škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam açma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enjoyy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkeze iyi günler 2001 skoda fabiam var cam açma düğmesine basili tutup çektiğim zaman otomatik kendi indirip kaldiriyodu.bir kaç gündür açip kapamam için kapanip açilana kadar basili tutmam gerekiyo yardimlarinizi bekliyorum.

Çevrimdışı serdar5306

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tekrar proglamla düzelir olmazsa buton bozuktur biraz pahalı ama önce proglamlamayı dene kontaği kapat aç cam düğmesine basılı tut sakın çekme cam tamamen indikten sonra 10 a kadar say bırak yukarı kaldırırkende aynısını yap düzelir
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düğmelerin tırnakları kırılıyor komple o düğme paneli değişiyor o da 75 tl cik :)

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
skodayı bilmiyorum ama renaultlarda camı kapattıktan sonra düğmeyi yukarı doğru 5-10 sn kaldırıyorsunuz sonra düzeliyor belki faydası olur deneyin isterseniz

Çevrimdışı enjoyy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler herkese..Serdar By.dediği gibi yaptım oldu size ayrıca teşekkürler..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serdar5306;95555
tekrar proglamla düzelir olmazsa buton bozuktur biraz pahalı ama önce proglamlamayı dene kontaği kapat aç cam düğmesine basılı tut sakın çekme cam tamamen indikten sonra 10 a kadar say bırak yukarı kaldırırkende aynısını yap düzelir

Yav bu Skoda alem marka :D

Hani binicisi olmasam bilmesem şunu okuyunca derim ki benle kafa bulup eğleniyorlar kesin ben yaparken biri gizli kameraya çekip dalga geçecek sanarım ama hakkaten böyle :D :D

NOT:Kontak anahtarını kapı kilidine sokup tam indirip bekleyip tam geri tam kaldırıp yine çevrili bekleyincede oluyordu galiba, tabi işlem bittikten sonra abra-kadabra demeden anahtarı çekmeyin :++: :++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beni sürücü tarafındaki cam düğmesine basıyorum aşağı doğru önce yukarı doğru çıkıyor hatta çıktığı halde 1-2 hamle daha yapıyor ondan sonra aşağı iniyor.bazen yapmıyor.dur bakıyım bende deneme yapayım.belki düzelir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serdar5306;95555
:ok:evet benim  sürücü kapısı camını dediğin gibi yaptım düzeldi,inşellah sonradan aksilik çıkmaz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı serdar5306

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çıkmaz merak etme .
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH

Çevrimdışı linkin20

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
VAY BE, Gerçekten çok ilginç. günün birinde skoda arabam olursa aklımda bulunsun:) bilgi için teşekkürler serdar.

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: linkin20;96347
VAY BE, Gerçekten çok ilginç. günün birinde skoda arabam olursa aklımda bulunsun:) bilgi için teşekkürler serdar.

sadece skoda için geçerli değil çoğu araçta bu şekilde bende akü değişiminden sonra pejo 307 de meydana gelen aynı sorunu böyle düzeltmiştim.

Çevrimdışı thechn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi akşamlar arkadaşlar ben de yeni bir fabia aldım 1.4 comfort ama hemen bir sorunla karşşılaştım yardımınıza ihtiyacım var
aracı aldıktan sonra iç dış yıkatmmaya göötürdüm orada yıkarken su gitmiş cam otomatiğinde sorun çıktı sol taraftaki çalışıyor soldan sağı açıp kapatabiliyorum ilk başta o da olmuyordu sağ hiç bir şekilde ççalışmıyordu ama usta baktıktan sonra su gitmişl yaptım ama tam olmadı sadece şöför tarafından açılıp kapanıyor sağ tarafa hükm etmiyor ve sağ düğmeden de aççılıpp kapanmıyor beyi,nde sorun olabilir dedi söküp ellektronikçi bakmalı falan dedi bu sorun nasıl hallolur bu değişse ne kadara mall olur teşekkürler

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
@thechn.
Cam açılma kapanma konusunun beyinle Yani ECU (Electronic Control Unit) ile ilgisi yok. Genellikle VW grubunun otomatik cam indirme kaldırma sistemi sorunludur. Sıkışmadan tutun plastik klavuz kanalının kırılmasına, zorlanma sonucu motor yanması yada termiğinin atmasına kadar bir yığın nedeni olabilir. Bence doğrudan bir Skoda servisine götürün.
Alıntı yapılan: thechn;222811
iyi akşamlar arkadaşlar ben de yeni bir fabia aldım 1.4 comfort ama hemen bir sorunla karşşılaştım yardımınıza ihtiyacım var
aracı aldıktan sonra iç dış yıkatmmaya göötürdüm orada yıkarken su gitmiş cam otomatiğinde sorun çıktı sol taraftaki çalışıyor soldan sağı açıp kapatabiliyorum ilk başta o da olmuyordu sağ hiç bir şekilde ççalışmıyordu ama usta baktıktan sonra su gitmişl yaptım ama tam olmadı sadece şöför tarafından açılıp kapanıyor sağ tarafa hükm etmiyor ve sağ düğmeden de aççılıpp kapanmıyor beyi,nde sorun olabilir dedi söküp ellektronikçi bakmalı falan dedi bu sorun nasıl hallolur bu değişse ne kadara mall olur teşekkürler