škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Canon Eos 550D Hakkında Yorumlar?

kadir_ · 40 · 20721

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: demir_01;96194
irfan hocam sb 900 ü kaça aldın?

Hayyam Üçel adlı yerden, garantili, faturalı, 1200 TL...

Üni. olarak da yıllardır alım yaptığımız, tanıdık yerdir.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende uzun zamandır araştıyorum D90 güzel makina hem foto hem video özelliği var. uygun fiyata bulursan kaçırma derim. 1600-1800 arası fiyatlar var
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugun media marktaydım.2 makınayıda yakından inceleme fırsatı buldum.önce d90la başladım.nikon serisine alışıık olduğum için makinanın kullanımı çok basit.ayrıyetten cihazda görsellikte var.bide canona el attım.inanın elime alır almaz bıraktım.yani tasarımı bile beni kendinden uzak tutmaya yetti.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;96196
Hayyam Üçel adlı yerden, garantili, faturalı, 1200 TL...

Üni. olarak da yıllardır alım yaptığımız, tanıdık yerdir.
hocam 1200 çok para

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSLR bence yurt dışı  ya :(

tanıdık  olcak..

kit  takım  aldırcaksın  birde 50mm  lens  yeter ..  zaten sonra  ne  çekmek istediğin  netleşince  lense  yönelirsin..

ben  çok  kısa bir süre önce  film SLR  almaya niyetlenmiştim..   amaç  profesyonellikse   oda müthiş bir alternatif deli ucuz :D

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben canon 500 d var ama daha acemi sayılırım tam anlamıyla kullanamıyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fılmli slr makine kullandım babam ustası onu film banyo yaptırma felan her seyi anlar cep telefonu ile fotoğraf cekerken bile firca atar:D

O zaman d90 arastırayım kit halde :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu bölmek gibi olmasın ama kendimi,bu foruma ilk üye olduğum zamanlardaki gibi hissettim:++:
Ne diyorsunuz abi,Türkçe konuşun:rock1::++:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;96334
hocam 1200 çok para

Spot olanları 900 TL, ama garanti sakat  :)

Çevrimdışı Malii

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vaay irfan abiye bak yaw detailing kesmemiş fotoğraf ile de uğraşıyormuş :)) bilmiyordum, ben de fotoğrafçılık la uğraşıyorum, D80 sahibiyim , biraz ağırlığından şikayetciyim ama hafif makina da oyuncak gibi geliyor
D90 al derim , harbi fotoğraf makinası olarak nikon tabiki, canon bayan makinası gibi geliyor bana, hem hafif, hem plastiği fazla, hem deklanşör sesi sahte, nikon metal gövde, ağır ve şakırt die çekiyor vallaha :)))

D90 video çekiyor, gayet de iyi, hatta tavsiye edilebilcek en iyi orta seviye makinası diyebilirim, paramolsa D80 i satıp ekleyip D90 alırdım

canon düşünüyorum düşünüyorum sonra hafifliği , deklanşör sesi aklıma geliyor vazgeçiyorum :))
bi de spot ürünleri bu kadar aşağılamayın , ben de spot almıştım iki senedir kullanıyorum tık demedi, doğubanktan almıştım hemde... yani tek eksik fatura, fatura için 1000lira fazla verecektim az kalsın :) iki sene geçti işte sorun çıkarmadı ve faturalı olsa fatura boşu boşuna olcaktı bişey değişmiyor yani :p

ben spotcuyum vala kim ne derse desin :) ayrıca fiyatları daha tatlı spotun , orjinal alınca verdiğin para, fotoğraf çekerken burnundan geliyor zaten :DD fotoğraf çekme zevki kalmıyor insanda :D recep ivedik gibi psikoloğa gidip milyarlar verip psikolojisinin daha çok bozulmasına benziyor

bu arada D80 ile çektiğim fotoğraflardan bazıları..

http://maddinc.deviantart.com/gallery/#Photography

şşş aydının aracı da var :p
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2010, 10:42:48 Gönderen: Malii »
Alıntı
odama NXT 2.0 uyguladım , artık "odam kireç tutmuyor" :D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Malii;96471
vaay irfan abiye bak yaw detailing kesmemiş fotoğraf ile de uğraşıyormuş :)) bilmiyordum, ben de fotoğrafçılık la uğraşıyorum, D80 sahibiyim , biraz ağırlığından şikayetciyim ama hafif makina da oyuncak gibi geliyor
D90 al derim , harbi fotoğraf makinası olarak nikon tabiki, canon bayan makinası gibi geliyor bana, hem hafif, hem plastiği fazla, hem deklanşör sesi sahte, nikon metal gövde, ağır ve şakırt die çekiyor vallaha :)))

D90 video çekiyor, gayet de iyi, hatta tavsiye edilebilcek en iyi orta seviye makinası diyebilirim, paramolsa D80 i satıp ekleyip D90 alırdım

canon düşünüyorum düşünüyorum sonra hafifliği , deklanşör sesi aklıma geliyor vazgeçiyorum :))

bu arada D80 ile çektiğim fotoğraflardan bazıları..

http://maddinc.deviantart.com/gallery/#Photography

şşş aydının aracı da var :p

nikondan vazgeçilir mi hiç 1 tane d100 2 tane d200 var kısmetse d700 alacagız bı tanede.adamlar yapmışlar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de yakında D80'den D90'a geçeceğim. D90'lar D300 alt yapısıyla üretiliyor, elimde fırsat varken shutter'ımı sıfırlayayım :)

Eşim çiçek börtü böcek çekiyordu, onun için 105 mm Nikon Mikro lens aldım, BW polarize filtre aldım, daha kulanma fırsatım olmadı. Flaş da lazım derken SB900 aldım, düğünlere gelebilirim istek üzerine :++:

Şu aralar 50 mm ile bebeğimin fotosunu çekiyorum bol bol. 1.8 f ile flaşsız, keskin kareler ;)

Lensler falan derken artık Slingshot tarz bir çanta aldım, küçük çantaya sığmıyor bunlar :)

Uyduruk tripoduma inat bir de prof. tripot alıp bu kadar yeter dedim.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bende bi fotoğraf makinesi alacağım ABDye gidince ama D90 alsam mı yav? (kendime değilde kendime alıyormuş kadar önemli)

Bide lens masrafı çıkaracak şimdi bu 18-105 lens ile satılıyor, acaba diyorum biraz daha ucuz bişi alsakda lensi mi pahalı tutsak?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;96478
Bende bi fotoğraf makinesi alacağım ABDye gidince ama D90 alsam mı yav? (kendime değilde kendime alıyormuş kadar önemli)

Bide lens masrafı çıkaracak şimdi bu 18-105 lens ile satılıyor, acaba diyorum biraz daha ucuz bişi alsakda lensi mi pahalı tutsak?

Spesifik bir iş yapılacaksa o işe uygun lens almak daha iyi tabi (tele, makro, geniş açı vs.). Ama genel kullanım için 18-105 veya 18-135 gayet iyi...

Sadece body al, lensi ihtiyaca göre de alabilirsin ayrıca

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sen iyi diyorsan alır geçeriz hocam, çok dar kulvarda yapılacak bir iş yok genel kullanım amaçlı ;)