škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Canon Eos 550D Hakkında Yorumlar?

kadir_ · 40 · 20710

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ablam bu aral fotoğraf işine sardı bende makine araştırıyorum onun için şu an son kararı 550D de kıldım cihaz çok güzel geldi bana gerek video performansı gerek 18 mp lik çekimleri güzel :)

Birde buraya yazayım dedim bu işle profesyonel olarak ilgilenen pek çok kişi var forumda onlarda bolca yorum ve tavsiye bekliyorum :D

Beni bitiren video bu oldu :(

http://www.youtube.com/watch?v=l6No8CyThQo

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoğraf pahalı hobi :D

2. el 450D  üzerine  güzel lensler  düşünülebilir bence :)

550D  ile  amacı  fotoğraf çekmek mi video çekmek mi  bunun  cevabı önemli :)

bu arada efsane  soruda   devreye girer :D  Canon mu  Nikon mu ?
lens seçenekleri falan..

sonra bir bakmışsın zor  gelmiş heves kaçmış makinayı  kenara  atmışsınız  harcanan paraya yanıyorsunuz...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;96027
Fotoğraf pahalı hobi :D

2. el 450D üzerine güzel lensler düşünülebilir bence :)

550D ile amacı fotoğraf çekmek mi video çekmek mi bunun cevabı önemli :)

bu arada efsane soruda devreye girer :D Canon mu Nikon mu ?
lens seçenekleri falan..

sonra bir bakmışsın zor gelmiş heves kaçmış makinayı kenara atmışsınız harcanan paraya yanıyorsunuz...

Ben severim fotoğraf çekmeyi ama iletletmek istiyorum pederde eski fotoğrafçı sıkılcağımı pek sanmıyorum iyi bir makine ve len alıp uzun süre kullanmak istiyorum makina tahminen 1500 civarında geriye 300 tl bütçe kalıyor onlada orta ayarda bir lens almayı planlıyoruz ama makina hakkında hala sorularım var uzun süre idare eder mi bizi :)

Daha çok fotoğraf amacıyla kullanıcaz video kamera var evde ama eski Hi8 modellerden HD keyfi bir başka oluyor her zaman :D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nikon d90 a bakmanı tavsiye ederim kadir.hatta istanbul gibi yerde az kullanılmış d200 bile alabilirsin ki biz aldık.yanında 2 objektıfle beraber 2,250 lira.d90 nın fıyatının dahada aşşağıda olacagını düşünüyorum.objektıfıde internet üzarinden satın al derim.çok güzel malzemeler sıfır fiyatın kat kat aşşaağısına gidiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Nikon'cuyum, ben de D90 öneririm :)

Fiyat/perf oranından dolayı...

2. el D80 de olabilir

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sirkeci Hayyam Pasajına gidip bir bakmakta fayda var.

Yalnız Nikon D90 üzerinde standart olan 18-105 lens + olarak duruyor.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

efe_38

• Ziyaretçi
bende şu liseyi bitirip kendime güzel bir makina alıp resim olayına girişmeyi düşünüyorum,neyse beni çok etkiler :)

birde çekim gücü felaket bu makinaların en küçük canlıyı bile yakalar :)

ama şu an makinalar hakkında bilgim yok :(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten alırsam hayyamdan alıcam makinayı 1150 dolar 18-55 kit fiyatı var 550D nin

D90 ını daha araştırmadım henüz ama ikiside aynı kalitede makineler diye hatırlıyorum birde üzerindeki lens işimi görür mü gerek makro gerek manzara resimlerinde?

Ağırlık olarak manzara olucak .

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
18-55 biraz dar aralık olabilir. 18-135 ve 18-200 kullandım, memnundum.

Sonrasında 105 mm makro lens, 50 mm lens, filtreler, SB 900 flaş, tripod alarak seti büyüttüm, onlarsız olmadı

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben 450d 18-55 kit lensle beraber kullanıyorum. canonda netlik tutturmak biraz zor. sony ve nikon biraz daha iyiler o konuda. ancak canonlar dada renkler daha pastel görünüyor bence. benim fotoğraflarımı genelde açtığım konulardan bakmışsındır. şuanki en büyük sıkıntım tüm çekimleri tripod ile yapmak ve yeni bir lens bulmak zorunda olmam :)

özellikle sony dslr larda titreşim konusunda harika bir özellik var. canonda netlik için defalraca uğraştığım fotoları sony si olan arkadaşım hiç kasmıyor bile :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sony nikon canon arada kaldım şimdi bazı kişilerde pentax k-x K20D gibi makineleri öneriyor afalladım bu kadar seçenek arasında :)

İrfan hocam 18-200 lenslerin fiyat aralıkları nelerdir?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;96149
Sony nikon canon arada kaldım şimdi bazı kişilerde pentax k-x K20D gibi makineleri öneriyor afalladım bu kadar seçenek arasında :)

İrfan hocam 18-200 lenslerin fiyat aralıkları nelerdir?

Nikon ile Canon kapışır, diğerleri onları izler.

18-200 Hayyam'da spot olarak sıfır ürün 700-800 dolardan başlıyor...

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Daha önce D-SLR yada SLR kullanmadıysanız D90 önermem. Bence direk orta-segment D-SLR alınmamalı..

D90 oldukça büyük bir makine.. eline ilk defa dslr alıcak biri tabii ki fotoğraf çeker o makineyi kullanır ama tam tersi illallah da dedirtebilir. Bir arkadaşım 450D almıştı.. bu ne hep karanlık çekiyo falan demeye başlamıştı.. Ayrıca çekim amacına göre lens uygunluğu ve para ayırma durumunu da düşünün derim.

18-55mm lens ile gezi ve manzara çekimleri için size yetebilir ama ağaçtaki bir kuşu yada çiçeğe konmuş bir arıyı çekeceğiniz zaman makinenin yetersiz geldiğini hissetmeye başlarsınız. Süper bir makine ile, bas-çek makinelerin ötesine gidememek insanı kışkırtır bu kez :)

Ayrıca para durumum el verecek olsa 18-105 yerine, bir tane 18-70, bir tane 50mm, bir tane 70-200 lens alırdım..

550D nin 18mp olması gözünüzü boyamasın önemli olan sensör boyutu ve çeşididir. 500D ile aynı sensör büyüklüğüne sahipse, daha fazla pixelin olması avantaj değil dezavantajdır..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;96170
Daha önce D-SLR yada SLR kullanmadıysanız D90 önermem. Bence direk orta-segment D-SLR alınmamalı..

D90 oldukça büyük bir makine.. eline ilk defa dslr alıcak biri tabii ki fotoğraf çeker o makineyi kullanır ama tam tersi illallah da dedirtebilir. Bir arkadaşım 450D almıştı.. bu ne hep karanlık çekiyo falan demeye başlamıştı.. Ayrıca çekim amacına göre lens uygunluğu ve para ayırma durumunu da düşünün derim.

18-55mm lens ile gezi ve manzara çekimleri için size yetebilir ama ağaçtaki bir kuşu yada çiçeğe konmuş bir arıyı çekeceğiniz zaman makinenin yetersiz geldiğini hissetmeye başlarsınız. Süper bir makine ile, bas-çek makinelerin ötesine gidememek insanı kışkırtır bu kez :)

Ayrıca para durumum el verecek olsa 18-105 yerine, bir tane 18-70, bir tane 50mm, bir tane 70-200 lens alırdım..

550D nin 18mp olması gözünüzü boyamasın önemli olan sensör boyutu ve çeşididir. 500D ile aynı sensör büyüklüğüne sahipse, daha fazla pixelin olması avantaj değil dezavantajdır..

Yazın yakınımızın fotoğrafçı dükkanında çalışmışığım var orda biraz D200 ile haşir eşir olmuşluğum var pek elime oturmama gibi durum olacağını sanmıyorum :)

550D de beni çeken HD video performansının fotoğraf performansı kadar iyi olması :)

Para durumu 2000 tl max kamera çanta hafıza kartı tripod lens dahil düşünüyoruz spot piyasası bu iş için daha uygun peşin fiyata güzel pazarlıklar oluyor o yüzden biraz şans meselesi ama bir makinada karar kılmam gerekli onu seçemedim sorun orda :)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kadir 2000 liraya nette az kullanılmış güzel makinalar var.eğer d200 bulursan kaçırma ama sadece foto çekebilirsin.
-----------------------------
irfan hocam sb 900 ü kaça aldın?