škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ekosistemdeki Bozulmalar Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her öğrencinin ortal derdi bu proje ödevleri bende haftaya teslim edicem biraz üstünde düşündüm bu konu hakkında cevremden yorumlar alıp eklemek istedim.

Konum ekosistemdeki bozulmalar.Bunun hakkında yorumlarınızı bekliyorum ekosistemdeki bozulmalar sizce neler? Bu konuda neler yapılabilir.İnsanların bu duruma karşı verdikleri önem?

Birde isminizi yaşınızı ve mesleğinizide not ederseniz sevinirim :)

efe_38

• Ziyaretçi
en başta isim:efekan yaş:17 meslek:öğrenci :D :D

coğrafyayla aram iyidir,çok sevdiğimden olsa gerek :) ödevim falan olmasada,hayvancılık tarım ekosistem iklimler falan hep ilgimi çeker.

şimdi konumuza dönersek:

ekosistemdeki bozulmaların en büyük etkeni insanoğludur.bilinçsiz avlanma en büyük etkiye sahiptir çünkü bir hayvanın neslinin tükenmesi veya azalması onun beslendiği havyanların artacağından büyük bir olumsuzluk.

insanların başka etken olduğu nedenler ise:çokça araç kullanımı(egzoz gazı) bilinçsiz orman tahribatı,temizlik için ateş yakmak,kalerier soba gibi ısınma araçları vs...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ABD hocam işin başı ABD. Anasını belledi havanında ekosisteminde. Hane başına 32 silindir düşen bi memleket. Sanayisi şusu busu daha neleri...

Ama ben kimseye kızgın değilim. Sonuçta insanız ve para kazanmak isteyeceğiz. Yani tamam doğanın içinede etmeye gerek yok ama menfaatini gözetler insan ille edilecek. Bence extrem bi durum yok, zamanı gelince hepimiz çekeceğiz insanevladı olarak.

Önüne geçilebileceğine zerre inanmıyorum.

Çevrimdışı linkin20

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
son zamanlarda gündemde olan arı ölümleri üzerinde çalışırdım ben olsam. 350 milyon arı ölmüş, ülkemiz arıcılık sektörü 1 milyon dolar zarara uğramış. iyi çalışmalar.

yaş, meslek notunu görmemiştim. yaşım 23 ama herkese 22 diyorum, ailem bir sene daha baksın diye:)

şaka bir yana, uludağ üniversitesi maliye son sınıf öğrencisiyim. isim selim.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2010, 22:00:26 Gönderen: linkin20 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sana kolay gelsin efe,çevre bilicimiz diye bir kitabı vardı amcam ibrahim ünal'ın bi bak derim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