škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB II`ye LPG Taktık

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fuar yeşilköy cnr da deilmi acaba ayın kaçına kadar sürüyor gitmek isterim

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğalgaz dönüşümlerinide sorarsanız iyi olur fuara gidenlerden ricam olacak..

Doğalgaz LPG'den daha ucuz ama dolum tesisi yok pek..Bursa'da bir tane açılsa(varsada ben bilmiyorum) Doğalgaz dönüşümü yaptırabilirim diye düşünüyorum..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;88716
bende taktırdım. atiker. ama taktırana kadar aklımda bisürü soru vardı.sorular sorunlara döner diye ne düşündüm.bi usta sıkıntısının yanında avantajlarını sayınca.kendide lpg li araç kullanıyo.+ ve - lerini konuştuk taktırdım.
ama sonradan çıkacak muhtemel pekçok arıza ile dolu forumlar.bi gün (umarım gelmez) başıma gelirse kendim ettim kendim buldum demem inşallah.
kendimde lpgli araç kullanıyorum ne olduğunu biliyorum merak etmeyin.hatta leonm şuan serviste olduğu için (dengesizin birisi yüzünden ufak bir kaza geçirdik) lpgli aracımla geziyorum 1 haftadır. eskiden zevkten inmek istemediğim aracıma binmek bile istemiyorum artık. zaten lpgli olan aracımla benzinli olan aracım km maliyeti olarak aynı yakıyorlar şuan.

benim oradaki yorumum direkt enjeksiyonlu bir arabaya takarız abi mantığıyla gezen insanlar için. uzun vadede asla MPI motorlar kadar verimli ve sorunsuz olmayacağını düşünüyorum. zaten olabilseydi ortalıkta senelerdir ne fsi lar ne direkt enjeksiyon avensisler vectralar var onların alayı lpg li gezerdi.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2010, 23:26:42 Gönderen: mayham85 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;88727

Doğalgaz LPG'den daha ucuz ama dolum tesisi yok pek..Bursa'da bir tane açılsa(varsada ben bilmiyorum) Doğalgaz dönüşümü yaptırabilirim diye düşünüyorum..
Niyeti bozdu Rumister' e kombi takacak.:kiki::++::haha::lol:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;88727

Onuda konuştuk koca türkiyede 2 istasyon varmış ikiside istanbulun ayrı uçlarında :D

Ayrıyetten menzil olarak çok düşük bizim 45 lik lpg tanki ile ancak 150 km gidebiliyormuş ve depo kalınlıkları yaklaşık 1 cm bomba gibi yani :D

Alıntı yapılan: mayham85;88740
kendimde lpgli araç kullanıyorum ne olduğunu biliyorum merak etmeyin.hatta leonm şuan serviste olduğu için (dengesizin birisi yüzünden ufak bir kaza geçirdik) lpgli aracımla geziyorum 1 haftadır. eskiden zevkten inmek istemediğim aracıma binmek bile istemiyorum artık. zaten lpgli olan aracımla benzinli olan aracım km maliyeti olarak aynı yakıyorlar şuan.

benim oradaki yorumum direkt enjeksiyonlu bir arabaya takarız abi mantığıyla gezen insanlar için. uzun vadede asla MPI motorlar kadar verimli ve sorunsuz olmayacağını düşünüyorum. zaten olabilseydi ortalıkta senelerdir ne fsi lar ne direkt enjeksiyon avensisler vectralar var onların alayı lpg li gezerdi.

Yeni sistem farklı bu sefer yaptılar gibime geliyor.Arabanın enjektörlerini soğutmak için belli aralıklarla benzine alıyormuş :ok:

Alıntı yapılan: mxengine;88717
Fuar yeşilköy cnr da deilmi acaba ayın kaçına kadar sürüyor gitmek isterim

Bu haftasonuna kadar açık diye biliyorum:ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet direk silindire LPG enjeksiyonu ile  ilgili sektörden bir tanıdığım  LPG nin eksi  bilmem kaç derece de yada yüksek basınçta sıvı halde olduğunu bu şekilde silindir içe direk püskürtülmesinin  termal stres yaratacağını düşündüğünü   TSİ motorla LPG ye soğuk  baktığını söylemişti..

aslında düz mantık  doğru diyor  merak ediyorum  bende sonuçları

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de fuara doğalgazı (cng) araştırmak için gittim

istanbul'da sadece iki tane dolum istasyonu varmış: bayrampaşa ve maltepe'de

brc eve taklabilecek cng dolum cihazı sergiliyor fiyatı 3250€+kdv, fakat dolum süresi 7 saat

en çok dikkatimi çeken mar gas isimli türk şirketinin cng+lpg sistemiydi, bagajda iki tank var

şu an çok fazla km yapmadığım için ve aracımın garantisi devam ettiği için beklemeye devam :)
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
TSI'a direk enjeksiyonlu lpg mi takmışlar yoksa şu FSI'a takıyoruz dedikleri emanet sistem mi???

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;89152
TSI'a direk enjeksiyonlu lpg mi takmışlar yoksa şu FSI'a takıyoruz dedikleri emanet sistem mi???

Şu an sadece TSI da var FSI da yok bu sistem :)