škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yazlık lastiklere geçelimmi?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bende yokuş yok şükür abartı, eryamandan her yer otoban :D

ama köyde farların ayı aydınlattığı oluyo, tabi hangi kış köye araba girmiş ki, ya XLT ile yada fronterayla giderim, yani oh kalite kış lastiği almıyom yippu :)

hem şuda var, aşırı kar buz sahalarında çivili lastiğin yoksa zincir Allah'ın emri :D yaramıyo işe, denenmiştir bir opel ile :D buzu çatırdatıp içine geçmiyo zincir gibi.

tabi dediğim gibi sac jant olacak, alaşımlara zincir asla...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aydınlıkevlerde düz kızılaya kadar sağsalim gidiyorum:D.sonrasında hatunun eve giderken araba kayıyo:D onun için kesin lazım lastik:D
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ısı 7 C nin altına inince kar yada yağmur olmasına gerek yok normal lastıkler sıkıntı yaratır.
sertleşir özelliğini sergileyemez.
bence ekimin 3 haftası mantıklı bir zaman.yere kar düşmesine gerekyok.
alacaksanızda biraz kaliteye bakın.
lastik fren gibidir şakaya gelmez.
ben bridgestone lm 30 serisine bakıyorum şu günlerde.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kış lastikleri yaz lastiklerine göre daha pahalı bilindiği gibi o yüzden bizde zamanında orta sınnıf almıştık ama michelin i aratmadı dersem yeridir..

Bulunduğumuz yer malum istanbulun köyü kışın buraya ne tuzlama ne bişi yaparlar sadece yolda bizim araba ve ekmekçi gidip gelir toplu taşıma durur yolda en az 15 cm kalıplaşmış kar olur o yüzden lazım oluyor eğer yağmaya başlayınca bahçeden çıkarmazsak arabayı 1 hafta kapıda yatıyor öyle :D

Biz kış lastiği olarak hankook W440 kullanıyoruz memnunuzda bu lastikler olunca zincire bile gerek yok yüksek vites düşük devir taktiğini uyguladıktan sonra kolay kolay patinajda çekmez..

Yaz lastikleriyle kışın soğuk don yapmış havada yola çıkmayın bu kış lastiklerini almadan önce yaz lastikleri yüzünden araba kayıp kar yığınına dalmıştı o zaman bize bir sinyala mal oldu o yüzden aman diyorum :)

Hakan abiye katılıyorum alışım janta zincir takmayın biz 2 kere taktık takmaz olaydık..jantın kollarının ortası hep çizik yıkayınca belli oluyor..

Namı değer W440

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ya tabi orası öle boşuna yapmamışlar ama ''bence'' dedim zaten önermedim herkesin kendi fikri, araba yürüdükten sonrası geliyor benim için.

120 ile gittiğim yolda 60 ile giderim... ani şerit değişmem, çok çok ileriyi gözlerim rahat olmam yani.

yoksa 4 wintercontact çakıp sol şeridi kapamayıda bilirim ama duygusal yoğunluğu çok :D

1-2 haftalık şey için değmez, bence.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;37115
ya tabi orası öle boşuna yapmamışlar ama ''bence'' dedim zaten önermedim herkesin kendi fikri, araba yürüdükten sonrası geliyor benim için.

120 ile gittiğim yolda 60 ile giderim... ani şerit değişmem, çok çok ileriyi gözlerim rahat olmam yani.

yoksa 4 wintercontact çakıp sol şeridi kapamayıda bilirim ama duygusal yoğunluğu çok :D

1-2 haftalık şey için değmez, bence.

Senin için gerek yok abi bırak dursun araba kapıda otobüsle git bizim araba hergün yolda günde 40 km yol yapıyor lazım oluyor candan önemli değil sonuçta..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kar yağmasa bile soğuk havalar için gereklidir kar lastiği...Garanti işi severim..Eğer araba kapımda duruyorsa, vede kullanıyorsam,  kış lastiğim mutlaka olmalı..Zaten bizim buralara gelenler bilir rampadır ve kar-kış olur.Olmadığı zamanda hava soğuk olur o bile yeter..

Benim kışlıklar bu

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araba kışın %95 hareket halindedir onun için bize kış lastiği gerekli oluyor.Kasımdada takarık bridgestone ları tam gaz devam:)