu gibi kapatalım...

Sakın haa, dur, benim uzmanlık alanım değil, haşa :)

Bana kanma, inanma :++: Araştır, dene. Dedim ya bendeki ön yargı, hiç denemedim, belki işe yarıyordur kimi şartlarda, çok km yapmış motorlarda.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başarılı bişey olsa dünya otomotiv sektörü mutlaka kullanırdı..Çok mantıklı bulamadım nedense..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ipekis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla eğer bu üründe bu şekilde bir performans artışı olsaydı şu an tüm gazele ve televizyonlarda haberi olurdu.Üretici ve pazarlayıcı firmalar ortaya şehir efsanesi şeklinde laf yayıyorlar ,ne satsam kar mantığında  :)Bu şekilde 1000 türlü çeşit ürün oldu.Hepsi bu gerçektende bunu yapar,şunu yapar dendi ama kaybolup gittiler.Artık inanmıyorum.

Parası fazla gelen , parasını bana versin.Söz ben gelip sizin arabayı çekip,arabanın gücünü  +1 beygir arttıracağım :) Garanti verilir :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes meraktan 1 kere alıp denese firma köşeyi döner, derler ya "İstanbul'da acı su sat, 40 yıl para kazan"  ;)

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet dediginiz cok dogru irfan abi . ben zaten kararımı vermistim olmaz diye de , siz tam destek oldunuz . bizim sitemiz tamam olmusken kafamızı karıstıran yok katkı malzemesinin yok bilmem nelerin isi olmamalı burada . cook afedersiniz .. abi yeri degil kusura bakma ama hazır buradayken bir sorum olacak glaze ile srp siparisi vermistim ne kargo alıyormus nede postane arkadas terminalde uzak dior bana, nasıl geciririz kargo yada postaneden ??
« Son Düzenleme: 31 Mart 2010, 11:45:50 Gönderen: erzopelci »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erzopelci;88151
evet dedigiginiz cok dogru irfan abi . ben zaten kararımı vermistim olmaz diye de , siz tam destek oldunuz . bizim sitemez tamam olmusken kafamızı karıstıran yok katkı malzemesinin yok bilmem nelerin isi olmamalı burada . cook afedersiniz .. abi yeri degil kusura bakma ama glaze ile srp siparisi vermistim ne kargo alıyormus nede postane arkadas terminalde uzak dior bana nasıl geciririz kargo yada postaneden ??

Karton kutuya koysun sallanmayacak şekilde, o şeklide kargoya versin, sorduklarında ise "içinde araba cilası var ama katı" desin...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hocam gülmekten altıma zışacam, 200.000 km yağ ömrü haaa :++: :++: :++: :++: :++:

11 beygir artmış haaa!!! Ne kadar edepsiz uzvum varsa hepsiyle gülüyorum :lol: :lol: :lol:

Keriz avı.

Ben o kerizlerden biriyim. Merak ettim denedim. Motorada şanzımanada bor dalgasından koyduk. Yeni aracımda bi sonuç elde edemedim. Motora koyduğumda sadece cold start sesi biraz kesilmişti o kadar. Yakıt aynı yakıyor, çekiş aynı, heç bi fark yok. Arabam 11 bg artmış olsaydı şimdi sokakta 1.6 avlıyor olurdum.

Ciddi aşınım yememiş yıllanmamış makinelerde bi halt elde edemezsiniz. He şimdi google gider tüccarını foruma düşürür dümdüz sövüşürüz. Farkmaz. Eski kompresyon kaçağı olan araçlarda, aşınım yemiş makinelerde iş göreceği kanısındayım. Ayrıca yeni nesil araçlarımız için risk teşkili vardır.

Ben aldığım malı bi elime sürerim. Her türlü. Yağdır, bordur, filtredir zarttır zurttur... Alabildiğine yapışkan malzeme. Motor bloğundaki yağ akım yollarını tıkama olasılığı var. Enjektör uçlarına yapışıp çekiş düşürmeye kadar yolu var.

200.000 km yağ değişmeyecekmiş haaaa!!! :lol: :lol: X 80710059 kere nıuahaha :D :D :D

Artık yağın içinde kurumlar kütle kütle gezer :hanz: :hanz:

Yeni arabaya yapılcak iş değil. Ben bi extrasını görmedim. Şanzımanada koydum. İçim rahat etmedi ne yalan söleyim. 2000 km sabredebildim. Bir süre sonra kemiksilenme yapmaya başladı. Yerim böle aşkın ızdırabını dedim, SHC Supreme yağı bi koydum tofita şeker gibi, 10 numara oldu.

Adam gibi yağ kullanın. Belirli aralıklarla değişin, hatta erken değişin, 3-5 liradan kaçacam bor koyim oh tın değişmeyin bi daha yok. Nur topu gibi motorunuz olur. Pistonlardan aksesuar yapıp avizeye asarsınız. Sürtünen her şey yıpranır. Bor dolgu ve yapışma özelliği sayesiyle belki biraz keser. Elbet vardır yararı lakin ne üretici koy diyooor, nede yağ üreticisi koy diyor. Zaten yağlarda güzel katıklar var.

Ama artık ahı gitmiş vahı kalmış, üfleyen, sümüksü yağ buharı bırakan makinelerde şiddetle önerilir, motor silk falan. He o da çare değil, sadece ölümü erteliyorsunuz bir süre.

7000 kmde bir Mobil ESP, Castrol Edge TurboDiesel gibi 100-120 liralık yağları yere dökerim acımam, motor dipçik gibi kalır uzun senelerce Allah izin verirse.

Ahı gidik vahı kalıklar koysun. İşe kesin yaramazı yok ille yarar vardır bi yanı. Yeni araçlarınıza koymayın. Aha koyduk bi halt olmadı işte.

Türk insanı arabaya eşek ötesi muamele ile biner anasını ağlatır, ondan sore bu tarz tırı vırılarla çare arar. Düzenli bak şuna di mi. Yok, 50 TL verip bi daha hiç yağ değişmeyecekmiş. Allah yapısı değil ya haşa. Nere değişmiyon nere abi 200.000 km? İçerde yanma var, sürtme var, ısı var.

sonuçta yine Türk sermayesidir katkım oldu, pişman değilim :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bor power güç vermez şahsen ben görmed,m güç artışı vs :D

Sadece motordaki sarsıntıyı vuruntulu çalışmayı azaltır biraz sessizleşir araç :)

Yoksa bi yağın o kadar km yapması imkansız gibi bir şey :D

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yaw hakan mazallah kardesim bee döktürmüssün masallah .. neye kızdında hırsını cıkardın . bence seni gitme telaşı sardı :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiçbir arabanın besleme sistemi üzerinde herhangi bir değişim yapılmadığı müddetçe güç artışı "sağlanamaz", mümkün değil. Tamamen domdom bir olaydır. Yurdum güzel insanları ne diyeyimde ne söyleyeyim.
Bu tarz katkılar tırı vırıdan başkası değil, kullanılan ürünlerde (yağ olsun yakıt olsun) zaten katkı bulunuyor. Yakıt deposuna konulan enjektör temizleyiciler bile çok aman aman tavsiye edilen birşey değildir.
En kaliteli yakıtı alın, en kaliteli yağı kullanın, temizliğini zamanında yapın bitti gitti :ok: