škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Müthiş bir zevk, 1984 Tofaş

Ziyaretçi · 30 · 12602

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bu araç babamın iş arkadaşının, aynı zamanda çok çok yakın bir abim olur kendisi kardeş gibiyizdir, özünde motorsikletçidir hani motora binip Gürcistana, İrana giden tipler vardır ya onlardan, Deuville Hondası vardı sattı geçen bir 1100 Dragster aldı, çalıştırdığı zaman 1000 haneli sitemizde duymayan kalmıyor. Adam öyle rahat bi tip.

Gitmiş bunu almış bugün gördüm, dedim ver anahtarı :D

İşin özü ben hayatımda hiç Tofaş kullanmadım. İlk deneyimim oldu, araç 1600 cc, 4 ileri. Gerçekten ciddi gözlemci olarak kullandım. Öncelikle RWD oluşundan ötürü gerçek bir otomobil hazzı veriyor. Buna ek olarak en güzel yanıda ne biliyor musunuz, karbüratöööör, terminatör gibi :hanz::hanz::hanz:

Motor uzunlamasına ve bu harika bir şey, sarsıntısız böle net çalışıyor makine, ben Fabiada asılınca motor kulağından kıçıma kadar alıyorum gerintiyi turbo-dizel makinemde.

3. viteste gidiyorum (devir saati yok fikrimde yok) hemen 2 ye çekip dönüverince yanı koyuveriyor hafiften (öle gerçek bi drift yok tabi çok yüksek) Fakat oldukça dengesiz araç, her an yatıveririm der gibi, tedirgince :D

Valla ne yalan konuşacam, yüksek viteslerde düşük devirlerden köpek gibi yiyor makine :D

Birde saf gaz pedalı var abicim. Öyle böyle değil, ben sağ ayağımla düğmeye basıyorum yıllardır.

3. viteste sakin az dokunuş gidiyorum, gazı yere koduğun gibi, bak koduğun gibi yani, milisaniyelik o işlem gecikmeleri yok, basıyor çığlığı dikiyor burnu :D Harikaydı ya :d

Vites geçişleri berbattı ama onu söleyim :D Lan acaba geçti mi tedirginliği bırakıyor, ama hiç geçirememezlik yapmadım. Hepsinde geçti.

Valla biraz hızlı geldiydim ne yalan söleyim resmen fren namına bir şey yok durmuyor, ben bunla okula gidip gelsem alışma evresi geçirmeden ilk gün ölürüm :++: :++: :++: Bildiğin durmuyor abi, hani balata yok desem tamam ama karakter durmaya meyilli değil, fren sıkıyor net ama araba gitmek istiyor :D :D :D :D :D

Bide pedallar birbirine çok yakın, ayakda benim 46 büyük olunca gaz+frene çok beraber bastım ama fren olmadığından ciddi sorun olmadı :D :D

Sonra bununla olan eğlenceli serüveni bitirip yerine bıraktım Fabiamı alıp Sincana gidicem. Abooo bir de ne fark edeyim, valla Tofaş pek rahattı :D :D Tamam pedallar anlamsız, direksiyon dönmüyor ama dizlerimin etrafı bomboştu, heç bişi yok, koltuk adamı kavramıyor aksine kıçı başı yayıyorsun :D :D

Bu arada söleyim kapıyı falan görünce bi yutkundum, bu mu la kapı dedim, böle incecik hafifcene bişi, dayanmamak kol koymamak lazım :++:

Velhasılı kelam çok rahat çok eğlenceli araba. Babamıda aldım gidiyoz Sİncana dedim çok eğlenceli cihaz. Dedi peder aliyim sana istersen dedi 3 milyar o versin sana dedi ben sölerim ona dedi, dedim yok, daha gencim :) Ama belki hobi amaçlı olurduda daha uğraşacak maddiyata sahip değilim :)

Cihaz bu :D

Karbüratörlü makine ya, valla bambaşka ya o gaza basışta veriyo hissiyatını adama.

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2010, 02:30:29 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir tanıdığımın sanayideki oto&halı yıkama mekanında takılırdım  3-4 sene  önce  bunlardan  birini adamın biri toplatıyor  pasta çekmişler  heryer  serpme  bembeyaz  içinde döşeme koltuk vs yok zaten  bir tabure  koymuşlar :kiki:

