škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

vw scirocco almayi dusunuyorum yardim

selchuk · 32 · 13111

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Golf R gibi scirocco R de yakinda satilacakmis onada bakmak lazim.Hakanim benim istedigim arac 2 kapili scirocco gibi c segmenti gosterisli bir arac fiyat olarakta 60 bine kadar olabilir.neler alinabilir bu ozelliklerde
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Mesela arabaya ses sistemi döşeyeceksin. Ama o kadar çok çeşit var ki, karar veremiyorsun. Biri ucuz bilmem X özelliği yüksek, biri pahalı X özelliği düşük ama Y özelliği iyi. Fakat kaliteden şüphe ediyorsun, gösteriş diyorsun bilmem ne... Bu tarz bir durumda kafanın V kayışını attırmaya ramak kala gider Harman Kardon döşer geçersin ve hata yapma gibi bir imkanın yoktur, hiç özelliğine bakma, parasını bas ve al hata payı "0" bir markadır mesela...

Ha o yüzden, bu kadar beyin bujilerine meme yaptırmaya gerek yok. Yok Focus ST yok bilmem ne olduğu belirsiz boxer oluk oluk içen İmprezaymış yok bilmem kıçım kadar motorlu 1.4 TSI mış torka gelemez DSG miymiş, ne diyoruuuz???

Amaaaaaaaaannnnn........

Alırsın 6 silindirli atmosferik köp-pek gibi bir Bavarian, ister anırt, ister ekonomik sür, ister çevirt ister sustur ne şanzımanı ne motoru ne elektroniği... Madem 60 bin TL arabaya gömecek paran var anlamıyorum ki ne kasıyosun bu kadar :)

Artiztik kaygılarında var ya, BMW karı kızın gözündede ayrı cihazdır, güven sen bana.

Al bir 3.30ci kafan rahat etsin. Piyasası var atsan atılır satsan satılır. Ankara BMW-Merc cennetidir ne parça ne servis ne işçilik usta konusunda sıkıntı yaşarsın (gerçi periyodikler dışında girmez pek servise ;))

Unutmadaaaan, Harman Kardonuda içindedir. ;) Gidecen ufacık ufacık arabalara 60 milyar verecen aklını başına al ya valla sinir olurum ya. Madem ufak bişi alcan az yaksın yok vergi olmasın bilmem neysede ne diye 60 milyar veriyon arabaya. Verdiğin paranın "pleasure" olayını yaşayamazsın anadım mı.

http://www.sahibinden.com/2004_individual-20WQQaXQQ11707491WQQpXQQdisplayitem

Şirokkoymuş, al sana şirokkonun tecavüzcüsü :hanz:

http://www.youtube.com/watch?v=6enfOjXzUxE&feature=related

Yok TSI ın turbosu istop etmeden bekle yok aşırı bindirme sıkışır intake tarafından yağ atar yok bilmem bi sürü ıvır zıvırı. Bende turbo arabaya biniyorum biliyorum yani.

Şu atmosferik BMW makinesinin sağlamlığını, karakterini hiç açıklamayacağım bile sana klavyeyi parçalarım gaza gelip. Dahada bu konuya bişi yazmam. :++:

RWD ulaan, gerçek araba RWD olur!
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 12:47:50 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
özün bağrın tükenmeye emi kopmuşsun.evet hakkatten rwd, bende şahinle başlayacam rwd olayına:D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BMW logosunu gördüm dedim tamam 3.30 Cİ ama bal köpüğü olucak çok yakışıyor o renk :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merso :) BMW tamam feci aletler ama ben sanki Mersoyu daha yakın buluyorum karakterime..Ağır başlı, yeri geldiğinde sportif, ağır başlı, konforlu..

Tabikide karizması ve sürüşü bambaşkadır BMW 'nin..Onun tadı bambaşka..Geri giderken bile pati çeken bir araba yav :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan beni gebertecek gerci Ankarada karsilasmiyoruz odtuye giderken cepada falan ama olsun bi denk gelirsek benim halime vay:) hakan gosterdigin araba guzelmis benzinli bu.3 serisinin sifir dizel fiyati ne kadar en dusuk motorlu olan

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi 3.20lere bakiyim.gerci 1 seriside var ama hosuma gitmiyo bmw gibi gelmiyo bana:)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;94773
şimdi eğri oturup doğru konuşalım :D

bizde vw kullanıcısıyız,vwlerin dışı süper çekici,zarif,çizgiler uyumlu vs.ama içine bindiğiniz zaman verdiğiniz parayı haketmediği düşüncesindeyim,çoğu yeri plastik oda kaliteli birşey değil,araç sıfırken göze güzel görünebiliyor ama sonradan sonraya o plastik kötü görünmeye başlıyor.

meraktır,gidip VW showroom'daki tüm modellere tek tek bindim.bence o kadar para vermek doğru değil onun yerine golf alın,oda aynı boyutta sayılır iç mekanda hiç farklılık yok gibi birşey,golfun dış görüntüsüde gayet hoş :ok:

Bu kısma tam katılmıyorum. Şahsen 1.6 TDI'ın direksiyonuna oturduğumda içinden Alman aksanıyla "Das Auto" demiştim.:++: Polo ve Caddy tartışılır (kaldı ki onların bile hak ettiği savunulabilir gene de); ama Golf'e bakacak olursak kendisinden üstün olmayan rakiplerinin çok da üstünde bir fiyatlandırmaya sahip değil. E bir zahmet de yüksek olsun fiyatı, değil mi ?:ok:

Öte yandan,

Konuya dönecek olursam; genel yorumlara katılıyorum. Hatta ben de Hakan'ın direkt hedef gösterdiği BMW'leri destekliyorum. BMW ayrı bir dünya. Hele hele çok üstün motorları E46 kasa ile tercih edebilme lüksünüz var. E36'nın bile çok makbule geçeceği şartlarda çok daha iyisine sahip olma şansınız varken diğer seçenekleri biraz kenara ayırmanız gerektiğini düşünüyorum.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Serkan bey aynen katiliyorum size.sonucta fabia octavia ve simdide superb kullanan biri olarak soyluyorum benim kisisel gorusum bunlarin ici bile kaliteliyken vw daha iyidir diye dusunuyorum.ama dediginiz gibi bir bmw ile kiyaslanirsa o daha kaliteli tartisilmaz.3 serisi fiyatlarina baktim 80 ile 120 bin arasi degisiyor.4 paketten olusuyor en luxu luxury paketi acaba bu paket fullmudur.sunroff deri xenon navigasyon vs gibi bmw donanimlariyla ilgili pek bilgim yok acikcasi

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;96801
Serkan bey aynen katiliyorum size.sonucta fabia octavia ve simdide superb kullanan biri olarak soyluyorum benim kisisel gorusum bunlarin ici bile kaliteliyken vw daha iyidir diye dusunuyorum.ama dediginiz gibi bir bmw ile kiyaslanirsa o daha kaliteli tartisilmaz.3 serisi fiyatlarina baktim 80 ile 120 bin arasi degisiyor.4 paketten olusuyor en luxu luxury paketi acaba bu paket fullmudur.sunroff deri xenon navigasyon vs gibi bmw donanimlariyla ilgili pek bilgim yok acikcasi

Zaten benim tek vurguladığım nokta malzeme kalitesi de değil. Golf 4'ün Golf 5'ten daha kaliteli malzemeye sahip olduğu pek de reddedilmez. Ama ben Golf 6'ya oturduğumda, aracın renk, motor ve donanım kombinasyonunun da etkisiyle "işte otomobil bu" dedim. Malzeme zaten son derece başarılı. Oturma pozisyonu, ergonomi vb... Araç tok bir kere... Çok hoşuma gitti gerçekten.

O araçtan önce çok sempati duyduğum ve hala da çok beğendiğim Kia Ceed'i ve pek de sempati duymadığım Volvo S-40'ı incelemiştim. Bu iki araçtan sonra 45 bin liram olsa sıfır km C sınıfı hb araç olarak neyi tercih edeceğimi anladım.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı oguz ziya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kendimde bu konuya cevap yazma sorumluluğu hissettim:) çünkü geçenlerde kendime almak için e36 olsun e46 olsun biraz araştırdım. hemen bikaç düşüncemi aktarayım

ilk olarak rwd konusunda: ben de bir arabanın arka itişli olması gerektiğini düşünüyorum. ön çeker tasarım, bence, ekonomik kaygılarla mühendisliğin doğrularından ödün veren tasarımdır. bütçeniz pek kısıtlı denemez, ayrıca alacağınız araç 160 bgden yüksek olacak anladığım kadarıyla.200 bg filan diyorlar ama bence 120 bgden sonrasını ön tekerler kaldırmaz. hatta daha ileri gideyim (neyime gidiyorsam:D), ön çeker spor araç olmaz (skoda forumunda böle laflar?!?:hanz: :sopa: :boks:). bu sebeplerden, arka itiş hatta arka itişin de bmwsi bence çok daha iyi bi seçim olur.

motora gelince; sıralı 6 sesiyle, pürüzsüzlüğüyle, gücüyle ve ekonomisiyle benim kalbimde çok ayrı yere sahip. kaldı ki e46 makyajlandıktan sonra baya iyi motorlara kavuştu (bu konuyu biraz araştırıp verilere ulaşabilirsiniz). hiç bir motoru hakettiğinden fazlasını yakmıyor bence.

lüks konusunda benim beklentilerim düşüktür ama yine de bir-iki yorum yapayım. 97 model 320i nin günümüz araçlarından eksik kalır hiç bir yani yok. hatta bazı donanımları gereksiz bile görebiliyorum:hanz:. konforu filan spor araba denmeyecek seviyede 13 yaşındaki arabada bile.

sonuç olarak, temiz ve az kullanılmış bir 2004 320i-330i filan kesinlikle pişman etmez. ancak tabii ki iknci el şakaya gelmez araba alırken acele getirmemenizi öneririm. özellikle bmw alırken ince eleyip sık dokumak gerekli