škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sahibinden.com'dan get ile alışveriş yapanlar

fenomen · 22 · 11183

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün almış olduğum telefonun ımeı kaydı çakma çıktı ve iade etmek istiyorum.ürünün onay verme süresine 1 gün 15 saat falan kaldı.bilgilenmek istediğim olay şu;ürünü iade ettiğimde kargoya verdikten sonra ne tür işlemler yapacağım ben sisteme mail attım ama mevzuat karışık gibi geldi.yani iade işleminin hemen akabinde sırasıyle hangi işlemleri yapmam gerek,sahibinden com.da ürünü iade ettim diye bir yer bulamadım ben.
konu şu,
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=5774
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2010, 18:20:07 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İptal seçeneği yok mu?

GG deki gibi sistem sanırım ürün ulaşınca onay veriyorsun para ona geçiyor?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;93706
İptal seçeneği yok mu?

GG deki gibi sistem sanırım ürün ulaşınca onay veriyorsun para ona geçiyor?
orada onay ver butonu var onun tıklandığında ya onay verirse diye korkuyorum tıklayamıyorum.

Çevrimdışı cotenek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.utuservisi.com
ben anlamadım ki sahibinden.com dan mı alındı..hepsiburada.com dan mı..?
:kart:

Çevrimdışı ipekis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ürünü kabul edip etmediğini belirtmen lazım.Kabul ettiğin zaman sistemdeki paran satıcıya geçer.Ondan sonra da sahibinden.com devreden çıkar.Satıcı ile anlaşmak zorunda kalırsın.Artık paranı alabilirsen tabi.Yani sitenin garantisi ortadan kalkar.

Sen ürünü kargo ile iade edeceksin.Paranda 3-5 gün içinde sana iade edilecek.Yanlız kargo parasını sen ödeyeceksin diye hatırlıyorum.

Geçmiş olsun bu arada.Umarım sorunsuz halledersiniz.

"Alıntıdır"

• Teslim sırasında ‘Alıcı" bir eksiklik ya da hasar fark etmezse  ürünün mutabık kalınan niteliklere ve şartlara uygunluğunu ürünü teslim  aldığı tarihten itibaren 2 (iki) işgünü içinde inceleyip ürünü kabul  edip etmediğini ‘SAHİBİNDEN’e "Sahibinden Üyelik Hesabı" üzerinden  bildirir. "Alıcı" ürünü kabul ediyorsa "Güvenli Hesap"taki ürün  bedelinin "Satıcı"nın hesabına transferi için "Sahibinden Üyelik Hesabı"  üzerinden "SAHİBİNDEN"e bildirimde bulunur. "Alıcı"nın bu süre içinde  herhangi bir bildirimde bulunmaması durumunda bu sürenin sonundan  başlamak üzere 3 (üç) işgünü içerisinde "Güvenli Hesap"taki ürün bedeli  "Satıcı"ya transfer edilir. "Alıcı"nın ilgili sürede bildirimde  bulunmaması ilgili ürün ve hizmeti eksiksiz olarak teslim aldığı ve ürün  bedelinin "Satıcı"nın hesabına transfer edilmesi için onay verdiği  anlamına gelmektedir.
  • "Alıcı"nın ürün bedelinin "Satıcı"ya  transferi için bildirimde bulunmasından itibaren 3 (üç) is günü içinde  "SAHİBİNDEN" tarafından "Güvenli Hesap"daki ürün bedeli "Satıcı"nın  hesabına transfer edilir.
  • "Alıcı" kendisine gönderilen ürünü  kabul etmemesi halinde derhal ürünü "Satıcı"ya iade eder ve ürün  bedelinin kendi hesabına iadesi için derhal "Sahibinden Uyelik Hesabi"  uzerinden "SAHİBİNDEN"e bildirimde bulunur.
  • Ürünü iade alan  "Satıcı"nin iade aldığını "Sahibinden Üyelik Hesabı" üzerinden  "SAHİBİNDEN"e bildirmesinden sonra; "SAHİBİNDEN" tarafından gerekli  kontroller yapılıp ürün bedeli 3 (üç) iş günü içerisinde "Alıcı"ya iade  edilir.
  • "Alıcı" ve "Satıcı" arasında yaşanabilecek anlaşmazlık  durumlarında "SAHİBİNDEN", taraflar bir mutabakata varana kadar ürün  bedelini "Güvenli Hesap"ta bloke etme hakkına sahiptir. Ancak bu durum  kesinlikle "SAHİBİNDEN"in taraflar arasında bir uzlaşma sağlayacağı,  böyle bir yetkisi ve sorumluluğu olduğu, taraflar ile arasında vekâlet,  temsilcilik veya benzeri bir hukuki ilişki içinde olduğu şeklinde  yorumlanamaz.
""""
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2010, 21:26:20 Gönderen: ipekis »