dükkana  sokacam  aboğ  viteste  bişey yazmıyor ...     kaktırdım  ileri  doğru  dedim hele vitesin birine  sokalımda  elbet  yürütürüz   :kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dayımda vardı yıllar önce, daha da eskisi hatta ama o zamanın yenisiydi tabi :) benimde çok anım vardır üzerinde, aslında kullanması şimdi bile zevkli teşkilattır :hanz: hala bile farklı konforu vardır, ha güvenlik yoktur Allah'a emanet gidersin ayrı mesele :) viteslerinin o kadar sorunlu olmaması gerekiyordu:rolleyes: hatta bundan sonra Toros almıştı (ayrı alem adam o da ya :hanz: ) lam derdi 131 Mercedes gibiymiş :hanz: ee ben dedim sana demiştim :hanz: çok aramıştı bundaki konforu, rahatlığı :hanz: 1000-1200 km yol gelirdi bununla, şimdi düşünüyorum kabus gibi valla, para versen üzerine ben gitmem açıkcası :hanz::hanz::hanz:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ahh ahh çocukluğum doğanlarda şahinlerde geçti :) param oldğu zaman kısmetse bir tanesini alıp restore etmek istiorm sıfırdan.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;97524
Dayımda vardı yıllar önce, daha da eskisi hatta ama o zamanın yenisiydi tabi :) benimde çok anım vardır üzerinde, aslında kullanması şimdi bile zevkli teşkilattır :hanz: hala bile farklı konforu vardır, ha güvenlik yoktur Allah'a emanet gidersin ayrı mesele :) viteslerinin o kadar sorunlu olmaması gerekiyordu:rolleyes: hatta bundan sonra Toros almıştı (ayrı alem adam o da ya :hanz: ) lam derdi 131 Mercedes gibiymiş :hanz: ee ben dedim sana demiştim :hanz: çok aramıştı bundaki konforu, rahatlığı :hanz: 1000-1200 km yol gelirdi bununla, şimdi düşünüyorum kabus gibi valla, para versen üzerine ben gitmem açıkcası :hanz::hanz::hanz:

Kaptan şakası yok feci rahat bi gidişi var. Yani öyle böyle değil yaşına teknolojisine bakınca oha diyor insan.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1980 modelini 10 yıl kullandım, anılarım canlandı şimdi  :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;97698
1980 modelini 10 yıl kullandım, anılarım canlandı şimdi :)
olamaz hocam:++:inanmıyorum:hanz::hanz:o araçla nasıl on yıl ya,nasıl dayandın hcm o kadar uzun yıllar.ben tempra gibi rahat arabaya 2 yıl dayanabildim.:hanz:.hakan bile beğeniyorsa o fotodaki makineyi ne diyebilirim ki.tamam yoklukta fena makina değil ama ahanda bildiğimiz 131 makina yaw.:favo1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aslında 20 yıl bizimdi, ben 1990'da ehliyet aldım  :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;97704
Aslında 20 yıl bizimdi, ben 1990'da ehliyet aldım :)
hocam benim yaş 42 ama ben 2002 de aldım sen baya hızlıymışsın.ama ben marketten:hanz: alanlardanım..
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Vakt-i zamanında dünya ralli şampiyonalarını domine eden Miafiori Abarth' ın temeli bu makine işte.
En çok beğendiğim yanı kaloriferidir. Cayır cayır yanar. Öyle ısıtır ki -5°C' de içeriyi iyi ısıtsın diye hararet yapar motoru. O kadar insancıl bir makinedir.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şahinim doğanım ayrıdır.82 doğan 85 şahin kullandım.85 olan dökülüyordu.frene basıyordum sağa çekiyordu.anaryada vitesten atıyordu,sonra 1.vitestede atmaya başladı.tek güzel tarafı otomatik camlarıydı.82 olan ise çok çok iyiydi.hakanın dediği gibi alt devirlerde gaz tepkisi çok iyiydi.ama frenlere katılmıyorum.kesin bakımsızlıktan dolayı frenler tutmuyordur.içide çok rahattır.2 oda 1 salon ev gibi içi var.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
İlk arabam 87 Şahindi 4 fides :D

Gaz ve frene aynı anda basmayı onda öğrendim :D gazı bırakınca stop ediyordu.

BUgün bi arkadaş anlattı, babasının şahinini kışın bayır aşağı iterlermiş :D :D :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;97794
İlk arabam 87 Şahindi 4 fides :D

Gaz ve frene aynı anda basmayı onda öğrendim
:D gazı bırakınca stop ediyordu.

BUgün bi arkadaş anlattı, babasının şahinini kışın bayır aşağı iterlermiş :D :D :D
En iyisi.:wnk: Bayır yukarı zor olur.:wnk:

Çevrimdışı linkin20

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;97710
Vakt-i zamanında dünya ralli şampiyonalarını domine eden Miafiori Abarth' ın temeli bu makine işte.
En çok beğendiğim yanı kaloriferidir. Cayır cayır yanar. Öyle ısıtır ki -5°C' de içeriyi iyi ısıtsın diye hararet yapar motoru. O kadar insancıl bir makinedir.
kesinlikle. bizim de bordo bir murat 131 vardı. kaloriferi bozuktu, kışın üşüyorduk. babam kaloriferini yaptırdı bu sefer de cehennem sıcağında yanmaya başladık:hanz:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;97533
Kaptan şakası yok feci rahat bi gidişi var. Yani öyle böyle değil yaşına teknolojisine bakınca oha diyor insan.

Kesinlikle, bende özellikle onu dedim ya. Hatta biraz su kaçırayım bizim Fabia'lardan bile konforu fazladır belki. Yaya yaya gidersin böyle içinde. Elden temiz geçse, birazda teknoloji ile donatılsa lezzetli teşkilattır. Zamanın piyasa arabasıdır, ilk indirmeleri onda yapardık. :hanz:
Senelerce kullanmıştık, dayım dağ tepe binlerce km tepti, gıkı çıkmadı. Gördüğüm anda direk sulanırdım zaten, kapardım anahtarını :hanz: