škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda 2004 101BG BAKIM Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: waterproof;96497
Arabanın servis göstergesi bugün yandı :( ben halen mayısı beklemeyi düşnüyorum (normalde haftada şu an 200 km yi geçmiyorum) sanırım mayısa kadar idare eder

Yansın problem değil, o hatırlatma amaçlı bir uyarı. Bakımları düzenliyse, bir sorun yoksa kullanabilirsiniz. 1000-2000 km v.s geçirmek sorun yapmaz bakımlı arabada.

Çevrimdışı waterproof

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar bugün itibarı ile bahar kampanyasından halen ses seda yok :( yüce auto yu aradım istanbulu mayıs içinde kampanya olabileceğini söyledi bekliyeceğiz artık

Çevrimdışı bensertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba bende izmir de mümkünse aliağaya en yakınından :) en uygun fiyatlısından servis arıyorum 2004 fabia için trger seti ve gereken ne ise aracı aldığım abiler km dolmasını beklemişler ama 53000 de 2004 model araba yani zaman aşımı dolmuştur tavsiyelerinize şiddetle ve acilen ihtiyacım var zira izmirde ve skoda da yeniyim...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben uyarıyı aldığımda en fazla 5 günü geçirmiyorum böyle hassas bakıcı zor bulunur,benden araç alan yaşadı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar parası fazla olan varsa servislerin kapısında beklesin.çünkü ben 15000 km bakımı için samsun bayisinden fiyat aldım ne kadar dersiniz 250-300 arası.yapacağı işi söyliyeyim yağ filtresi,yağ değişecek sağı solu kontrol edilecek.cam suyuna yarım litre su koysalar onun parasını bile alıyorlar.bu işin maliyeti özel servislerde veya ustanızda taş patlasa 150 civarı eder.benim önceden 2000 model felicia vardı 10 yıl dışarıda yağını değiştirdim beni mahçup etmedi şimdi ise 2010 model fabia aldım ilk bakımdan sonra servislere uğramama kararı aldım.neymiş efendim garantisi varmış hikaye burası türkiye kullanıcı hatası derler çıkarlar.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2011, 23:37:51 Gönderen: BAFRALI »
55 FB 375

Çevrimdışı marjinaliter

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2005 1.4 elegance sahibiyim bugüns ervise gittim 15 ekime kadar kampanya varmış %30 indirim servis ve yedek parçalarda 97000 de su an aracım serviste triger setinin değişme zamanı gerektiği söylendi ve diğer rütun bakımlarla toplam 780 filan tutuyor (indirim dahil buna( bana pahalı geldi doğrusu birde özel servislerden fiyat arastırcam şöyle birşeyde söylüyo arkadaşlarım 150000 e kadar değiştrmesemde olurmus trgiersetini siz ne diyorsunuz arkadaşlar hem fiyat hemde triger setinin değişmesi konusunda bu arada aracımın cekisi düştü bunun farkındayım özellikle yokuslarda amanınnn öldürüyo beni arabadan nefret etme derecesine getiriyor :))

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: marjinaliter;265164
2005 1.4 elegance sahibiyim bugüns ervise gittim 15 ekime kadar kampanya varmış %30 indirim servis ve yedek parçalarda 97000 de su an aracım serviste triger setinin değişme zamanı gerektiği söylendi ve diğer rütun bakımlarla toplam 780 filan tutuyor (indirim dahil buna( bana pahalı geldi doğrusu birde özel servislerden fiyat arastırcam şöyle birşeyde söylüyo arkadaşlarım 150000 e kadar değiştrmesemde olurmus trgiersetini siz ne diyorsunuz arkadaşlar hem fiyat hemde triger setinin değişmesi konusunda bu arada aracımın cekisi düştü bunun farkındayım özellikle yokuslarda amanınnn öldürüyo beni arabadan nefret etme derecesine getiriyor :))
97.000KM' ye kadar değişmemişse, 150.000km' ye kadar değiştirmemek, büyük risk almak demektir.

Çevrimdışı marjinaliter

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki özel mi yoksa kendi servisine mi yaptırmamı önerirsiniz?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: marjinaliter;265307
İşini iyi yapan bir yer olmalı derim ben.

Çevrimdışı sshusun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: marjinaliter;265307

700-800 tl masraf için motoru kucağınıza almaya değmez derim. böyle konularda ağzı olan konuşur, ama kendi arabasına geldiğinde km. si dolduğu gün sektirmeden bakıma giderler. ben 2005 101hp special' e 2010 yazında 715 tl.ye kendi servisinde yaptırmıştım. aksatmayın derim ben.

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sshusun;265496
700-800 tl masraf için motoru kucağınıza almaya değmez derim. böyle konularda ağzı olan konuşur, ama kendi arabasına geldiğinde km. si dolduğu gün sektirmeden bakıma giderler. ben 2005 101hp special' e 2010 yazında 715 tl.ye kendi servisinde yaptırmıştım. aksatmayın derim ben.
arkadaşım böyle önyargıyla karar vermeyin bizim söylediğimiz gerçekler kararı herkes kendisi verir araştırır sorar öyle kararını verir şu gerçeğide unutmayın bu servislerden azami % 90 nı fiyat ve işçilik konusunda memnun değil.servislerin çalışma prensibi garanti kapsamıyla lafıyla bize gelsinleren ve ufak bir işten ve sarf malzemesinden dahi ücret almaktır.bahsettiğim gibi şimdi size soruyorum yağı ve yağ filtresi değiştirmenin maliyetini dışarıyla ve servisle karşılartır arasındaki farkı görürsün.
55 FB 375