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam telefonu beğendiysen eski bir telefon bul imei kayıtlı olan, bu telefonun imeini yeni telefonuna aktar (telefon işiyle uğraşan herhangi biri yapar) paşa paşa kullan telefonunu. :ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rayen;93770
Hocam telefonu beğendiysen eski bir telefon bul imei kayıtlı olan, bu telefonun imeini yeni telefonuna aktar (telefon işiyle uğraşan herhangi biri yapar) paşa paşa kullan telefonunu. :ok:
Ben de aynen öyle yapacağım zira satısıyla konuştum 3 g ye açtırdım sorunlu değilmiş 3g ye açıktı hattınız diye mesaj geldi merkezden.ayrıca kendimin kullanmadığım bir telefon var en kötü ihtimalle onunkını kopyalatırım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
telefonun kendisinde herhangi bir sorun yok fotolar mükemmel beni telefoncular rbiraz korkuttu.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;93926
telefonun kendisinde herhangi bir sorun yok fotolar mükemmel beni telefoncular rbiraz korkuttu.

korkutmayıpta ne yapsınlar hocam, senin gibi her kez yarı parasına telefon alırsa onlar ne yapacak?:++:
bayiler de spot satanlar için aynı şeyleri derler ama aralarında fiyattan başka hiç bir fark yoktur. bunu duyan ve gerçeği bilmeyen çoğu kişi tırsar.:sopa::sopa::sopa:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım son kararım onay vermek olacak.

Çevrimdışı EuphoriA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Telefonun pil yuvasında etiket vardır. O etikette orjinal IMEI' si yazar. O IMEI numarasını araştırınca kayıtsız mı gözüküyor? Yoksa kayıtlı mı? Etiket üzerindeki IMEI numarası zaten kayıtlıysa ve buna rağmen IMEI numarası değiştirilmişse muhtemelen çalıntıdır. Çalınan telefonun sahibi IMEI numarası ile birlikte savcılığa başvurduğunda o IMEI numarası (dolayısiyle telefon) tüm operatörlerde bloke oluyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EuphoriA;94249
Telefonun pil yuvasında etiket vardır. O etikette orjinal IMEI' si yazar. O IMEI numarasını araştırınca kayıtsız mı gözüküyor? Yoksa kayıtlı mı? Etiket üzerindeki IMEI numarası zaten kayıtlıysa ve buna rağmen IMEI numarası değiştirilmişse muhtemelen çalıntıdır. Çalınan telefonun sahibi IMEI numarası ile birlikte savcılığa başvurduğunda o IMEI numarası (dolayısiyle telefon) tüm operatörlerde bloke oluyor.
ımeı sorgulamasında yurt dışından getirtilmiş olup kaydı yapılmıştır diyor ve nokıa 3310 üzerinde kayıtlı görünüyor.ben dün onay verdim satış gerçekleşti.Eğer ımeı kaydında bağlı olan nokıa 3310 telefonu çalıntı çıkarsa şayet ne zaman ortaya çıkar?ayrıca böyle bişi olursa sonuç ne olur*benim şu an kullanmadığım bir telefon var acaba onun ımeı kodunu kopyalatsam nasıl olur.*kusura bakmayın soru biraz çok oldu gibi.:hanz:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam keşke bunlara kafa yoracağına geri iade etseydin. Bende geçen gün gitti gidiyor'dan aldım. Şu telefonu http://urun.gittigidiyor.com/SIFIR-Black-edition-HTC-P3300-TURKCE-8GB-ESSIZ_W0QQidZZ26058026 Resimlerde çok temiz görünüyor ama dikkatli bakınca kasanın değiştiğini anladım ve iade ettim. Satıcı hiç bir şey diyemedi hatta yeni bir PDA alırsan bana haber ver hediye gönderecem dedi.
Neyse eğer imei değiştirmek kolay ise hemen değiştirin bence. İçiniz rahat olur.

Çevrimdışı EuphoriA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;94265
ımeı sorgulamasında yurt dışından getirtilmiş olup kaydı yapılmıştır diyor ve nokıa 3310 üzerinde kayıtlı görünüyor.ben dün onay verdim satış gerçekleşti.Eğer ımeı kaydında bağlı olan nokıa 3310 telefonu çalıntı çıkarsa şayet ne zaman ortaya çıkar?ayrıca böyle bişi olursa sonuç ne olur*benim şu an kullanmadığım bir telefon var acaba onun ımeı kodunu kopyalatsam nasıl olur.*kusura bakmayın soru biraz çok oldu gibi.:hanz:

Yasal takibat ile IMEI' den bloklama çok eski bir uygulama değil. 3310 demode olduktan sonra başlamıştı. O vakitten sonra kimsenin çaldırdığı 3310' un peşine düşeceğini sanmıyorum.

Forumdaş olarak küçük bir tavsiye alengirli, şüpheli işlerden uzak durun. Gittigidiyor' da birçok işlem yapmış birisi olarak bir malın fiyatı şüpheli derecede ucuzsa  ya bir eksiği gediği oluyor ya da çalıntı oluyor. Eksik gedik giderilirde çalıntı malın hem vebali var hemde yasal sorumluluğu var. Bilmeyerekte olsa o mal alınınca hırsız yine çalmaya teşvik edilmiş olunuyor.Yine bilmeyerekte olsa çalıntı mal alırsanız dahi ifade verme, hakim karşısına çıkma v.s birçok can sıkıcı durum yaşanabiliyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Piyaya sürülmemiş  black edition.
Telefon fuar ürünü  olup piyasada bulamayacağınız bir model.

Amma sallamış..Gerçekten doğruysa bile bana güven vermiyor bu tip ifadeler..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI