škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2.0 TDI 140HP CommonRail Motor V/Max sorunu, tesekkürler Volkswagen !

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe_38

• Ziyaretçi
bu araç rahat 240ı bulur biraz kasarsanız 250 der.

caddyler bile 240ı görüyormuş,bunlar hayli hayli görür.

ama denemeye gerek yok düşüncesindeyimde,akrabalar yurtdışından gelirken 160dan aşağı düşülmüyor diyorlar,o gavur otobanlarında bu hızlar normal bizim türk yollarında denemek bile intahar girişimi !!!!

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Saygi deger arkadaslarim,

Gittigim yol dümdüz ufak bir Egim bile yok hatta dün Havalar cok Güzeldi Rüzgar bile yoktu ! Önden Rüzgar bile gelse yavaslar ama dün hava´da ufak bir esinti bile yoktu ! Gaza basiyorum arac gitmiyor, Gazi kökledim hep tam Gaz gittim 200km/h yi gecmedi ve Otoban Hiz siniri 120´ye düstü yavasladik.

Araba epeydir agir kalkiyor yollarda, Motor´da eski ataklik yok gibi geliyor bana. Eskiden ESP OFF ve Kick Down yaptigimda Tekerler Patinaj cekiyordu simdi ise Kalkista kendini zor kaldiriyor. Acaba Motor´da bir sorunmu var, arastiriyorum simdi. Ama bunun böyle olmamasi lazim, hiz Sinirlama olsa bile aradaki Motor devirine bakin, bence cok erken degilmi ?
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada 240km/h vs. bulmaz 2.0 TDI 140HP. 2.0 TDI 170HP o hizi belki bulabilir ama 215-220 son olmasi lazim 140HP´lerde ;). Birde benim arac Variant Modeli (StagenWagon) tabi bir kac yüz kilo daha agir, bunuda detaylarda atlamamak lazim !
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir egimde 230 görür ama 240 imkansız 205km diyor fabrika 35km fazla imkanı yok.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
140 hp 240 yapamaz yapsa bile gösterge hatalıdır.140lıkların maks. hızı 225 kmdir.170 lik ise 250 ye kadar götürür.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Yasin resimler için çok teşekkür ederim ;)

Bizim araçta senin motor ile aynı 2.0 TDI 140 HP CR 6- DSG bizim ki yukarı doğru çok hafif bir eğim vardı yani tam düz değil tam 220 km çıktı babam daha gider diyordu ancak TR yollarına pek güvenemediği için hemen hızını düşürmüştü(Araçta herşey açık Klima dahil :D )...Ya 2010 modellerde yazılım ile bir değişiklik yapılmış olabilir eğer motorda güç kaydı vs var ise hızlanmalarda da fark olucağını düşünüyorum bence servise bir danış veya E-mail ile sorabilirsin ;)

Aracı aldığımızdan beri yılda 3-4 kere babam son hız denemesi yapıyor yaptığı yer ise Bursa Çevreyolu oluyor genelde , Dümdüz yol basbasabildiğin kadar :)

Bu arada her ne kadar bizim devir saati 4.500 gözüksede vites 5.000 de atıyor :D CR motorlar 5.000 çeviriyor , VW CR ye geçiş yapınca göstergeyi güncellemsi gerekiyordu...

220 ile giderken Mercedes fişek gibi geçti :D

« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 21:27:27 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mxengine;95112
Güzel bir egimde 230 görür ama 240 imkansız 205km diyor fabrika 35km fazla imkanı yok.

Rampa aşşa temiz gidiyor 240 ile 2-3 dk. bekleyince.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: dgn;95118
Sercan 220 deyken devir kaç bindeydi ?

Pek hatırlamıyorum ama daha 4.500 olmamıştı tek onu hatırlıyorum , Eğer kick down yaparsak vites 5.000 de atıyor...(devir saati 4.500 de kırmızı görünüyor ama 5.000 olması gerekiyor normalde )

« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 21:31:15 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sercanin Resimlerini ve Yorumlarini okuyunca, sasirmadim acikcasi. Eski PumpeDüse Motorlu aracimda bu kadar yapiyordu. Kesin Motor da bir yazilim sorunu var su an VW´de güncel olan bir olay hatta Skoda Seat ve Audi icinde gecerli (sirf CommonRail 2.0 TDI Motorlar icin gecerli !)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok basit bir şey belki ama o araçla türkiyeye geldiyseniz tozdan hava filtresi tıkanmış dolayısı ile çekmiyor olabilir. genelde turbolu araçlarda filtre ciddi şekilde farkediyor motor yeterli havayı çekemiyor.

filtrenizi kontrol edin derim.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;95190
çok basit bir şey belki ama o araçla türkiyeye geldiyseniz tozdan hava filtresi tıkanmış dolayısı ile çekmiyor olabilir. genelde turbolu araçlarda filtre ciddi şekilde farkediyor motor yeterli havayı çekemiyor.

filtrenizi kontrol edin derim.

evet Türkiye´ye yolculuk yaptim, mantiken olabilirde. Ama Filtre tikanmisa benzemiyor !

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel partikül filtresi (DPF) ' nde sıkıntı olabilir. DPF içindeki kurum tortusu birikmişse motorun performansı düşebilir.

Škoda Superb Mk1 (3U)