škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bor power hakkında

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar mpi motorlu 139.000km ye gelmiş octimize lpg li oldugu için bor power uyguladık.pek bi beklentim yoktu ama 1000 km sonra farkı düşünüce şaşırdım ve sizlerle paylaşmak istedim.öncelikle en büyük farkı düşük devirde araba daha rahat ivmelenir oldu(düşük devirden kastım 1000-1100 devir civarı)sonra arabanın 1000 devir civarı teklemeside bitti gibi.yakıt ekonomisi olduguda bir gercek.ama şunuda göz önünde degerlendirmenizi isterim.arabanın triger bakımı oldu 4000 km önce lpg filtresi iyice eskimişti degiştirildi.birde geçtigimiz yaz tam adını hatırlamıyorum ama bir yeri temizlendi(rolantide oynaması düzelmişti).
Yani kısacası bor power uygulamayı düşünen varsa denesin derim.sonradan hepsiburada.com daki yorumlarıda okudum.dedikleri destekler biçimde
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı 04OctaviaElegance

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracımız şuan 95bin km'de 100bin bakımında bowpower değilde MOTORSILK komayı düşünüyorum.
bakalım koyduğumuzda ne gibi durumlar değişecek.Araç benzinli olduğundan öyle rölanti dalgalanması vs. gibi problemler olmuyor.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben kullandım mennunum , 60000 de yeniliyeceğim , Şahkan otonun borpower bayiliğide var herşeyi tek elden halletmek çok daha güzel oluyor.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
servisimizde bor power nano fuel yakıt katkılarıda  satılmaktadır.her depoda %20-%30 arası tasarruf sağlamaktadır.çok kilometre yapan ve düzenli kullanılan araçlarda yakıt tasarrufunun artığı görülmüştür.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu bor power ı her yag degişiminde koymak gerekirmi acaba.benim koyduguk küçük sarı şişelerdekindendi galiba resmi şu
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Rifart

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;91904
servisimizde bor power nano fuel yakıt katkılarıda  satılmaktadır.her depoda %20-%30 arası tasarruf sağlamaktadır.çok kilometre yapan ve düzenli kullanılan araçlarda yakıt tasarrufunun artığı görülmüştür.

Üstadım %30 akıllara ziyan bir değer...Bunun mümkün olmadığın hele ki bir katkıyla artık cümle alem bilmekte....
Bunlarla ilgili yüzlerce sayfa yazı okudum kardeşimin aracında denedim ve sonuç koca bir sıfır(dediğim gibi araçların öncesinde herhangi bir sorunları yoktu yani sağlıklı aletlerdi)....
100 km yi paraya giden bir araba için(uçuk rakam)lpg takılsa tüketim 60 tl ye anca düşüyor ki siz bir katkı ile bunun zaten 70'e inebileceğini söylüyorsunuz....
Somut kanıt olmalı buna inanmam içinki şu ana kadar ne okuduklarımdan nede kendi tecrübelerimden bunun son demlerini yaşayan motorlar dışında fayda görülesi bir meret olmadığı konusunda eminim....Heleki %30 tasarruf sağlamadığından adım gibi eminim....
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2010, 00:53:45 Gönderen: Rifart »

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Rifart;101001
Üstadım %30 akıllara ziyan bir değer...Bunun mümkün olmadığın hele ki bir katkıyla artık cümle alem bilmekte....
Bunlarla ilgili yüzlerce sayfa yazı okudum kardeşimin aracında denedim ve sonuç koca bir sıfır(dediğim gibi araçların öncesinde herhangi bir sorunları yoktu yani sağlıklı aletlerdi)....
100 km yi paraya giden bir araba için(uçuk rakam)lpg takılsa tüketim 60 tl ye anca düşüyor ki siz bir katkı ile bunun zaten 70'e inebileceğini söylüyorsunuz....
Somut kanıt olmalı buna inanmam içinki şu ana kadar ne okuduklarımdan nede kendi tecrübelerimden bunun son demlerini yaşayan motorlar dışında fayda görülesi bir meret olmadığı konusunda eminim....Heleki %30 tasarruf sağlamadığından adım gibi eminim....

