škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octi arka cam takırt diye indi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:(Arkadaşlar biraz önce ortaca'ya çarşıya gitmiştim bizim ufaklık arka sağ camı aşağıya kadar indirirken birden takırt diye ses geldi ve ne olduysa oldu artık yukarı çıkmıyor kapanmıyor yani,ama düğmeye basınca ses geliyor motor sağlam yani.sizce ne olabilir?
Yakınımda ki komşum olan oto elektrikçisi vardı ona sordum;kızaklardan düşerek cam aşağıya inmiştir benim işim değil dedi ve oto camcısının yapacağı bir iş dedi ve kızağa tekrar koyar dedi.acaba dediği ne oranda doğrudur?octinin verdiği ilk arıza bu bana.maliyetli bişi değildir inşellah.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Evet tutamaçtan kurtulmuş bir şekilde kırılmışda olabilir. Motor sağlamsa fazla masraf olmaz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yok ya ben daha basit bişey olacağını düşünüyorum sadece camı inip kalkan krikoya bağlıyan şey kırılmıştır yav, hani lastik bijonu gibi düşün ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;95053
Yok ya ben daha basit bişey olacağını düşünüyorum sadece camı inip kalkan krikoya bağlıyan şey kırılmıştır yav, hani lastik bijonu gibi düşün ;)
keşke ondan olsun :ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ufak bir parça var dişli parça o kırılmış olabilir.Yerine demir olanından takılırsa bir daha problem çıkartmaz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;95058
Ufak bir parça var dişli parça o kırılmış olabilir.Yerine demir olanından takılırsa bir daha problem çıkartmaz..
nasıl bir parça bu gökhan fotolu bilgi mümkünmüdür?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;95060
nasıl bir parça bu gökhan fotolu bilgi mümkünmüdür?

Eski forumda vardı ama araştırmam lazım ..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunlar vw grubunun standart kronik arızasıdır. ben toledoda 3 kez yaptırdm. genelde 2 sebebi var. ya mekanizmanın halatı kopar yada kızakların tırnakları kırılır boşa çıkar. :) iyi bir kilitçi yada oto camcı yapar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;95288
bunlar vw grubunun standart kronik arızasıdır. ben toledoda 3 kez yaptırdm. genelde 2 sebebi var. ya mekanizmanın halatı kopar yada kızakların tırnakları kırılır boşa çıkar. :) iyi bir kilitçi yada oto camcı yapar.
Bunun radikal bir çözümü yokmudur ve bu aparatların daha başka sağlam çözüm yolları yokmudur.?

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
en radikal çözüm kilitçiye götürüp yaptırmaktır.parça maliyeti olacağını sanmam.muhtemel halatla ilgili bi problemdir.eğer içinize sinmiyorsa kapı kartonunu sökün ne arızası var diye birde kendiniz bakın...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam korkma fazla sorun değil parçanın maliyeti 5 tl bişey ama 20-30 tl içilik alıyorlar söyliyeyim

Büyük ihtimalle kırılan parça budur bunun tırnağı teli tutuyor

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Skoda-Octavia-Window-Regulator-Repair-Front-Right_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a06108c37QQitemZ180490374199QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dediğiniz gibi bişi fiberler kırılmış tamir yaptı eleman yağladı yıkadı halletti ve 25 tl verdik halloldu.hepinize teşekkürler.

efe_38

• Ziyaretçi
geçmiş olsun. kızaktan düşmüştür büyük ihtimal,zor birşeyde değil hemen hallederler.

ama fiyat konusunda birşey söylemek zor kimi usta 5 ister kimisi 15...