Serdar bey'in bahsettitiği %30 tasarruf yapan Bor Poewer'in yağa karıştırılan katkısı değil; yakıt deposuna konulan katkısı.
siz yağa katılan için yorum yapıtyorsunuz herhalde.
depoya karıştırılan için kullananlardan "gerçekten %10-15 daha çok km. yapıyor araba " gibi yorumlar okumuştum.

Çevrimdışı Real81

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt için 3 depodur kullanıyorum bor katkısı pek bi artısını göremedim , 15-17 tl ye alıyorsun bi şişeyi , oda kendini amorti ediyor.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;89954
arkadaşlar mpi motorlu 139.000km ye gelmiş octimize lpg li oldugu için bor power uyguladık.pek bi beklentim yoktu ama 1000 km sonra farkı düşünüce şaşırdım ve sizlerle paylaşmak istedim.öncelikle en büyük farkı düşük devirde araba daha rahat ivmelenir oldu(düşük devirden kastım 1000-1100 devir civarı)sonra arabanın 1000 devir civarı teklemeside bitti gibi.yakıt ekonomisi olduguda bir gercek.ama şunuda göz önünde degerlendirmenizi isterim.arabanın triger bakımı oldu 4000 km önce lpg filtresi iyice eskimişti degiştirildi.birde geçtigimiz yaz tam adını hatırlamıyorum ama bir yeri temizlendi(rolantide oynaması düzelmişti).
Yani kısacası bor power uygulamayı düşünen varsa denesin derim.sonradan hepsiburada.com daki yorumlarıda okudum.dedikleri destekler biçimde

aracın km si kaç sizin. birde bor power yerine motor silki daha çok öneriyorlar.

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı Real81

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxAXNxx;101070
aracın km si kaç sizin. birde bor power yerine motor silki daha çok öneriyorlar.

km yi ilk cümlede yazmış zaten...:hanz:

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
güzel bi noktaya değinmişsiniz üstadım bende düşünüyorum koydurmayı ama şüphelerim var tam olarak emin değilim kısa vadede iyi diyosunuz ama uzun vadeli motora kalıcı zararlar vermesin?
lütfen detaylı bilgi konunun uzmanı arkadaşlar hade iş başına:))

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı redoknot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konuya ben iyice araştırdım piyasada gözümü korkuttular
aracıma katkı koymadım,araştırmalarım sonucunda bunları
buldum.
Reklam kurulunun bu ürün hakkında yanıltıcı  reklam vermekten dolayı kararı resmi gazetedede yayınlanmış.enerji bölümünde.linki aşağıda;
http://www.resmi-gazete.org/gundem/duyurular/reklam-kurulu/reklam-kurulu-163--basin-bulteni.html
sizde inceleyin...

RESMİ GAZETE DE Kİ METİN:

V- ENERJİ

1) 2008/250- NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. adlı firmaya ait tanıtım broşürlerin ve anılan firmanın http://www.nnt.com.tr adresli internet sitesinde yer alan "S 250 Gold, Marine, Nanolube, MS 250, MS 600, GBX" adlı ürünlere ilişkin tanıtımlarda yer alan "BORPOWER ® bor elmas tozu (MCDP) ve nanobor´un eşsiz özelliklerinden yararlanarak hareketli motor parçalarındaki Sürtünmeyi yüzey kaplama ve bilye yatağı etkisi ile en az seviyeye indirir. BORPOWER ®'nin etkinliği aktif maddelerinin (MCDP ve nanobor) nanokristal özelliklerinden kaynaklanır. Bu nano parçacıklar NNTnin üstün tecrübe ve birikimi ile benzeri olmayan nano teknolojik yöntemlerle üretilmiştir. BORPOWER ® kati yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir (…)" şeklindeki ifadeleri ispatlar nitelikteki 'bilimsel' çalışmaların gerçeği yansıtmaması dolayısıyla bahsi geçen tanıtımların tüketicileri aldatıcı nitelikte olması gerekçesiyle Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik'e uygun olmadığına,

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
:wlc:

:rock1::rock1::rock1::rock1::rock1::rock1: